Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Adventure Zone 68-69
qbrex
Mendosa...tak wyszło.
Edytowane przez qbrex dnia 24.08.2006 20:28
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

drozda
Wpadłem na chwilę i wrzuciłem oba ostatnie numery na serwer - sprawdźcie w archiwum plików.

Pozdrawiam!
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Zebius
Numer bardzo dobry, zwłaszcza graficznie, teksty również ciekawe, choć z superlatywami wobec Dreamfalla, zwłaszcza w porównaniu z TLJ, to chyba ktoś przesadził. Wink2

Jedyna rzecz, która nadal mi się nie podoba - podział tekstu na trzy kolumny, między którymi są zbyt małe odległości, w dodatku wplecione między linijki liczne obrazki - to wszystko sprawia, że na monitorze (zwłaszcza w powiększeniu 100%) czyta się niewygodnie, ciągle muszę przewijać stronę góra-dół i szukać gdzie jest dalszy ciąg tekstu. Justowanie tekstu wskutek małej szerokości kolumny również bardzo często wygląda nieelegancko - zbyt często zdarzają się za duże odległości między wyrazami.

Mam nadzieję, że pomyślicie nad zmianą formy AZ na jednokolumnową albo chociaż dwukolumnową (może jakaś mała ankieta w tej sprawie?). Jednokolumnowy jest na przykład zin Adventure Lantern, który czyta mi się bardzo przyjemnie (format również pdf). Gdyby AZ było drukowanym czasopismem obecna forma by się jak najbardziej sprawdziła, natomiast na monitorze IMO nie za bardzo.

pozdrawiam
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Kami
A gdzie widziałbyś screeny/obrazki z gry? Niestety, aby porządnie wstawić tekst w trzy kolumny tj. nie justować, potrzeba czasu, którego było ewidentnie brak przy tym akurat numerze (68-69). Dwie kolumny dzieliłyby stronę na dwie części co wygląda... gorzej niż trzy kolumny Bosz

Zebius
Toteż właśnie uważam, że przy jednokolumnowej stronie obrazki jest najłatwiej wkomponować w tekst, nie ma problemów z justowaniem i całość jest bardzo czytelna na ekranie monitora. Zerknij może na któryś z numerów Adventure Lantern, a zobaczysz o co mi chodzi. :)
http://www.advent...ntern.com/

Oprawa graficzna nowego AZ bardzo mi się podoba, ale przez ten podział na trzy kolumny naprawdę jest słabo z czytelnością.
Ciekaw jestem opinii innych osób, żeby nie było, że tylko ja marudzę. Wink2
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Kami
Hłe, hłe, ja wiem o co Ci chodzi. Jednak gdy mamy układ jednokolumnowy, to też trzeba będzie "skakać" jak Ci wlepię screen/obrazek na środek. Akurat ja nie mam problemów z czytaniem (17', 121%). Toteż jestem ciekawa innych opinii, ale jak widać - brak. Dobra polemika przeważnie wpływa dodatnio na obraz instytucji w oczach konsumenta. W tym wypadku mamy AZ i użytkowników i myślę, że też się sprawdzi, więc "narzekaj" ile chcesz Wink2 Tym bardziej, iż AZ jest właśnie dla użytkowników - wszelkie opinie mile widziane.
Edytowane przez Kami dnia 13.09.2006 22:48

mertruve
numer niezły. Powinno się pomyśleć o dwóch osobach redagujących tekst (korekta). Ponadto redaktorzy powinni włączać worda - w końcu ortografy to nie jest wina osób przepisujących tekst, a piszących je. Graficznie numer ciekawy:)

mendosa
W sumie Zin w PDF dobrze by się czytało, gdyby go wydrukować. Czytanie na ekranie (choćby i 19" ) jest niewygodne.
Edytowane przez mendosa dnia 15.09.2006 18:23
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Przejdź do forum: