Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Help - Reaktywacja
AleX Under
Wczoraj wspominałem o tym, że znalazłem doskonały (mam nadzieję Grin ) pretekst do tego, żeby AZ pozostało w HTML-u. Otóż chodzi mi o reaktywacje działu Help. Z pewnoscią wszyscy pamiętają, że w straszych numerach - jeszcze za panowania daza (a czy drozdy - nie jestem pewien) mieliśmy własnie taki dział, który dzielił się zasadniczo na Tipsy, Easter Eggi, Pomocne Obrazki (przez jeden czy dwa numery), Solucje i Pomocną Dłoń. Opuszczając Pomocne Obrazki (ze wzgledu na fakt, że mogą dużo zajmować) i Pomocną Dłoń (bo nigdy nikt do niej nie pisał :)) myslę, że warto ten dział wskrzesić. Tylko tak, żeby był lepszy niż wtedy. Owe dwa działy - Tipsy i Easter Eggi - nie były aktualizowane przez przez dobrych paręnascie miesięcy. I własnie w tym sęk. Musimy do następnego numeru zebrać możliwie jak najwięcej kodów i easter-eggów do gier przygodowych, platformowych i TPP. Częśc można przekopiować ze starego Helpa (np. EE w Larrym 7 czy Max Payne), część uzupełnimy samodzielnie. Ja jako oczywisty przeciwnik AZ w PDFie (w końcu wyobrażacie sobie help w PDFie?) również gotowym przygotować tipsy i EE do różnych tytułów, w miarę moich możliwosci (które PÓKI COsą ograniczone poniedziałkowym wyjazdem na zielona szkołę :)). Co o tym sądzicie?

PS. Przygotowałbym troche na wstęp, ale nie wiem, czy nie napracowałbym się na marne, bo coś mi mówi, że pomysł nie przejdzie... Ale dla AZ w HTML-u warto spróbować...
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

mendosa
Każdy dział można zrealizować i w pdf, i w html. Właściwie to co piszę odnosi się do innego tematu, ale ... Myślę sobie, że przyszłość Kącika stoi pod znakiem zapytania, bo patrząc po reakcjach na kolejne odsłony trudno oprzeć się wrażeniu, iż czyta go jedynie kilku zapaleńców. Po mniej więcej półrocznym okresie działalności tej odsłony AZ online, ja widzę to tak -
Co jest naszą mocną stroną?
Nowinki (drozda!!!!!!).
Help (na forum).
Bogata historia.
Co jest naszą słabą stroną?
Bogata historia.
Brak recenzji wielu interesujących tytułów.
Myślę, że powinniśmy skoncentrować się online, a Kącik zostałby tylko batem na redakcję, aby pisać teksty na czas.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

AleX Under
[quote="mendosa"SuperBadKażdy dział można zrealizować i w pdf, i w html. [/quote]

Teoretycznie. W praktyce w PDfie Help zająłby kilkanascie stron.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

mendosa
[quote="Odydoz"SuperBadTeoretycznie. W praktyce w PDfie Help zająłby kilkanascie stron.[/quote]
Sądzę, że w html-u zająłby tyle samo co w pdf.

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

daz
A nie lepiej wrzucic tipsy na strone? I uzupelniac je, skoro Odydoz sie chce tym zajac? Nie trzeba ich wrzucac do kazdego numeru AZ.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

AleX Under
A co z tymi, którzy nie mają Internetu? Nie mamy prawa dzielić ludzi na lepszych i gorszych po tym, czy ma ktoś Internet, czy nie! EE i kody należą się wszystkim! (ta, jakie to piekne, poetyckie i... gulp, inteligentne!?)

drozda
Odydoz napisał/a:
A co z tymi, którzy nie mają Internetu? Nie mamy prawa dzielić ludzi na lepszych i gorszych po tym, czy ma ktoś Internet, czy nie! EE i kody należą się wszystkim! (ta, jakie to piękne, poetyckie i... gulp, inteligentne!?)

Po pierwsze - pomysł przywrócenia Help jest OK... ale na stronie. Jak narazie wygląda na to, że kącik ukazywać się będzie w pdfie - no i w tym wypadku nie widzę raczej sensu zamieszczania praktycznie tych samych kilku(nastu) stron co miesiąc.

Odydoz liczę na ciebie w kwestii stworzenia materiałów na stronę - adres maila znasz Pfft.

2) Argument "A co z tymi, którzy nie mają Internetu?" był dobry kilka lat temu. Sporo się zmieniło. W tym momencie praktycznie każdy ma do niego dostęp (lepszy lub gorszy, częściej to drugie ale jest lepiej niż kiedyś...).
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Ester
Moim zdaniem pomysł Odydoza był fantastyczny. :super: Widzieliście kiedyś w jakimś zinie coś jak Easter Eggs? No, a poza tym jestem zwolennikiem szybkiego klikania w Internet Explorerze, a nie godzinego przewijania w Abode Readerze. Pfft To po prostu wygodniejsze. :) (to tylko moja opinia i doceniam to, że ktoś może mieć inną! )
Fianna 4ever || TLJ 4ever || AZ 4ever :)

Byle do 14 lipca... Bosz (znów czekam SuperBad )

Kami
Czy Ty chcesz mnie pozbawić pracy?

mendosa
Kami, o pracę bądź spokojna (już Mert o to zadba :) ).
Ester - bądź tak łaskaw, i bąknij coś o swojej "anonimowości".

Kami
mendosa napisał:
Kami, o pracę bądź spokojna (już Mert o to zadba :) ).

Czy Ty tu przepraszam coś sugerujesz?

mertruve
Tak:) Mendosa sugeruje, ze bedziesz miala przeze mnie duzo pracy - chodzi o fakt, ze bede pisac tekstySweet Duzo tekstowWink2

Ester
mendosa napisał/a:
Ester - bądź tak łaskaw, i bąknij coś o swojej "anonimowości".

A co tu gadać o "anonimowości", skoro owa "anonimowość" minęła i nie ma już "anonimowości" ani "anonimowego" Estera, tylko jest już teraz "nieanonimowy" Ester? :cyclop:
Kami17 napisał/a:
Czy Ty chcesz mnie pozbawić pracy?

Czyżby tajemnicze "DTP" oznaczało sklejanie PDF-ów? Wink2 Wiesz, zawsze zostaje jeszcze masa innej roboty, np. składanie AZ w html. Grin Wink2 Ale ja tu nikogo pracy pozbawiać nie chcę (w Polsce bezrobocie i tak jest już duże Wink2 ). :) Przecież nie ja tu podejmuję decyzje, ja tylko wyrażam swoje zdanie. :)

mertruve
PDF lepsze niźli html... a ty myślałeś, że na czym polega zawód DTP? Na podawaniu pączków?

Ester
Zleży od gustu.
Jeśli jest jakiś synonim słowa "podawać" zaczynający się na literę T, to możliwe... DTP - Do T***(Podawania) Pączków. Grin

Kami
Ester - uważaj bo stąpasz po cienkiej linii. A jak ja się "pogniewam" to będzie źle. DTP - czyli Desktop Publisher. Tutaj zajmuję się grafiką, ale jak nie ma qbrexa to składam numer i inne takie duperele, którymi normalnie zajmuje się nasz naczelny.

mertruve
Czyli mówiąc po ludzku - Kami to nasze oczy, nasz mózg i nasz gust! Jeszcze prościej - Kami to my, bo tak właściwie to bez Kami nas nie ma :) Ależ to zagmatwane!
Notabene składanie samodzielnie numeru wychodzi Ci genialnie.
Kami zawsze chciałem się zapytać - kogo przedstawia twój avatar?

Ester
Oj, Kami, przecież to była tylko aluzja do słów Merta. :) I dzięki za objaśnienie. :) A Ty się Mert nie podlizuj! Pfft Grin Aczkolwiek widzę, że ciekawi nas to samo - avatar Kami. SuperBad

Kami
Mój avatar przedstawia to, co Wy chcecie widzieć. A ja jestem ciekawa dlaczego Wy swojego nie macie.

Ja nie jestem Wami. Wy macie być sobą i robić to co robicie. Ja sama jestem tylko dodatkiem do Was (ludzi z redakcji).

Ester
Mój się dopiero produkuje, bo nie pasuje mi za bardzo tamten łeb rozwścieczonego wilkołaka. Grin

Przejdź do forum: