Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Mały kurs wrzucania obrazków na forum ;) aka Fotek cd. :)
drozda
Aby w bardzo łatwy sposób wrzucić na forum zdjęcie/obrazek i to nawet w bardzo dużych rozdzielczościach jednocześnie nie zaburzając działania forum postępujcie wg kilku bardzo prostych kroków:

1) wchodzimy na http://imageshack.us/
2) jeżeli obrazek znajduje się na naszym komputerze:
- wybieramy opcję "browse",
- znajdujemy nasz plik,
- po jego wybraniu klikamy na przycisk "host it" (maksymalna wielkość pliku to 1024kb),
- cierpliwie czekamy aż plik zostanie wysłany...
- gdy pojawi się kolejna strona będziemy mieli kilka linków do wyboru. Na naszym forum najbardziej pasuje link przy opcji: "Thumbnail for forums (1)".

Na przykładzie naszej okładki, po wstawieniu odnośnika "Thumbnail for forums (1)" na forum pojawi się coś takiego:

img210.imageshack.us/img210/4163/nowynumerduzy7ld.th.jpg

Możemy wybrać również bezpośredni link do obrazka gotowy do wstawienia na forum "Hotlink for forums (1)", dzięki czemu efekt będzie taki:

img210.imageshack.us/img210/4163/nowynumerduzy7ld.jpg

Oczywiście bardziej zalecana jest na forum pierwsza metoda umieszczania obrazków (ta z miniaturką), gdyż dzięki temu nie wszyscy zmuszeni są do oglądania oryginalnych rozmiarów. Dzięki temu również forum będzie stabilniejsze, a także będzie wczytywać się szybciej.

Jeżeli chcemy wykorzystać obrazek gdzie indziej, albo po prostu podać komuś link do niego to polecam opcję ostatnią. Jest to bezpośredni link do obrazka pozbawiony BBCode (czyli bez znaczników) "Direct link to image".

Warto wspomnieć, że na http://imageshack.us/ możemy zamieścić również obrazek znajdujący się na jakiejś stronie www/forum itp. Żeby zamieścić takie zdjęcie najpierw trzeba znaleźć pełny bezpośredni link do obrazka (np. sprawdzając właściwości). Gdy już znajdziemy ten adres to należy na stronie głównej http://imageshack.us/ wybrać opcję "*url" (zamiast domyślnego "*file"), wklejamy w miejsce po prawej link do obrazka i klikamy na "host it". Kolejne kroki nie różnią się od postępowania z obrazkiem z naszego komputera, więc nie ma sensu ich jeszcze raz opisywać.

Mam nadzieję, że wszystko w jasny sposób wyjaśniłem. Jeżeli macie jakieś wątpliwości to piszcie je tutaj :)
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

krówka
dzieki Ci dobry człowieku Grin
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

Hardcore
---------- 09:53 05.03.2006 ----------

img234.imageshack.us/img234/2548/ddd9xk.th.jpg

---------- 09:55 ----------

Tak jak obieciałem moje foty. Krówka tylko nie oszalej bo jak sama widzisz piękny jestem i w ogóle Grin

---------- 09:58 ----------

img208.imageshack.us/img208/1976/zzz2xg.th.jpg

Tu ja z moją dziewczyną. Więcej fotek nie umieszczę bo na każdym nawet nie wiem czemu wychodzę jak ćpun :) Te oczka i w ogóle Grin
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

krówka
oszalałam oszalałam :-D ale nie ma co szaleć zajęty jesteś ;-)

daz
Krówciu, Ty teżGrin
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

krówka
Daaaaaaz... taaaak ?? ciekawe :wink: :wink: :wink:
A teraz Twoja kolej na foteczke... tylko swoją wklej a nie :shock:

daz
Ja mam tylko srogie zdjecia, ale o tym juz chyba mowilem, wiec wiesz. Nie bede straszyl ludziGrin

krówka
no ale większość ludzi tutaj lubi horrorki oglądać Grin więc strach nie jest im obcy. :wink: z resztą.... ja odważna jestem, ja się nie będę bać :wink:

Hardcore
Ludzie nie badźcie dziecinni już jakieś jedno zdjęcię można wrzucić? Wydaje mi się że są tu raczej luzie na poziomie i nikt nie będzie się śmiał z czyjegoś wyglądu.

mendosa
Do odważnych świat należy...
img131.imageshack.us/img131/9517/pablomendosa5cg.th.jpg
oto Pablo the Real Mendosa solo, w miejscu, w którym chciałby zamieszkać.

A dzieciaki też trzeba trenować ...
img203.imageshack.us/img203/5193/oldsql3zt.th.jpg
A tu z przyjaciółmi, w miejscu, w którym mieszka.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

drozda
{po gorączkowym poszukiwaniu jakiegoś normalnego (!) zdjęcia}

Ekhm.. Więc wypadałoby pewnie dać również jakieś swoje zdjęcie. Wybrałem więc z mojej olśniewającej Wink2 kolekcji fotek trzy w miarę normalne Pleased

img207.imageshack.us/img207/8286/drozdamrocznesekretypart17im.th.jpg img205.imageshack.us/img205/8249/drozdamrocznesekretypart20qt.th.jpg img205.imageshack.us/img205/5870/drozdamrocznesekretypart36mf.th.jpg
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

krówka
A to nie ja tylko DAZ :-D

img313.imageshack.us/img313/4453/marcinek2vq.th.jpg

daz
---------- 15:44 08.03.2006 ----------

buehehehGrin

---------- 08:27 09.03.2006 ----------

A ja, korzytajac z przyzwolenia Arlin (pisala do AZ, jesli ktos nie kojarzy:)) i (troszke mniejszegoPfft) krowki, wrzucam ich zdjeciaGrin Cieszcie oczy:)
img160.imageshack.us/img160/6660/arlin4ow.th.jpg
Arlin

img112.imageshack.us/img112/66/krowka8wx.th.jpg
KrowkaGrin

Hardcore
---------- 12:05 09.03.2006 ----------

trochę to zdjęcie krówki nie wyraźne Pfft Jakoś tak twarzy nie widać hehe

---------- 12:06 ----------

krówka napisała:
A to nie ja tylko DAZ :-D

img313.imageshack.us/img313/4453/marcinek2vq.th.jpg

hehe widze że nie tylko Ja wychodze na zdjęciach jak przyćpany Grin

mendosa
Hardcore napisał:
trochę to zdjęcie krówki nie wyraźne. Jakoś tak twarzy nie widać hehe

Krówka pewnie boi się, że jak pokaże twarz, to się 3/4 forumowiczów w niej zakocha Grin . Nie bój się. Jesteśmy zainteresowani tylko drewnianymi laskami :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Hardcore
Prawda mendosa. W naszym wieku to juz nie wypada. Kiedyś tam w Normandii albo jak zdobywaliśmy Paryż. To było gorące laski!
Teraz już tylko drewniane Grin

mendosa
Niedźwiadek Bubu img434.imageshack.us/img434/7209/beardog6hl.th.jpg
???????
img435.imageshack.us/img435/7625/kot4lc.th.jpg

To dwie z moich trzech "lasek". Trzecia nie wyraziła zgody na publikację :-D .

krówka
---------- 18:01 09.03.2006 ----------

hehe... zawsze lepsza drewniana niż gumowa Grin. No dobrze, dobrze już pokazuje swoją twarzyczke Grin

img79.imageshack.us/img79/245/krowka5sx.th.jpg

a tutaj jak byłam słodkim i kochanym bobaskiem Grin
img79.imageshack.us/img79/207/zbabi0wo.th.jpg

[color=red:8c87e95f1a]---------- 18:10 ----------[/color]

A to jest moja kobieta ukochana Grin
img79.imageshack.us/img79/4572/tarusia4gv.th.jpg

Hardcore
Mendosa ale fajne animalsy Grin

mendosa
Zwierzaki rządzą!!
krówka-->skądś kojarzę tę drogę za Tobą...
Moja trzecia "laska" wyraziła zgodę na publikację zdjęcia, ale muszę zeskanować, więc może w niedzielę..

Przejdź do forum: