Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Nowinki
Zajawkarz
Cześć właśnie skończyłem pisać nowinkę:
Twórca The Neverhood: zapowiada powrót do korzeni ...
Doug TenNapel wraz z twórcami serii Earthworm Jim powracają do gry!

W przygotowaniu jest najnowszy projekt twórcy klasycznej gry przygodowej point&click: The Neverhood ...!

Po latach twórca gry: The Neverhood oraz Earthworm Jim zapowiada powrót do dawnych klimatów - w przygotowaniu jest nowy projekt. Doug TenNapel zaprosił do współpracy Mike'a Deitza oraz Eda Schofielda, z którymi pracował właśnie przy grach z serii Earthworm Jim. To już jest pewne, że szykuje się prawdziwy hit, bowiem wspólnie - całą trójką przypuścili atak na pobliskie sklepy papiernicze, żeby było z czego ulepić kolejną przygodówkę. Za stronę muzyczną nowej produkcji odpowie ponownie: Terry Taylor...

Nowy projekt zostanie wydany na komputery klasy: PC i Mac OS X, a rozgrywka opierać się ma na klasycznym klikaniu w poszukiwaniu obiektów umożliwiających rozwiązanie kolejnych sytuacji pozornie bez wyjścia. Czyżby czekało nas wielkie odrodzenie gatunku: point&click? Możliwe, szalony humor, który zapewne pojawi się i w tej produkcji, może doprowadzić nie tyle do zawieszenia wyższej poprzeczki, ale też do masowej popularyzacji tego wspaniałego gatunku.

Więcej na: www.zajawkarz.info

Wigen23-23
"Memoria" - nowa gra przygodowa od twórców dobrze przyjętej przez graczy Deponii.

Źródło: http://www.vg247....3-release/

Przemo
Szybki jesteś. Smile2 Właśnie dostałem info i od razu umieściłem je na stronie: http://www.advent...dmore=2517

A tak prezentują się niektóre postacie z tej gry.

www.adventure-zone.info/fusion/images/memoria_postacie.jpg

Wigen23-23
Nowości z gier przygodowych muszą się szybko rozchodzić. Jesteście chyba jedynym portalem w Polsce, który o grach przygodowych ma praktycznie wszystko Wink2 Czyli na brak pracy nie możecie narzekać, bo gatunek jakimi są gry przygodowe ma to do siebie, że na ich temat jest wiele wiadomości co sprawia, że powoli przestaje być gatunkiem niszowym.
Edytowane przez Wigen23-23 dnia 18.03.2013 16:47

Kami
No właśnie! Przygodówkowy renesans! Grin

A za rok pewnie znowu ktoś będzie coś plótł o śmierci gatunku Hihi

Wigen23-23
Ponadto wychodzi przecież nowy Dreamfall: Chapters a w 2015r. nowa Syberia III (o Beyond: Two Souls nie wspomnę) a do tego dojdą z pewnością jakieś konkursy związane z tymi grami, więc wiecie, przez te kilka miesięcy czy lat czeka Was na łamach tego serwisu mnóstwo wytężonej pracy. Także gatunek gier przygodowych nie wyginął, on nadal trwa i budzi się do życia Wink2
Edytowane przez Wigen23-23 dnia 18.03.2013 20:35

Przemo
Uwierz mi Wigen, AZ jest momentami lepsze niż pełen etat. Co do AZ to do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze kilku rzeczy, które uda się mam nadzieję w przyszłości osiągnąć. Wink2

Dremfall Chpaters, Syberia III, BS V - fakt dobry pomysł na artykuł.

No i zgadzam się z Kami, jeżeli chodzi o odrodzenie przygodówek to trwa ono już od kilku lat. Wink2

Madzius888
Cztery lata temu pewien jutubowicz postanowił podzielić się swoją refleksją na temat wszędobylstwa naszego doktora Watsona: http://www.youtub...3YlEPwOfmk.

Frogwares postanowiło przygotować krótki filmik z Crimes&Punishments w podobnej konwencji. Ekstra!

YouTube Video

Edytowane przez Madzius888 dnia 30.03.2013 22:41
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Rolus
Madzius888 napisał/a:
Frogwares postanowiło przygotować krótki filmik z Crimes&Punishments w podobnej konwencji. Ekstra!

To tylko Sherlock przedawkował dzienną dawkę koki. Dzięki temu młodnieje na twarzy z każdą kolejną grą. Nie trzeba tu Benjamina Buttona.

Toddziak
LOL, niezłe Grin

Czyżby Frogwares szykowało horror? Wink2

Kami
Normalnie aż się wystrachałam w połowie. xD Ale on chyba taki nie będzie, nie? :taa:

kassiopestka
Ale ten filmik gryzie się z informacją, że widok tylko 3-osobowy...
Aktualnie gram: Gemini Rue
Niedawno ukończone:Armikrog.
[color=#ff0000]

Mel
To żart primaaprilisowy. :)

Madzius888
Nie sądzę, żeby to był żart, każdy gracz może zrobić taki filmik - raz kucnąć, raz wstać, dużo się obracać i podłożyć muzykę Smile2
Tak w ogóle, to fajny ogród, można się pobawić w chowanego ^ ^

Mel
To nie moje przypuszczenie, tylko o tym czytałam. Smile2

Madzius888
Rzeczywiście od Testamentu jakoś mniej się Watson rzuca u stóp Sherlocka/Sherlock do łapek jamniczka, czyli zastosowali stary mechanizm do tej nowej gry dla zgrywy, już rozumiem Smile2

Przemo
11 kwietnia do sprzedaży na AppStore trafiła retro-produkcja Gemini Rue. Sięgać po nią mogą posiadacze iPhone'ów i iPadów, Cena 3,99$

www.adventure-zone.info/fusion/images/articles/gemini_rue_ios.jpg

U nas zaś możecie oglądać nowe obrazki do takich gier:

Dodaliśmy właśnie trochę nowych screenów z przygodówki Moebius. Wink2
http://www.advent...bum_id=570

Natomiast na poniższym video możecie obejrzeć króciutkie fragmenty gry Broken Age (projekt Double Fine Adventure z Kickstartera) tworzonej przez Tima Schafera i jego studio.

YouTube Video

Edytowane przez Przemo dnia 13.07.2013 21:15

onslow
W najnowszym CD-Action (07/2013) jedną z pełnych wersji będzie "The Book of Unwritten Tales". Jak ktoś nie miał przyjemności zapoznać się z tym tytułem, to chyba czas rozbić świnkę skarbonkę :).
and i'd give up forever to touch you...

Przemo
Z okazji 66 rocznicy incydentu w Roswell, Google zamieściło interaktywną animację (czyt. przygodówkę :F), w której pomagamy kosmicie złożyć swój statek do kupy i uciec z Ziemi. Wink2

http://www.google...nniversary

EDIT 14.07.2013

Pojawiły się dwa nowe obrazki z trzeciej części Deponii:

www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_555/goodbye_deponia_16.jpg

www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_555/goodbye_deponia_17.jpg

Natomiast na łamach niemieckiego Amazona pojawiła się edycja kolekcjonerska innej przygodówki Daedalica pt. Memoria (The Dark Eye 2). Można tam obejrzeć też kilka nowych screenów:
http://www.amazon...ds=memoria

www.adventure-zone.info/fusion/images/articles/memoria_gal2.jpg

... w tym klimatyczny:

www.adventure-zone.info/fusion/images/articles/memoria_gal.jpg

Edytowane przez Przemo dnia 14.07.2013 18:53

SirXan
Fajnie, że będzie Deponia 3 dla dokończenia historia. Natomiast Daedalica = -want-plz-. Faktycznie klimatyczny, Przemo.
Edytowane przez SirXan dnia 18.07.2013 15:33

Przejdź do forum: