Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Nowinki
Kent
Od kilku dni dostępna jest gra Undercover. Czy ktośby mógł dodać możliwość zamieszczania newsów przez zwykłych userów?

mertruve
Stosowny news pojawi się na pewno już jutro. Nasze opóźnienia są spowodowane pisaniem tekstów i powrotem z wakacji:) O nowince wiemy już od daty premiery, rozmawialiśmy na tym na zamkniętym forum, ale dzięki za cynk!:)

mendosa
Kent napisał:
Czy ktośby mógł dodać możliwość zamieszczania newsów przez zwykłych userów?

W tej wersji AZ - jest to mało prawdopodobne, aczkolwiek nie niemożliwe - problemem jest tu - weryfikacja. Sam się nie raz wykopałem, wolę więc dmuchać na zimne Wink2 .
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Madzius888
Nie uważam, że to byłby dobry pomysł, bo choć na przykład nie wątpię w możliwości Kenta, to nie wszyscy userzy chcielby zamieścić informacje rzeczywiście godne uwagi i modzi mieliby rzeczywiście dużo do kasowania.
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Kent
Art Of Murder to najnowsza gra twórców takich bestsellerów, jak Schizm, Sentinel i Reah. Jest to przygodówka typu point & click, charakteryzująca się bardzo przyjaznym interfejsem użytkownika. Klasyczna forma rozgrywki została wzbogacona o wiele innowacji. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie możliwości śmierci głównej bohaterki, do tej pory praktycznie niespotykanej w klasycznych grach przygodowych.

Cechy gry:
-Mroczna i intrygująca fabuła, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, nietuzinkowych postaci, ciekawych dialogów i dobrze dopasowanych zagadek.
-Prawie 20 postaci, około 100 zagadek, 15 głównych lokacji (w sumie około 200 renderowanych widoków) i 5000 linii dialogów.

W najnowszym GR znajdziemy recenzje dwóch przygodówek:
Runaway 2 i Nancy Drew 16Bubu
-Niezwykle szczegółowe i zróżnicowana pre-renderowane scenerie, wzbogacone animacjami tła r11; za stronę graficzną gry odpowiadają jedni z najlepszych grafików i Art Directorów w Polsce.
-Pełen napięcia klimat zbudowany poprzez niezwykłe połączenie wyjątkowej fabuły, pięknej grafiki, oryginalnej muzyki i realistycznych efektów dźwiękowych.

http://www.city-interacti...e/pl_index.html

Gra będzie w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku
Edytowane przez Kent dnia 27.08.2007 21:29

Zebius
Witam po dłuuuugiej przerwie. Pozdrowienia dla wszystkich :browar

Postaram się co jakiś czas wrzucać tu jakiegoś newsa, jeśli coś uda mi się znaleźć w otchłani netu.

Zauważyłem, że przeoczyliście ukazanie się w maju 2007 rozszerzonej wersji reżyserskiej Scratches (o nazwie, jakże by inaczej, Scratches: Director's Cut Wink2 ), niestety na razie tylko w USA i paru innych "cywilizowanych" krajach.

Co się zmieniło w porównaniu do oryginału?
- dodano nowy rozdział "The Last Visit" (zajmujący podobno 2 godziny rozgrywki)
- nowe, alternatywne zakończenie
- nowe wskazówki dla lepszego zrozumienia historii
- nowe przemyślenia głównego bohatera w dzienniku
- zmieniono trochę sterowanie
- podniesiono rozdzielczość grafiki
Dodatkowo po premierze wersji reżyserskiej ukazał sie wielki, zajmujący prawie 500MB patch, poprawiający jakość grafiki w grze.

Niestety nie ma możliwości upgrade-u dla tych, którzy kupili pierwotną wersję Scratches, Sad toteż mam nadzieję, że Director's Cut dotrze kiedyś i do nas. Uwaga - wersja Deluxe sprzedawana przez hurtownię Play to nie jest Director's Cut!

Źródło:
http://www.gotgam...ratchesdc/

Madzius888
Co do wypowiedzi Zebiusa:
To po pierwsze witam z powrotem :) :browar

A po drugie:
Można ściągnąć patcha, który przerabia zwykłą wersję Scratchesa!:

Patch

Zebius
Witam Madziusiu! Miło Cię poznać :) :browar

Sprawdziłem dokładnie zarówno na stronce Nucleosys jak i na ich forum i ten patch jest niestety tylko do wersji reżyserskiej. Czyli posiadacze wersji oryginalnej zostali "na lodzie". Szkoda, Scratches w Play'u kosztuje tylko 29.90zł i chętnie bym zakupił. Demo mi się bardzo podobało - lubię takie mroczne klimaty. Wysłałem wczoraj maila do Playa, z zapytaniem czy zamierzają wydać Director's Cut, na razie bez odpowiedzi.

I kolejna wiadomość chyba nadająca się do newsów:

Ukazała się darmowa produkcja o nazwie Fate by Numbers. Jest to czarno-biała przygodówka w klimatach noir z sekwencjami FMV. Kierujemy w niej poczynaniami pani Alice Sanger - prywatnej detektyw w futurystycznym mieście.
Gra ta jest projektem dyplomowym czterech studentów z Holandii. Budżet jej wyniósł tylko 1500 euro. Jest całkowicie po angielsku, niestety bez napisów. Oto strona gry: http://www.fateby...
Wydano ją w dwóch wersjach, różniących się jakością filmów i dźwięku:
- "mała" 755.47MB http://www.gamers...0461.shtml
- duża 1.18GB http://www.gamers...0460.shtml

Objętość spora ale cóż - filmiki zajmują dużo miejsca. Gram właśnie w wersję dużą i jestem zaskoczony jakością jej wykonania przy tak niskim budżecie. Aha, plik który ściągniemy i rozpakujemy to obraz płyty w formacie ISO, czyli trzeba go albo nagrać na płytkę programem typu Nero, albo zamontować w wirtualnym napędzie np. programem Daemon Tools.

EDIT: znaczek euro nie działa Sad
Edytowane przez Zebius dnia 30.08.2007 13:51

mertruve
O Fate by Numbers już była nowinkaWink2 Ale dzięki za powtórzenie.

Zebius
mertruve napisał/a:
O Fate by Numbers już była nowinkaWink2 Ale dzięki za powtórzenie.

Może i była ale wyszukiwarka nic nie pokazała, tylko Fate of the Ages :)

mendosa
Zebius - nie było na głównej stronie serwisu, ale było na forum Wink2 . Link.

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

mertruve
No tak, Mendosa ma rację. Brakuje rąk do pracy w wakacje i często pojawia się coś na forum, co potem nie pojawia się na stronie:)

Madzius888
Chyba, że tak, nie mam żadnej wersji Scratchesa, więc się nie wgłębiałam, tylko czytałam Smile2

Co do Fate by numbers, to też mi się spodobało wykonanie-lepsza wersja i w ogóle bardzo fajna aktorka. Niestety gra zajęła mi tylko trochę ponad godzinkę, więc za bardzo się nie nagrałam. Na sequel jednak oczywiście liczę :)

A co do trudności z instalacją, to trzeba dodać, że NAWET JA sama to zrobiłam, także poziom trudności jest minimalny :mrgreen:
Edytowane przez Madzius888 dnia 30.08.2007 12:49

Zebius
Od kilku dni można ściągnąć grywalne demo gry-horroru Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder, która będzie miała swoją premierę w okolicach Helloween, czyli już niedługo. Jest ona inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta (miejmy nadzieję, że będzie lepsza od Necronomiconu). Rozgrywka przypomina Scratches, czyli poruszamy się skokowo z możliwością swobodnego rozglądania się. Wcielamy się w rolę detektywa, mającego wyjaśnić sprawę śmierci członka tajemniczego kultu. Grafika jest bardzo ładna, udźwiękowienie klimatyczne, cały czas czuć atmosferę grozy.

Myślę, że dla miłośników gier z dreszczykiem będzie to pozycja obowiązkowa.

Na poniższej stronce są linki do dema:
http://www.lighth...hive&type=
Edytowane przez Zebius dnia 28.10.2007 21:18
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

wild_animal
Potwierdzam, zapowiada się apetycznie :super
To nie Sherlock Holmes: Awaken - tu klimacik H.P. Lovecrafta jest nie tylko w opisie na pudełku Cool
Polecam demko ( działanie na laptopach sprawdzone Pfft)

Zebius
Za serwisem Gry-Online:
Druga seria przygód Sama i Maksa zadebiutuje na rynku już w najbliższy czwartek i z tej właśnie okazji producent gry, firma Telltale Games, przygotowała dla wszystkich fanów małą niespodziankę. Jest nią możliwość zagrania w jeden z poprzednich odcinków cyklu całkowicie za darmo.
Udostępniony w Internecie produkt jest de facto czwartym epizodem z pierwszej serii gier, który nosi tytuł Abe Lincoln Must Die! Tym razem zwariowana para detektywów udaje się do amerykańskiej stolicy, aby zająć się prezydentem Stanów Zjednoczonych. Interwencja jest wskazana, gdyż przywódca postradał zmysły i podjął kilka absurdalnych decyzji, m.in. nakazał grupowe przytulenia oraz wprowadził embargo na budyń. Jak widać, to robota w sam raz dla Sama i Maksa.

Jak na razie gra jest dostępna tylko za pośrednictwem serwisu FilePlanet i trzeba posiadać płatne konto by móc ją ściągnąć, ale prawdopodobnie wkrótce ujrzymy ją na innych - darmowych stronach. Instalka zajmuje 82.3 MB.
http://www.filepl...Free-Game)

EDIT: I mamy pierwszy link do ściągnięcia za darmo:
http://www.gamesp...id=6182299
Edytowane przez Zebius dnia 06.11.2007 11:54
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

portallo
Trafilem na taki nowy serwis o grach przygodowych: www.adventuregamer.pl. Widac ze chlopaki dopiero zaczynaja, ale zapowiada sie ciekawie. Moze byc interesujaco za jakis czas.

Mroczny
Szykuje się jakaś nowa gierka bazująca na Wintermute-Engine. Info: http://www.coldwi...iting.com/

marchewa
To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich :)

Chyba nikt na AZ nie wspomniał jeszcze o tym, że w końcu, po roku oczekiwania gra Destination Treasure Island ukazuje się u Polsce jako "Kurs Wyspa Skarbów" (wydawcą jest Techland). Cena 44.90. Grę w pełni (niestety) spolszczono.

DTI to gra twórców m.in. Secrets of Da Vinci i Return to Mysterious Island, czyli studia Kheops.

Gra jest już na rynku, posiadam ją od wczoraj, na dzień dobry zaskoczenie, gra posiada dwa różne początki :super
Mam nadzieję, że Techland się nie zniechęci i niebawem wyda Kleopatrę i Nostradamusa Wink2

mendosa
Hej marchewa Wink2 - było info, iż gra zostanie wydana w grudniu - o tutaj - nie potwierdziliśmy jedynie tego, iż się już ukazała. Za co niniejszym dziękuję Lol .

Przejdź do forum: