Zobacz temat

Kto tu jest? 2 Gości
 Drukuj temat
Adventure Zone 65
Eggz Eye
Pierwszy raz nasz layout podoba mi się, aż tak, że mi stanął...
...włos na głowie. :)

Tekstów nawet całkiem, całkiem, choć jak zwykle mogło być więcej. Ja byłem zajęty egzaminem gimnazjalnym, a więc udało mi się napisać "tylko" dwa teksty. To raczej mało jak na numer jubileuszowy, ale na następne urodziny AZ postaram się napisać więcej tekstów. Wink2 Nie napisałem nawet AZ Freeware.... szczerze? ZAPOMNIAŁEM. Lol Sorry. Wink2
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

daz
Heh, wyglad graficzny skali ocen juz kiedys bylGrin Dobrze, ze znowu bedzie.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

qbrex
Wiem, pamiętam, że był, ale to daaaawno...
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

Hardcore
A czego do tego numeru nie było GAMEWALKERA???
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Black Predator
Ja zauważyłem, że w poprzednim numerze też nie było :wink:
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

AleX Under
Cholera, własnie ściągnąlem najnowszy numer. Nie rozumiem, po co zamieniać HTML na PDF? Żeby miec większą swobodę w tworzeniu oprawy graficznej? Ta, jasne. Zrobić AZ w "pedofilu" jest nieporównywalnie łatwiej niż w HTML-u - poza tym po co ograniczać szatę jakimis badziewnymi kolumienkami, skoro wystarczy zrobic podkład i walnąć na niego tekst? Rzeczywiście. Nie powiem, że jest to krok w tył. O, nie. To przynajmniej kilometr w tył. To jak ze słonia do mamuta, jak z nożyczek do brzytwy, jak z człowieka do małpy, jak z brązu do kamienia, jak z koloru do bieli i czerni itd. Zamiast wygodnie korzystać z hiperłącz musimy teraz bawić się suwakiem, ktory o jedno klikniecie za dużo przenosi nas do następnej strony. I do tego ta rozmazana okładka. Dziwie sie, że jeszcze nikt nic o tym nie napisał. Nikt jeszcze nie sciągnął? Czy wszystkim sie podoba? Cholera, nie rozumiem tego...
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Eggz Eye
Pierwszy moment... Podoba mi się. Drugi moment... Nie podoba mi się. Tekst się rozmazuje, a jeśli za szybko przeciągnę to znajdę się nawet kilka stron dalej i żmudny powrót...

Wróćmy do html'u. PDF tylko ładniej wygląda, ale o wiele bardziej funkcjonalny jest właśnie HTML. Wink2
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

mendosa
Hmm, ja dalej swoje - pdf ładniej wygląda, ale tylko jako okładka. Przy czterdziestu stronach, korzysta się niewygodnie. Jeszcze jedno - powinniśmy chyba dać link do Just Adventure+, w ramach rewanżu. Miałem się skontaktować po publikacji wywiadu, ale wolałbym zaczekać aż będzie ten link.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

qbrex
Chłopcy...chłopcy...chłopcy.
Trzeba iść z duchem czasu, Odydoz, nie możesz powiedzieć, że się cofnęliśmy. Nie możesz też powiedzieć, że łatwiej tworzy się w pdf-ie. Owszem, większa swoboda...ale jeśli chodzi o tworzenie, o wiele bardziej trzeba się natrudzić, żeby coś z tego wyszło.
A ograniczanie tła "kolumienkami". Cóż, miało byś normalnie...ale otwieram CDA - kolumienki, National Geographic - kolumienki. Zadałem sobie pytanie - "Co im odbiło z tymi kolumienkami?". Dobra...ściągam The Inventory - kolumienki...ech.
Ja jestem za tym, żeby AZ się rozwijało. Moim zdaniem powinno się rozwijać właśnie w tą stronę...
Piszecie o rozmazanej/rozpikselowanej okładce. Pomyliłem się...następnym razem wrzucę ją w większej rozdzielczości.

Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

drozda
Dodałem na stronie ankietę. Co prawda stworzyłem ją już dawno (widzicie jaki jestem przewidujący? Pleased ) ale od dzisiaj można głosować.

Zobaczymy co woli większość - pdf czy html...
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

AleX Under
Protestuję. Ankieta była już dawno, ale w formie testowej - żeby zobaczyc, czy dobrze działają. Nie mogę więc oddac teraz głosu, bo z myslą "wszystko jedno" zaznaczyłem wtedy pdf :/

A poza tym to wierzyc mi sie nie chce, żeby większość zagłosowała na PDF - ale jak widać - zagłosowała :/

Aha - o ile mi wiadomo, z linkiem do Juts Adventure może byc problem, bo w pdf'ie wszystko jest "jednolite" i chyba (zaznaczam, że CHYBA) nie można robić w nim hiperłącz.

A poza tym, qbr, co ci przeszkadzają tak w ogóle kolumienki?
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

qbrex
Mnie nie przeszkadzają...tylko ty coś pisałeś Pfft
A co do hiperłącz...jak najbardziej - są.

drozda
Odydoz napisał/a:
Protestuję. Ankieta była już dawno, ale w formie testowej - żeby zobaczyc, czy dobrze działają. Nie mogę więc oddac teraz głosu, bo z myslą "wszystko jedno" zaznaczyłem wtedy pdf :/

To w podsumowaniu będę pamiętał żeby przetransportować twój głos na html'a. Wyniki wyświetlają się dopiero po zagłosowaniu, więc nie będzie czegoś w stylu "o pdf ma więcej głosów, też to wybiorę", ok?

Hardcore
Mimo że jestem przeciwnikiem pdfów to nowy AZ mi się spodobał! Dlaczego? Może to śmiesznie zabrzmi ale ten fajny podział na strony, niezła szata graficzna pozwoliła mi się poczuć jak prawdziwemu redaktorowi. Strony są elegancko podzielone a nie jeden tekst ktory przewijam sobie strzałeczką i zadaje pytanie czy napisałem więcej czy mniej niż redaktor CDA czy innego pisma. Jedyne co chciałbym zmienić to powrot avatarów do ktorych się przyzwyczaiłem. A tak to mi się podoba. AVATARY COME BACK
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Black Predator
Zgadzam się z Hardcorem. Wg mnie PDF jest trochę lepszy - jednakże ma oczywiście swe minusy, do których można się przyzwyczaić.
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

Elum
Heh, wszyscy tu jak widzę analizują przede wszystkim oprawę graficzną i technikalia, a ja dla odmiany właśnie zacząłem numer jubileuszowy czytać. I utknąłem na drugim akapicie.

qbrex we wstępniaku napisał był:
A teraz... teraz niemal każda przygodówka jest w
pełnym 3D (na przykład Fahrenheit lub Dreamfall).

Hmmm... czy tylko mi coś w tym zdaniu nie pasuje? I to bardzo?
Edytowane przez Elum dnia 02.05.2006 23:06

drozda
Elum napisał/a:
Heh, wszyscy tu jak widzę analizują przede wszystkim oprawę graficzną i technikalia (..)

... ponieważ to zmieniło się w stopniu największym od ostatniej odsłony AZ Wink2.

Elum napisał/a:
(..) a ja dla odmiany właśnie zacząłem numer jubileuszowy czytać. I utknąłem na drugim akapicie.

qbrex we wstępniaku napisał był:
A teraz... teraz niemal każda przygodówka jest w
pełnym 3D (na przykład Fahrenheit lub Dreamfall).

Hmmm... czy tylko mi coś w tym zdaniu nie pasuje? I to bardzo?

Polecam czytać dalej, wstępniak podpisany jest przez qbrexa, więc nie koniecznie jest to również zdanie każdego z redaktorów.

Nawiasem mówiąc domyślam się, że chodziło tutaj o definicję gry przygodowej (odpuśćmy sobie w tym temacie dyskusję czy F. jest przygodówką, ok?) która osiągnęła (osiągnie, osiąga?) znaczący sukces komercyjny. Z tego co mi się wydaje większość pięknie zapowiadających się gier przygodowych 2D, mimo cudownej oprawy i (przypuszczalnie) fabuły nie pojawia się z powodu braku funduszy i wydawców... Przykry fakt (choć są wyjątki). Ale to było w nawiasie. Jak pisałem (i łatwo wywnioskować to po nowinkach ze strony) moje zdanie na ten temat jest odrobinę odmienne.

Elum
Wszystko fajnie, drozda, tylko ja jednak miałem na myśli (chyba) coś innego Wink2

Pomińmy na razie 2D, skoncentrujmy się na 3D. We wstępniaku przeczytać możemy, że o ile kiedyś "3D oznaczało grę, w której trójwymiarowe modele nakładane są na renderowane tła" (czyli, w skrócie - przygodówki były prerenderowane), o tyle dzisiaj "niemal każda przygodówka jest w PEŁNYM 3D". A ja się w takim razie pytam ile tych "niemal każdych" jest, bo mnie, obojętnie z której strony bym nie liczył, za każdym razem wychodzi góra osiem (Fahrenheit, Dreamfall, Broken Sword 4, Ankh, Daemonica, Pathologic, Culpa Innata, Fennimore Fillmore's Revenge). Tymczasem tych, które zdaniem qbrexa są w mniejszości (prerenderowanych), gdyby tak liczyć od 2005 roku wzwyż wyszło i wyjdzie naprawdę o wiele więcej.

drozda napisał
Polecam czytać dalej, wstępniak podpisany jest przez qbrexa, więc nie koniecznie jest to również zdanie każdego z redaktorów.

Nie chodzi o to, że qbrex ma własne zdanie, tylko o to, że pisze nieprawdę. Nawiasem mówiąc, to też nie do końca jest prawda:

qubrex we wstępniaku napisał był:
Gdy AZ zaczęło powstawać w 2001, fanom gier przygodowych ani przez myśl nie przeszło, że gra przygodowa może być w pełnym 3D.

Chyba jednak przeszło, skoro w 1999 roku wyszedł Gabriel Knight 3, a 2000 realMyst B)

AleX Under
qbrex napisał:
Mnie nie przeszkadzają...tylko ty coś pisałeś

Taa? Ciekawe...

Parę postów wcześniej qbrex napisał:
A ograniczanie tła "kolumienkami". Cóż, miało byś normalnie...ale otwieram CDA - kolumienki, National Geographic - kolumienki. Zadałem sobie pytanie - "Co im odbiło z tymi kolumienkami?". Dobra...ściągam The Inventory - kolumienki...ech.

To to co? Chyba, że odmiennie rozumiemy "kolumienki" :) :shock2:

qbrex napisał:
A co do hiperłącz...jak najbardziej - są.

Rzeczywiście. Całe szczęście, że zaznaczyłem "chyba" :)

drozda napisał:
To w podsumowaniu będę pamiętał żeby przetransportować twój głos na html'a. Wyniki wyświetlają się dopiero po zagłosowaniu, więc nie będzie czegoś w stylu "o pdf ma więcej głosów, też to wybiorę", ok?

Na ciebie jak zwykle można liczyć :) A wyniki dla mnie są już widoczne, może dlatego, żem mod?

zmieniłem sposób cytowania na nowy /drozda
Edytowane przez drozda dnia 03.05.2006 11:54

Zebius
Skad można ściągnąć starsze AZ, bo linki przerzucają mnie do AZ65, a chciałbym sobie porównać wersje pdf i html?
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

Przejdź do forum: