Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od G do L
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Gabriel Knight 2 pod XP
Jak go odpalić, po włożeniu płytki zapodaje się program instalacyjny (jak to przy grach Sierry), sprawdza mój sprzęt i pisze że mam coś nie tak z CD Romem (SIC!) jakieś "device by 0". Powoli załamuję sie bo bardzo chcę pograc w ta grę.
Jesli tylko wiecie o co chodzi to proszę pomóżcie!! Grin
Dzięki!!!

mendosa
Trzeba pominąć sprawdzanie systemu przez instalatora. W przypadku kłopotów z odpaleniem gry po instalacji, może być konieczne ustawienie trybu zgodności z win 95/98, ustawienie liczby kolorów ( dla trybu zgodności) na 256 kolorów, i dla komfortu
ustawienie rozdzielczości na 640x480, lub użycie DOSbox - a.
A i najważniejsze - masz wersję 6CD, czy DVD?
Ta na DVD wymaga skopiowania zawartości aktualnie używanych CD do katalogu w którym gra jest zainstalowana.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

SpokoWap
Oj, ja miałem wielkie kłopoty z odpaleniem GK2 na XP. Jakoś mi sie udało po paru miesiącach. Jak ? Tego sam do końca nie wiem. Poemulowałem jakoś kilka napędów CD (każdy jeden to kolejna płyta z grą) i w końcu poszło.
Obecnie grane: Dragon Lore [1995] [CRYO]

mendosa napisał:

A i najważniejsze - masz wersję 6CD, czy DVD?
.

mam cd version.
Dzięki bedę próbował. Szkoda że nie ma jakiegoś emulatora (w rodzaju Scumvm) pod gry Sierry, przecież tyle z nimi problemów :-(

mendosa
Tutaj masz DosBox. Są emulatory dla gier Sierry, choćby wymienione tutaj.Pozdro.

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

rachelka
ja mam trochę inny problem z tą grą, a nie chcę zakładać nowego tematu;
nie wiem jak można zapisać stan grySad może mi ktoś pomóc?
trzeba jakiś klawisz funkcyjny nacisnąć? typu F5 bo nie mogę znaleźć nigdzie czegoś takiego jak saveBosz
już nieaktualne, z lewej strony wystarczy nacisnąć na "twarzy w prześcieradle" i wyskakuje menuUps
Edytowane przez rachelka dnia 21.05.2006 13:45
teraz to mało co gramSad na razie na tapecie Tex Murphy

mendosa
Trzeba wyjść Escape do menu gry, jest w nim ikonka zapisu, o ile dobrze pamiętam. A jeśli będziesz nadal mieć kłopoty, to zainstaluję GK2 i sprawdzę konkretnie.
EDIT
Sprawdziłem - i myliłem się Ups. Trzeba kliknąć na obrazku zdeformowanej twarzy na dole, po lewej stronie.
img112.imageshack.us/img112/1049/gabriel26ct.th.jpg
EDIT

Ech, nie zauważyłem twojego dopisku, po prostu pojawił mi się dopiero dziś.
Edytowane przez mendosa dnia 22.05.2006 08:21

Przejdź do forum: