Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Agatha Christie - I nie było już nikogo
drozda
Ktokolwiek gra(ł), czy wszyscy czekają na rozstrzygnięcie konkursu? Wink2

Po dosyć długich trzech dniach zmagań udało mi się ją ukończyć. Podobała mi się tym bardziej, że nie miałem do czynienia wcześniej z książką na podstawie której powstała fabuła gry.

Jeżeli chodzi o zalety to właśnie fabuła jest najmocniejszą stroną tej gry. Sama rozgrywka polega głównie na eksploracji okolicy, zbieraniu przedmiotów i wypytywaniu każdej napotkanej postaci (najczęściej) o to samo. Takie bezustanne myszkowanie mogłoby się oczywiście szybko znudzić gdyby nie charakterystyczna cecha tego typu historii. Mam nadzieję, że nie zdradzę żadnej tajemnicy ujawniając, iż grono osób zgromadzonych na wyspie odciętej od świata zaczyna się systematycznie kurczyć...

Oczywiście tak jak w prawie każdej grze, także i tutaj jest parę uciążliwych i trochę irytujących spraw. Mało zagadek, czasami dziwne bądź niedokładne tłumaczenie czy możliwość zatkania się (ale tylko z powodu braku podpowiedzi/sugestii "co powinniśmy teraz zrobić").

Mimo wszystko opowiedziana historia rekompensuje wszystkie niedogodności. Z tego co wiem istnieje kilka zakończeń, a dodatkowo można pobawić się w składanie przedmiotów, które nie są wymagane do ukończenia gry, ale pozwalają odkryć kilka miłych dodatków uprzyjemniających rozgrywkę.

Podsumowując, myślę że warto zagrać. Jest to ciekawa historia opowiedziana w dobrym (lecz nie pozbawionym błędów) stylu.
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

mendosa
Jak dotąd grałem tylko w demo (czekam aż gra potanieje), i czułem się tak, jakbym grał w Sherlock Holmes : Tajemnica Srebrnego Kolczyka. Nieco irytujący system poruszania - te "znienackie" zmiany kamer. Ale fabuła - to z pewnością mocna strona tej gry.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

SpokoWap
Osobiście czytałem książke, ale już parę lat temu i podobno fabuła gry odbiega nieco od tej "książkowej". Demo odpalilem i przeszedlem, wyglądało ciekawie, zresztą przeczytałem wszystkie możliwe recenzje w pismach o grach więc wiem czego się spodziewać Bubu
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

krówka
ej..... przecież ja własnie czytam tą książke !!! dlaczego to teraz do mnie dotarło dopiero ? :-?
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

drozda
Nie masz się czym martwić krówko, co prawda książki (jeszcze) nie czytałem ale dzięki informacjom zawartym w grze wiem że fabularnie trochę się one od siebie różnią. Dlatego nawet po przeczytaniu książki możesz zostać miło zaskoczona :).

SpokoWap
Ja już nawet nie bardzo ją pamiętam Bubu To znaczy nie wiem kto zabijał, ale pamiętam coś, co ma duże znaczenie. Może akurat w grze tego wątku nie będzie Grin
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

drozda
Przeniosłem z 'Help! Jak to przejść!?':

Zebius napisał/a:
Skończyłem :)
Finał oczywiście zaskakujący. Może przejdę jeszcze alternatywne zakończenia?
Zajrzałem do solucji z AZ no i trochę poszlak faktycznie pominąłem. Choć podejrzewam, ze nie za wiele by mi pomogły w wytypowaniu mordercy.

A co do gry, to tłumaczenie jest raczej kiepskie, znalazłem kilkanaście jak nie więcej kwiatków w tłumaczeniu (np. film został uszkodzony, a powinno być nawinięty, usłyszałam płacz, a powinno być krzyk itd.). Podejrzewam, że na patch nie mamy co liczyć.
@Drozda
Nie masz przypadkiem kontaktu z wydawcą, co by poprosić ich o poprawienie spolszczenia? Przynajmniej te najbardziej denerwujące błędy.

Trochę śmieszne było to, że gdy próbowałem przeszukać walizki zmarłej osoby, to Patrick odmawiał, twierdząc że właściciel mógłby coś zauważyć Bubu

Generalnie gra nie była zła, ale spodziewałem sie czegoś więcej przy tak dobrym scenariuszu.

drozda napisał/a:
Zebius napisał/a:
@Drozda
Nie masz przypadkiem kontaktu z wydawcą, co by poprosić ich o poprawienie spolszczenia? Przynajmniej te najbardziej denerwujące błędy.

Podeślij na pw treść listu (u mnie niestety niedobór czasu) to przekażę go do osoby, z którą się kontaktuję w IQP.

Zebius napisał/a:
drozda napisał/a:
Podeślij na pw treść listu (u mnie niestety niedobór czasu) to przekażę go do osoby, z którą się kontaktuję w IQP.

Poszło, mam nadzieję, że coś zrobią w tej sprawie.

Czy nie sądzisz, że czas juz zamknąć ostatni konkurs z Agatką? Wink2

drozda napisał/a:
Zebius napisał/a:
Poszło, mam nadzieję, że coś zrobią w tej sprawie.

Czy nie sądzisz, że czas juz zamknąć ostatni konkurs z Agatką? Wink2

List wysłałem, poczekamy na efekty. A tymczasem myślę, że pora podzielić trochę ten temat. Zaraz się tym zajmę.

Rincewind
Dopiero dziś udało mi się zagrać - u kumpla, bo na moim kompie Agatka nie poszła mimo dwutygodniowej walki z systemem, sprzętem i samą grą. Grało mi się świetnie - przygodówka w starym stylu, "bezpośpiechowa", dokładnie taka jak lubięGrin. Na samym początku niemal się wzruszyłem, słysząc z ust bohatera "I had nothing more to say to him". Przypomniał mi się mój pierwszy raz z adventure - Broken Sword II, kafejka na Mountfascon i niemal identyczne "I had nothing more to say to him", choć z amerykańskim akcentem. Dalsze wrażenia - ładna, choć niepowalająca grafika, fantastyczny klimat (Ten angielski akcent i flegma bohaterów, rewelacja!) i świetna muzyka - genialnie wprowadza w nastrój kryminału. Zakończenia są podobno cztery - można uratować 3, 2 lub tylko jedną osobę (prawdopodobnie siebie:grin), z tym, że dla dwójki są dwie możliwości. Gra leciutko zatrąca naftaliną - ale to IMO jedynie dodaje jej smaku. Czekam na kolejny tytuł na podstawie prozy Królowej Kryminału - Murder on the Orient Express. :)
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Kent
Gra obecnie kosztuje 30zł. Wie ktoś, czy dystrybutor raczył poprawic spolszczenie??
Czekam na kolejny tytuł na podstawie prozy Królowej Kryminału - Murder on the Orient Express.

Kiedyś czytałem (chyba w Game Rankingu- gazecie), że twórcy kupili prawa do 3 lub 6 (teraz dokładnie nie pamiętam) powieści.
Mam dylemat, najpierw przeczytac ksiązke "Morderstwo w ..." czy najpierw zagrac w grę. Mógłby mi ktoś doradzic, przytaczając swoje doświadczenia z "I nie było..."

drozda
Kent napisał/a:
Gra obecnie kosztuje 30zł. Wie ktoś, czy dystrybutor raczył poprawic spolszczenie??

Raczej bym na to nie liczył. Gra miała swoją premierę już dosyć dawno i dlatego sądzę, że IQP się to już po prostu nie kalkuluje. Ale nie ma co narzekać - spolszczenie nie było wcale takie straszne, a i obecna cena może zachęcić. No chyba, że wolisz poczekać aż gra pojawi się na krążku w jakimś czasopiśmie Wink2.

Kent napisał/a:
Mam dylemat, najpierw przeczytac ksiązke "Morderstwo w ..." czy najpierw zagrac w grę. Mógłby mi ktoś doradzic, przytaczając swoje doświadczenia z "I nie było..."

Myślę, że nie ma obawy - spokojnie możesz czytać książkę. Osoby odpowiedzialne za fabularną stronę gier nie kopiują żywcem z książek, lecz zmieniają akurat tyle, aby zaskakiwała ona również osoby znające literacki odpowiednik (zmieniane jest np. zakończenie...)..

Hania_2210
Cześć wszystkim. niedawno sie tu zarejestrowałam. i mam pytanko z tego serwisu można ściągnąc jakąś fajną gre przygodową???Wink2

mendosa
Również witam :) . Co prawda piszesz w niezbyt właściwym temacie, ale przymknę na to oko, w końcu jesteś tu nowym użytkownikiem. Z naszego serwisu jak na razie nie można ściągnąć żadnej gierki, ale pod tym linkiem masz temat, dotyczący darmowych przygodówek, które można pobrać z sieci. Pozdrawiam i zapraszam!
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Przemo
troszeczkę się pogubiłem... Właśnie skończyłem czytać książkę i pewnie w niedługiej przyszłości zaopatrzę się w grę. Czy fabuła, aż tak odbiega od pierwowzoru. Hardcore, zanim rozpocząłeś rozgrywkę to czy zapoznałeś się z dziełem p. Christie i czy na Twoją ocenę wpłynęły różnice w fabule między książką a grą?

...jeszcze jedno pytanie. Czy gra posiada (choć odrobinę) taki klimat jak ten w The Black Mirror?

Pozdrawiam

Davero
Przemo_s napisał/a:
...jeszcze jedno pytanie. Czy gra posiada (choć odrobinę) taki klimat jak ten w The Black Mirror?

Szczerze wątpię, by można było się takiego w niej doszukać.
www.przygodoskop.pl oraz www.oldsql.pl - tam tworzę :).

Azaziz
Szczerze wątpię, by można było się takiego w niej doszukać.

Na upartego kolorystyka :-D "Ciemnawo" bywa Bubu
www.marienburg.pl

Przejdź do forum: