Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
10 lat Cd-Action
Eggz Eye
Takiej rocznicy nie ma żadne inne czasopismo w Polsce. Jak wiadomo Cd-Action jest największym czasopismem w Polsce piszącym o grach komputerowych. Skończone 10 lat, teraz czas na 100. 8) Redaktorzy piszą na bardzo wysokim poziomie, a i wygląd samego Cd-Action jest bardzo profesjonalny. Tutaj możecie się wypowiadać na temat tego czasopisma. Wink2
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

drozda
Yoda napisał:
Jak wiadomo Cd-Action jest największym czasopismem w Polsce piszącym o grach przygodowych.

...znaczy komputerowych? Pleased O przygodówkach to przeważnie EGM pisze, reszta redakcji, z tego co pamiętam stara się ten gatunek omijać z daleka Wink2.
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Eggz Eye
Kurde, co za błąd. Za dużo o tych przygodówkach myślę....

No to teraz już wszystko wiadomo. Piszcie o Cd-Action, największym czasopiśmie piszącym o grach komputerowych. Wink2

krówka
sto lat sto lat sto lat !!!! <torcik> <świeczki> <i co ino :wink: >
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

Eggz Eye
Zapomniałem dodać tak wprost.
To jest nie tylko temat
o urodzinach Cd-Action.
Tu możecie także dyskutować o samym czasopiśmie. Wink2

Rincewind
Tiaaa, CDA. Pierwszy raz kupiłem dla pełnej wersji Tony Hawk Pro Skater 3, przejrzałem zawartość... i zacząłem kupować dla tekstów - fajnie napisane recenzje, zwłaszcza EGM-a, śmieszne NL i AR i nieprzewidywalny Gamewalker. Ostatnio w ogóle żadna pełna wersja mi nie przypasowała - teksty mi wystarczają... Najbardziej cenię te pisane "z innego punktu widzenia" - vide Wiedźmin czy Vampire: Bloodlines autorstwa geminiego. No i poznałem takie określenia, jak niemilec czy (_!_) Bubu - i dzięki za to niech będą Generałowi. Życzę Ekszynkowi drugiej dekady. Grin
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Hardcore
Moim pierwszym numerem CDA jaki zakupiłem był 13 numer. Pechowa liczba ale od tamtego czasu jestem z nimi na dobre i na złe. Uważam że od samego początku byli innowacyjni i trzymali wysoki poziom. Pamiętam jak kłóciłem się z bratem ciotecznym co lepsze Gambler czy CDA. Kiedy to CDA dało jako pełną wersję Earth 2140 i DODATOKOWO grę Dink Smallwood. W Gamblerze jedynie była pełna wersja Dink Smallwood. To mówi samo za siebie.

Oby tak jak WOŚP grali dla nas o wiele wiele dłużej.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Eggz Eye
I właśnie w Cd-Action podoba mi się to, że kupuje się to czasopismo nie tylko dla pełnych wersji, ale także dla profesjonalnych, bardzo dobrych recenzji.

daz
Ja mam w domu numery z kilku lat, ale od pewnego czasu przestalem kupowac, bo i kasy mi szkoda, a gry nie bawi mnie jak kiedys. Pomijajac fakt, ze kazdy numer moge sobie przejrzec w pracyPfft Mimo wszystko na 10lecie zrobilem wyjatek, bo byl Gothic w takiej cenie... no i jak tu nie kupicGrin Zreszta to dzieki CDA byla szansa na pojawienie sie czegos takiego jak AZ, wiec sentyment pozostanie:)
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

Fenkulik
Trochę to abstrakcyjne zestawienie, bo wiadomo miks gatunkowy ,ewolucja sprzętu itd. (ilu jest ludzi tyle będzie komentarzy) .Wyłonili to co uznali za najlepsze i już .Z przygodówek to Discworld 2 mi zabrakło,że już nie wspomnę o dinozaurach z LucasArts(ukłony za Grim Fandango i Monkey Island ).Sam chyba nigdy nie podjąłbym się układania takiej listy, bo i po co...
Tak w ogóle to czy ktoś grał w wysoką drugą pozycję listy, czyli WOW??

qbrex
Zaledwie 6 przygodówek...ze stu gier...phi...to nie dla mnie :)
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

AleX Under
Mój pierwszy numer CDA został kupiony chyba w październiku czy listopadzie '98, z Flying Corps. Było to niedługo po tym, jak ojciec kupił kompa. Dodam do tego, że na płycie z demami był wirus :) Hehe, to były czasy. Od tamtego czasu CDA było kupowane czasami, ogólnie dosyć rzadko. Stałym czytelnikiem zacząłem być dopiero od grudnia 2001. Od tamtego czasu numery, których nie zakupiłem, można policzyć na palcach jednej ręki.
Pamiętam również to uczucie irytuacji, gdy numer zakupiony miesiąc wczesniej przywędrował do mnie pocztą jako wynagrodzenie za prace dla AZ :/ Raz nawet dostałem ten sam numer dwa razy, czyli w sumie już miałem trzy. Raz też dostałem dwie darmówki naraz, zaraz po tym, jak kupiłem jeden z numerów w kiosku :) Oczywiście, wszelkie straty ponieśli rodzice - taki pierdak jak ja nie ma swojego żródła zarobku :)
A co do setnego numeru - Tip100Maniak mnie nieco rozczarował, ale tylko tym, co sie w nim nie znalazło - a gdzie NAjdłuższa Podróż??!! Gdzie Gabriel Knight 3? Gdzie Abe's Oddysee? I tak dalej... a ogólnie to liczyłem na pełną wersje GTA3 :)
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Rincewind
Pełne wersje to oni mają - pomiędzy niektórymi perełkami (Splinter Cell, Scrapland, Sudeki!) - mocno średnie lub nawet beznadziejne (Mars: Bunt Robotów! Stolen! Łłeech!) Kupuję dla tekstów, zdecydowanie!

A Tipsomaniak 100 - koszmar. Gdzie Syberia I, BS I, TLJ? Wysokie pozycje mają oczywiście jakieś Kłejki i WoW-y. Ech...

daz
Rincewind napisał:

A Tipsomaniak 100 - koszmar. Gdzie Syberia I, BS I, TLJ? Wysokie pozycje mają oczywiście jakieś Kłejki i WoW-y. Ech...

Ja bym akurat podyskutowalGrin Rozne gusta, ale nie umiescilbym ani BS, ani Syberii:) Wiec nie ma co sie przejmowac.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

Hardcore
A dla mnie Tipsomaniak jest w sam raz. Są wszystkie gry jakie powinny się znaleźć. I Silent Hille i MGS 2 i przygodówki, strategie. Tytuły są odpowiednio dobrane a miejsca uczciwe.Brakuje mi tylko Commandosa 2 , Fallouta Tactics lub nawet samego Dooma 3 ktory za rewelacyjny nie jest ale sukces odniósł. Sporządzając taki bilans najlepszych gier nie można ,,obiketywnie" oceniać. Mi osobiście Tipsomaniak się podoba.

Eggz Eye
Ale nie ma Najdłuższej podróży... Jak mogli ją pominąć... Zresztą w wątku na forum Cd-Action jest też o tym dyskusja.. Wink2

Hardcore
Zgadzam się z Tobą . Najdłuższa Podróż na pewno przewyższała wykonaniem Larrego i Brokena 2 którego uwielbiam ale jak sam widzisz lubie mają większy sentyment do tamtych tytułów.

qbrex
Nie ludzie, a redaktorzy CDA...przecież każdy wie, że oni przylecieli z kosmosu :)
Poszukujemy osób chętnych do współtworzenia Adventure Zone, każda pomoc będzie mile widziana. Zainteresowanych proszę o kontakt przez PW lub e-mail.

Hardcore
qbrex napisał:
Nie ludzie, a redaktorzy CDA...przecież każdy wie, że oni przylecieli z kosmosu :)

Nie tak głośno , nie każdy musi znać prawdę :) Jeszcze jakieś FBI lub CIA się wtrąci i co będzie ? :)

Rincewind
A co myślicie o nowej formule AR? Ja się wkurzyłem, piękne, żółte, artystyczne tło i porządek zastępują ramki i chaos. AR upodobniono do NL - ramki, komiksy, obrazki. Nie to że te ostatnie (dwa) nie są śmieszne - przy niektórych niemal oplułem się ze śmiechu, a nie ma żadnego, przy którym bym sięnie uśmiechnął. Ale to już nie to... AR to nie NL!

Przejdź do forum: