Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Heretic
mendosa
Czy ktoś to jeszcze pamięta? Pleased . To była pierwsza giera, w jaką zagrałem na moim pierwszym PC (nie licząc pasjansa). Wszyscy się zachwycali Doom-ami (ta sama stajnia), Duke'm, a ja wolałem przygody czarodzieja w krainie smoków i demonów... Wzięło mnie na starocie... Bubu
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

drozda
Buehehe :-D. Może nikt mi nie uwierzy, ale dla mnie również była to pierwsza gra, która przyciągnęła mnie (i moich braci, i ojca :)) do komputera na długie godziny. To były czasy! Jeżeli mnie pamięć nie myli było to w Boże Narodzenie ad 1996... Wtedy nawet nikt nie wiedział z nas, że istnieje coś takiego jak kody do gry. Tym większa była zabawa, pamiętam nawet jednego bossa, który wzbudzał strach w całej rodzinie do czasu aż odkryliśmy, że ma on jednak słaby punkt, wrażliwy był na takie "kulki" wystrzeliwane przez jedną z broni. Kurde, to było coś!

Późniejszy Hexen mimo, że stał się głośniejszym tytułem nie wzbudził już we mnie tych samych uczuć. Jednak pierwszy Heretic miał w sobie coś wyjątkowego. Ah, stare dobre czasy...

Aż z tych wspomnień zachciało mi się zobaczyć grę jeszcze raz. Macie kilka obrazków:
img215.imageshack.us/img215/7038/heretic4aj.gif
img215.imageshack.us/img215/9924/53or1.th.jpg img215.imageshack.us/img215/6843/25xa.th.jpg
img215.imageshack.us/img215/6278/64gi.th.jpg img215.imageshack.us/img215/746/47ep.th.jpg img215.imageshack.us/img215/487/31st.th.jpg img215.imageshack.us/img215/7387/96qd.th.jpg img215.imageshack.us/img215/6335/19lc2.th.jpg

Pełna wersja gry będąca w statusie Abandonware jest do pobrania tutaj (5,4MB).
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

mendosa
He he, wiedziałem drozda, że coś nas łączy :-D . Stąd pobrać można ulepszoną wersję silnika gry (właściwie to gier, bo to i do Hexena i Dooma) , wygląda jak Quake 2!! Trzeba kliknąć na Download, potem najlepiej wybrać pozycję czwartą od góry. Wymaga jedynie pliku *.wad Heretica, i nie sprawia problemów z dźwiękiem pod W XP i W2k, i W2003 Grin . A Hexen, mimo że zbierał pozytywne recenzje, także nie przypadł mi do gustu. Heretic Rządzi!!

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

drozda
Ten ulepszony silniczek to naprawdę fajna sprawa. A przy okazji grając odkryłem, że nadal pamiętam prawie wszystkie sekrety (pierwsza mapa za pierwszym podejściem odkryła wszystkie :)). Normalnie sklerotyk ze mnie straszny, a tu pamiętam takie drobiazgi sprzed 10 lat, po prostu szok :-D.

mendosa
Heh - dokładnie to samo - pierwsza mapa "od kopa" z sekretami. I jeszcze Moja Lepsza Połowa przypomniała mi, że razem graliśmy w Heretica, bo to Pierwszy PeCet nasz był, teraz też się "ścigamy", kto szybciej te sekrety wypatrzy (kurde, Lepsza jest Bosz ). Napiszę "chiba" minireckę Heretica ...

Zebius
Tak, to była fajna gra, jedna z moich pierwszych na pececie (Pentium75, 8MB pamięci to był sprzęt, koledzy zadrościli :) ). Parę miesięcy temu przeszedłem sobie Heretica jeszcze raz na tym porcie o którym wspomnieliście (oczywiście z nowymi teksturami i modelami 3D) i o dziwo też wiele poziomów i sekretów pamiętałem ze starych lat ale cóż, czasu było więcej to tłukło się w gierki aż do bólu.
Z kolei Heretic II tak średnio przypadł mi do gustu.

drozda
Zebius napisał:
Tak, to była fajna gra, jedna z moich pierwszych na pececie (Pentium75, 8MB pamięci to był sprzęt, koledzy zadrościli :) ). Parę miesięcy temu przeszedłem sobie Heretica jeszcze raz na tym porcie o którym wspomnieliście (oczywiście z nowymi teksturami i modelami 3D) i o dziwo też wiele poziomów i sekretów pamiętałem ze starych lat ale cóż, czasu było więcej to tłukło się w gierki aż do bólu.
Z kolei Heretic II tak średnio przypadł mi do gustu.

Mi nadal pozostał odruch biegania i tulenia się do ścian jednocześnie z klikaniem spacji Wink2. Właśnie przechodzą trzeci świat... nadal diabelnie wciąga! :)

mendosa
---------- 08:34 30.03.2006 ----------

Pierwsze spotkanie z Heretic : proc 486 (ba, ale AMD DX4 100Mhz - koledzy nie zazdrościli, ale dziwili się, że wyciąga takie wyniki, przy małych uszustwach <pamiętam jak przez mgłę - jakieś przestawianie zworek, zaklejanie nóżek> potrafił udawać Pentium 133!), RAM 4MB (kurcze, do dziś mam jeszcze te kości, pewnie już "spleśniały"), SoundBlaster 16 (leży gdzieś, wraz z "bielejącymi" kośćmi), Trident 1MB RAM (też spoczywa obok SBlastera) i monitor czarno - biały (jeszcze działa!). Najwięcej hecy było z pamięcią RAM - nawet nie z powodu małej ilości, ale po pierwsze : pamięć konwencjonalna (powiesić Gatesa!), po drugie : pamięć Extended (XMS), i Expanded (EMS). Trza było zrobić dwie konfiguracje startowe, poprzez modyfikację autoexec.bat i config. sys - albo "palić" sytem z dyskietki - to była jazda!
Aktualnie również przechodzę trzeci epizod, jak go ukończę, rozglądnę się za dodatkowymi *.wad - ami do niego. :mrgreen: .

---------- 21:55 02.04.2006 ----------

Heh, Moja Lepsza Połowa po ukończeniu trzeciego epizodu śpiewała "I want it more, I want it NOW!!". No i udało się, było bowiem takie wydawnictwo, jak "Heretic : Shadow of the Serpent Riders". Dwa dodatkowe epizody!! Wystarczy ściągnąć odpowiednie patche. Jeżeli posiadamy Heretica w wersji 1.0, musimy najpierw zastosować patch, uaktualniający go do wersji 1.2, jeżeli mamy wersję 1.2, możemy zastosować patch, czyniący z niej wersję 1.3. Należy pamiętać, iż utracimy zapisane stane gry, "implementując" patche, napotkamy na pewne komplikacje, radzę zrobić kilka kopii katalogu z Heretic'kiem. Istalując owe patche, dostaniemy jeszcze dodatkowy, trzeci (a właściwie szósty :cyclop: ) epizod, składający się z trzech map (można się do nich dostać, jedynie używając komendy -warp pod DOS -em, lub używając tajnego kodu 'engage', włączywszy uprzednio konsolę klawiszem tyldy ' ` ', trzecia z dodatkowych map, nie posiada wyjścia). Polecam forum Raven Software.

Black Predator
Ja ze swej strony dodam, że Heretic był jednym z pierwszych FPP w które zagrałem.... (oczywiście poza legendarnymi Wolfstein i DOOM) i cóż - klimat jest tu wprost powalający!
Niestety, druga część tej gry (Hexen) już mnie tak nie urzekła..........
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

Iselor
Zarówno Hexen jak i Heretic to klasa sama w sobie. Prawdziwe perełki komputerowych gier FPS. Dzisiaj robią tylko dopracowane graficznie gnioty bez klimatu.

Przejdź do forum: