Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Adventure Zone 65
qbrex
Elum...to miało podnosić dramat zmainy przygodówek...a, że na kilka rzeczy przymknąłem oko...cóź Wink2.
Teraz co do przygodówek 3D (nie prerenderowanych), dodaj jeszcze :
Bone 1 i 2, Myst IV, Tony Tought 2, CSI. A to te tytuły nowsze. A Larry najnowszy? A Broken Sword 3? A Uru? A Schizm 2?
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

drozda
Zebius napisał/a:
Skad można ściągnąć starsze AZ, bo linki przerzucają mnie do AZ65, a chciałbym sobie porównać wersje pdf i html?

W tej chwili nie mam niestety czasu na większe aktualizacje strony, więc przygotowałem na szybko tymczasowe rozwiązanie:

- wersja z obrazkami:
http://www.advent..._temp.html
- bez obrazków:
http://www.advent..._temp.html

EDIT:

Odydoz napisał/a:
qbrex napisał:
Mnie nie przeszkadzają...tylko ty coś pisałeś

Taa? Ciekawe...

Ody, jak piszesz coś takiego:

Odydoz napisał/a:
Zrobić AZ w "pedofilu" jest nieporównywalnie łatwiej niż w HTML-u - poza tym po co ograniczać szatę jakimis badziewnymi kolumienkami, skoro wystarczy zrobic podkład i walnąć na niego tekst? Rzeczywiście.

to można rzeczywiście się pogubić, czy podobają ci się "kolumienki" czy nie. Napisz wyraźnie Pleased.

Odydoz napisał/a:
drozda napisał:
To w podsumowaniu będę pamiętał żeby przetransportować twój głos na html'a. Wyniki wyświetlają się dopiero po zagłosowaniu, więc nie będzie czegoś w stylu "o pdf ma więcej głosów, też to wybiorę", ok?

Na ciebie jak zwykle można liczyć :) A wyniki dla mnie są już widoczne, może dlatego, żem mod?

Wyniki widzi każdy, ale dopiero po zagłosowaniu. Dlatego napisałem że ten jeden twój nieszczęśliwie oddany głos nie wpłynie na decyzję na co zagłosować u kogoś kto jeszcze nie podjął decyzji.
Edytowane przez drozda dnia 03.05.2006 12:35
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Elum
qbrex napisał:
Teraz co do przygodówek 3D (nie prerenderowanych), dodaj jeszcze:
Bone 1 i 2, Myst IV, Tony Tought 2, CSI.

Myst IV i Tony Tough 2 są prerenderowane B)

qbrex napisał:
A Larry najnowszy?

Najnowszy Larry to nie jest przygodówka, więc się nie liczy B)

qbrex napisał:
A Broken Sword 3? A Uru? A Schizm 2?

Czyli rozumiem, że rozszerzamy przedział do (a właściwie od) 2003 roku? Oki, w takim razie pozwolę sobie na małe podsumowanko. Najpierw przygodówki w pełnym 3D (od 2003 roku):

Fahrenheit, Dreamfall, Broken Sword 3, Broken Sword 4, Westerner, Fennimore Fillmore's Revenge, URU, Myst V, Schizm 2, Bone 1, Bone 2, Ankh, Daemonica, Pathologic, Culpa Innata, CSI 1, CSI 2, CSI 3. W sumie 18 tytułów.

A teraz przygodówki prerenderowane:

Tunguska, Keepsake, Scratches, Agatha Christie,
Tajemnica Zaginionej Jaskini, Powrót na Tajemniczą Wyspę, Voyage, Da Vinci, Reprobates, Nibiru, Moment of Silence, Overclocked, Syberia II, Still Life, Paradise, Atlantis Evolution, Aura, Alida, Dark Fall 2, Myst IV, Podróż do Wnętrza Ziemi, Salammbo, Agon, Barrow Hill, Dead Mountaineer's Hotel, The Island, Star Heritage, Undercover, Tony Tough 2, Martin Mystere, Belief & Betrayal, Ugly Prince Duckling, Cassius Pearl, Dillema, Legacy: Dark Shadows, Crystal Key 2, Sherlock Holmes i Tajemnica Srebrnego Kolczyka, nowy Sherlock Holmes. Na razie wychodzi bodajże 38 gier.

No i gdzie ta większość? B)
Edytowane przez Elum dnia 03.05.2006 13:00

qbrex
Sorry, chodziło o Mysta V, a nie o IV. Statystycznie, może i tak wychodzi, ale czy nie zapomniałeś o grach freewarowych, typu Samorost itp. Przecież to też przygodówki.
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

Elum
qbrex napisał:
Statystycznie, może i tak wychodzi, ale czy nie zapomniałeś o grach freewarowych, typu Samorost itp. Przecież to też przygodówki.

Freeware'owe? Ale one przecież tym bardziej nie są 3D Wink2

A jak doliczymy do tego przygodówki rysowane 2D (Runaway 2, A Vampyre Story, Dikanka 1, Dikanka 2, Chłopaki co płaczą i parę innych o których zapomniałem), Twoja większość wypada jeszcze gorzej :grin:

drozda
qbrex napisał/a:
Elum...to miało podnosić dramat zmainy przygodówek...a, że na kilka rzeczy przymknąłem oko...cóź Wink2.

Mi takie wytłumaczenie wystarcza, ale myślę że mimo wszystko dobrym pomysłem byłoby jednak wyraźniejsze zaznaczenie we wstępniaku zastosowanego przerysowania sytuacji.

Dla Eluma za wytrwałość :browar.

qbrex
No właśnie, pomagam Ci wymieniać tę drobnicę. A ile jest tytułów ważnych i jednocześnie prerenderowanych. Coraz mniej (oczywiście nie mówię, że jest ich mało), nie wspomnijąc już od rysowanych.
No ale cóż:
Przygodoskopowi gratulujemy Eluma.
:mrgreen:
PS. Vampyre Story jest prerenderowane (błąd!)- drozda pisał o tym w którejś z nowinek.
Edytowane przez qbrex dnia 03.05.2006 21:50

Elum
qbrex napisał:
Vampyre Story jest prerenderowane - drozda pisał o tym w którejś z nowinek.

Z całym szacunkiem dla drozdy, ale to najgłupszy argument jaki czytałem w tym tygodniu. Tym bardziej, że screeny pokazują coś zupełnie innego (trójwymiarowe postacie i RYSOWANE, nie prerenderowane, tła).

EOT z mojej strony, bo zaraz się dowiem, że najlepszą przygodówką wszechczasów jest Hopkins FBI (kto wie, w jakim kierunku ten wątek może jeszcze skręcić) i osiwieję kompletnie. Wbrew pozorom szkoda mi czasu na dyskusje, które kompletnie do niczego nie prowadzą :zmieszany:
Edytowane przez Elum dnia 03.05.2006 19:45

drozda
qbrex napisał:
Vampyre Story jest prerenderowane - drozda pisał o tym w którejś z nowinek.

Pisałem, ale o przejściu w trójwymiar postaci. Widać to doskonale na obrazkach z gry, przed i po przemianie.

qbrex
Ale Elum, chwileczkę, co to za obrażanie się? Czemu? Po co? Do czego to prowadzi? Tylko dlatego, że błędnie napisałem, że Vampyre Story jest prerenderowane?
A poza tym ta rozmowa jednak do czegoś prowadzi. Wyciągnąłem z niej wniosek - qbrex nie naginaj lekko faktów we wstepniakach.

mendosa
Elum ---> sam sobie dałeś tortem w twarz. Sam wiesz - może najpierw złóż życzenia, a potem się przypierdalaj, że tacy popierdoleni solenizanci.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

mendosa
Dodam coś jeszcze, bo wygląda to jak jakaś bezsensowna przepychanko - wyliczanka (zresztą - gwoli ścisłości - pominięto parę tytułów, ale mniejsza z tym - w ogniu dyskusji się to zdarza:cyclop: ):
qbrex pisząc te słowa :
Gdy AZ zaczęło powstawać w 2001,
fanom gier przygodowych, ani przez
myśl nie przeszło, że gra przygodowa
może być w pełnym 3D. Było to raczej
zarezerwowane dla strzelanek,
zręcznościówek i tym podobnych.
Wtedy adveture w trójwymiarze
oznaczało, grę, w której trójwymiarowe
modele nakładane są na renderowane
tła. A teraz...teraz niemal każda
przygodówka jest w pełnym 3D (na
przykład Fahrenheit lub
Dreamfall).

zażartował, chcąc przerysować sytuację. Przyznam, że w chwili gdy to czytałem po raz pierwszy (niestety, dopiero online - ale daruję Wam, bo wiem ile czasu i sił kosztował start nowej odsłony), zdziwiłem się. Ale po zastanowieniu zrozumiałem, że to żart. Mógł to niby napisać prościej, ale czyż tak nie jest oryginalniej? Faktem jest, iż powinien w tekście wyraźnie zaznaczyć, że to dowcip jest. I nie obrażaj się Elum, bo ... bo tortem dostanieszBubu.
Edytowane przez mendosa dnia 04.05.2006 07:59

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Elum
Na szczęście, mendosa, potrafię jeszcze odróżnić żart od niezamierzonego błędu. Jestem na 100 procent pewny, że qbrex nie żartował. Po prostu mu się popierd... niczyło. Tak samo jak w przedostatnim poście (Vampyre Story) i wcześniejszym (Tony Tough 2) i tak dalej. Zresztą, przeczytałem już z kilka recenzji qbrexa i znam jego możliwości B)

BTW, nie rozumiem o co chodzi z tym obrażaniem. Ja przecież nie napisałem, że przestaje udzielać się na tym forum, tylko w tej konkretnej dyskusji. Pod nową, szachową ksywką też nie mam zamiaru się rejestrować Bosz
Edytowane przez Elum dnia 04.05.2006 16:56

mendosa
Elum napisał/a:
Na szczęście, mendosa, potrafię jeszcze odróżnić żart od niezamierzonego błędu. Jestem na 100 procent pewny, że qbrex nie żartował. Po prostu mu się popierd... niczyło. Tak samo jak w przedostatnim poście (Vampyre Story) i wcześniejszym (Tony Tough 2) i tak dalej. Zresztą, przeczytałem już z kilka recenzji qbrexa i znam jego możliwości B)

Skoro jesteś pewien, Twoja sprawa. Zresztą - co mi do tego?
Elum napisał/a:BTW, nie rozumiem o co chodzi z tym obrażaniem. Ja przecież nie napisałem, że przestaje udzielać się na tym forum, tylko w tej konkretnej dyskusji. Pod nową, szachową ksywką też nie mam zamiaru się rejestrować Bosz

Jeżeli chodzi Ci o złamanie przeze mnie netykiety - masz rację (ba - złamałem ją kilkakrotnie, mało tego - łamię ją nawet w tym poście). Przepraszałem już jednak wystarczającą ilość razy, i o sprawie kopania się z końmi chciałbym zapomnieć (znaczy zapomniałem już dawno, ale delikatnie mi przypomniałeś - ale nic to - adrenalina przyda mi się dziś wyjątkowo).
Edytowane przez mendosa dnia 04.05.2006 17:29

qbrex
Zresztą, przeczytałem już z kilka recenzji qbrexa i znam jego możliwości :smiley:

Intelektualne? Ha ha, dzięki za komplement. Chodzi Ci o to, że nie jestem na tyle mądry, żeby pisać recenzje, robić to co lubię?
A poza tym, ja już wspomnialem, że pominąłem kilka faktów w tym wstępniaku (specjalnie, nie przez przypadek głupotę, czy atak kosmitów).
Edytowane przez qbrex dnia 04.05.2006 18:14

Elum
qbrex napisał był:
Intelektualne? Ha ha, dzięki za komplement. Chodzi Ci o to, że nie jestem na tyle mądry, żeby pisać recenzje, robić to co lubię?

Wciąż zapominasz o pewnym szczególe. Jesteś (podobno) naczelnym największego i najstarszego polskiego zinu o przygodówkach. W związku z tym wydaje mi się, że mam prawo, jako czytelnik, wymagać od Ciebie znajomości tej tematyki. Albo chociaż umiejętnego tuszowania pewnych braków (nie pisania bzdur znaczy się). Nie wiem, jaki to ma związek z inteligencją. Sam to wymyśliłeś, więc mi wytłumacz. Nie po raz pierwszy zresztą, wmawiasz mi coś czego nie napisałem.

qbrex
Ja Ci tego nie wmawiam. Ja tylko pytam (stąd znak zapytania na końcu). Więc mi odpowiedz.
A co do większej ilości wydawanych przygodówek w 3D. Jeśli się opierać na twojej statystyce, to (w 2005 i 2004 roku, a nie od 2003, który to obejmuje twoja lista):
- przygodówek w pełnym 3D faktycznie wychodzi mniej
- FPS - ów wyszło 39 (tu mogę się mylić, ale niewiele)
Więc jakie plotłem bzdury. Plótłbym bzdury pisząc, że każda przygodowka jest w pełnym 3D. Teraz sobie tak myślę (albo przynajmniej robię coś, co można nazwać myśleniem), że lepiej było napisać - "przygodówki 3D powoli wypierają te prerenderowane." Przynajmniej nie byłoby AŻ TAKICH PROBLEMÓW.
A co się tyczy, tego co napisalem na temat Tony Tough 2 i A Vampyre Story - popełniłem błędy i bije się przez to w piersi.

drozda
To co, kończymy dyskusję o wstępniaku? Każdy już swoje powiedział i nie sądzę aby jeszcze coś ciekawego (poza wywlekaniem starych zadr i wyzłośliwianiem się) miało się jeszcze pojawić.

Proponuję każdemu strzelić sobie piwko na nerwy :browar (ja mam zamiar).

qbrex
ALe ja jestem niepelnoletni :)

mendosa
No to bezalkoholowe qbrex:cyclop:.

Przejdź do forum: