Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Gabriel Knight (seria)
mendosa
Ech, no musi być temat o Grac... stop :twisted: - o Gabrielu, o Jane Jensen, o ... :cyclop: .
Musimy to nadrobić! :-D .
Edytowane przez Przemo dnia 25.02.2010 15:05
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

SpokoWap
Trudno było mi się zdecydować, ale w końcu wybrałem Bubu Co? A jak myślicie ? :-D
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

AleX Under
Heh, a ja wybrałem... Franklina Mosely. Nie dlatego, że mi się podoba (lol :)), a dlatego, że ciut podobny do mnie. Tylko trochę chudszy. Może i ciut zakompleksiony, ale co tam. To moja ulubiona postać - z samego GK3, bo tylko w tą częśc grałem. Ale ponadto pominąłeś wiele postaci - a jak mamy tu fanów Excelsiora Montreaux (ta, jasne...), Madeline Buthane (już prędzej) albo Jeana (drugi z moich idoli) :mrgreen: ?

A jak sie pytasz o samą grę, to GK3 jest drugą od najlepszych gier, w jakie grałem. Boska muzyka, genialne dialogi, ni przede wszystkiem Klimat przez duże... przepraszam, wielkie K - jak sobie przypomnieć niektóre momenty, to aż dreszcz przechodzi. A do tego z przymrużeniem oka i zabawne, co wcale nie niszczy klimatu.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

mendosa
Właśnie, właśnie - pominąłem wiele postaci, a teraz już nie mogę powiększyć ankiety :cry: . M.Buthane mogłaby skutecznie konkurować z Grace, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny Pleased . Najwięcej dałem postaci z części pierwszej i drugiej, po prostu najbardziej zapadły mi w pamięć. Trzeba przyznać, że wszystkie odsłony GK solidnie trzymają poziom, pod każdym względem, choć grafika już się zestarzała (co było do przewidzenia).

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

SpokoWap
Trzecia część wymiata pod względem fabuły. Już trzy razy ją przechodziłem, ale nigdy nie udało mi się zdobyć maksymalnej ilości punktów. Aż teraz się dziwie, że kupiłem ją dopiero gdy w Empiku była promocja, i kosztowała 25 złotych. Pamiętam, że demo mnie nie przekonało. Manewrowanie kamery wydało mi się niewygodne itp.

mendosa
W GK3, z tego co pamiętam
Spoiler
Nie da się zdobyć maksimum punktów, gdyż niektóre czynności możemy wykonać, tylko rezygnując z innych (oczywiście są to tak zwane "opcjonalne" zadania, niezależne od "pchania" akcji do przodu.

Spoiler
Także nie martw się :mrgreen: .

Kent
Właśnie czytam książkę "Święty graal, święta krew" i zauważyłem, że Gabriel III garściami czerpie z tej książki. Gabriel jest poprostu jakby grą opartą na tej książce, czy gra i książka się różnią. Czytaliście inne książki o świętym graalu. Co zrobic najpierw? Zagrac w Gabriela czy przeczytac książki??

AleX Under
Skąd wiesz, że GK 3 robi wrażenie opartego na książce, skoro w niego nie grałeś?
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Kent
Pobierz kod źródłowy  Kod źródłowy
Skąd wiesz, że GK 3 robi wrażenie opartego na książce, skoro w niego nie grałeś?

Grałem kilka lat temu, gdy pojawiła się w Clicku. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to miasteczko Rennes le Chateu, oraz proboszcz Saunière(tutaj kłania się Kod Leonarda)

AleX Under
Kod Leonarda da Vinci akurat był po grze (wybaczcie, jeśli sie mylę), więc to raczej GK3 powinna sie kłaniać jemu Grin Zaś miasteczko Rennes-le-Chateau to autentycznie miejsce (jedno z najbardziej tajemnizych miasteczek na Ziemii, obok Roswell Grin ), tak samo, jak Abbe Sauniere to autentyczna postać.

Książki nie czytałem, ale nia mam co do tego wątpliwości, że to dwie zupełnie inne rzeczy, okręcające się jedynie wokół tych samych wydarzeń i miejsc i raczej nie ma większego znaczenia, które się zaliczy najpierw. Tym bardziej, że książka "Święty Graal, Święta Krew" pojawia się w grze. Mało tego, ma bardzo istotny wpływ na przebieg akcji :)

Pewnie już o tym wspominałem, ale GK3 stawiam na drugim miejscu najlepszych gier jakie grałem w ogóle i polecam Ci go jak najszybciej zaliczyć Exclamation

Azaziz
polecam Ci go jak najszybciej zaliczyć

No i przede wszystkim jest za grosze:cyclop:
www.marienburg.pl

vicvega
Można by zabrać się za tłumaczenie pierwszego Gabriela zamiast tłumaczyć pierwszego Broken Sworda (mimo wszystko ma większe szanse na tłumaczenie od wydawcyWink2). Narzędzia potrzebne do edycji gry są dostępne na http://www.gabrielknight2k.tk/ (TraduSCI) więc może warto spróbować.
Edytowane przez vicvega dnia 26.05.2008 12:21

zc82
Mój ranking Gabrielów:

1) Beast Wthin
2) Sins of the Fathers
3) Blood of the Sacred, Blood of the Damned

Oczywiście nawet najsłabszy Gabriel jest poza zasięgiem dzisiejszych tytułów.

SpokoWap
W sumie gdybym miał wybierać, też bym głosował za tłumaczeniem pierwszego Gabriela Knighta, choć i Broken Sword ma swoje wielkie atuty. Jeśli zaś chodzi o GK, to ta gra ma dla mnie coś magicznego. Jak na mnie wpłynęła "trójka" to moje, ale był to jeden z niewielu tytułów, które by mnie pochłonęły tak bez reszty. Świetny klimat, fabuła, doskonale zarysowane sylwetki bohaterów, wymagające zagadki (czasem aż za bardzo), genialna muzyka... No i długość zabawy, jest to chyba najdłuższa przygodówka, w jaką grałem (choć głowy za to nie dam), a która jednocześnie z czasem nie nużyła. Co tu dużo mówić, jedna z najlepszych gier adventure, myślę że nie tylko według mnie. Co do umiejscowienia fabuły, nie tylko sama nazwa miasteczka jest prawdziwa. Nawet poszczególne lokacje zostały wykonane na podstawie zdjęć z Rennes-le-Chateau, co można sprawdzić samemu na jednej ze stron internetowych (porównanie screenów z fotografiami). Jeśli jest ktoś, kto jeszcze nie grał w GK3, to nie ma na co czekać tylko szybko to nadrobić. Mam dwa egzemplarze (oryginał i z Clicka), mogę jeden odstąpić komuś potrzebującemu :)

Szalony Kapelusznik
Oj, coś mało popularny temat o mojej ukochanej serii, no to pobawię się w archeologa :). Nie znam drugiej serii z takim klimatem, z tak świetną fabułą w każdej części i tak ciekawą parą głównych bohaterów. Czyżbym tylko ja ubóstwiał te swoiste magnum opus Jane Jensen?

P.S. Przy okazji pozdrawiam Evillady i gratuluję swego czasu fajnego wywiadu z Jane Wink2 Zazdroszczę bo też chciałbym poznać osobiście moją guru od przygodówek :)
Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 24.06.2012 16:11
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Jeziu5
Tak trochę offtopując - jak ci się podobało Gray Matter od Jane ?

Szalony Kapelusznik
Tak na dobrą sprawę to mam tą grę dopiero przed sobą :)
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Toddziak
Mi się Gray Matter bardzo podobało dlatego polecam :)

Szalony Kapelusznik
Dzięki choć mi żadnej gry tej autorki nie trzeba polecać :) czekam też na Moebiusa, którego na Kickstarterze udało się sfinansować. Generalnie ciesze się, że Jane wraca na salony gier przygodowych. Co do Gray Matter - niestety jestem lekko na bakier (z małymi wyjątkami) jeśli chodzi o nowsze przygodówki. Może dzięki forum też uda mi się wynotować co ciekawsze tytuły dzięki Wam :)

SirXan
Mam radosny wiadomości dla fanów Gabriel Knight (ci, którzy mają kłopoty z nauki j.angielskiego)! Otóż w serwisie GrajPoPolsku.pl już się ukazał spolszczenia dla Gabriel Knight 2! Jest zrobiony bardzo przyzwoity. Grin
Edytowane przez SirXan dnia 11.03.2013 08:17

Przejdź do forum: