Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Fallout (seria)
Rincewind
War... War never changes...
Co tu dużo mówić. Intro do tej postapokaliptycznej epopei - jednej i drugiej - rozwaliło mnie na drobne kawałeczki. I choć nie doszedłem ani w jednej, ani w drugiej daleko, to muszę poświęcić im już kolejny temat. Za niesamowitą kompleksowość przygnębiającego, postnuklearnego świata, za olbrzymią liczbę dróg rozwoju postaci, za złożone dialogi i turowe walki. Za perki, skille i tony przedmiotów, od kwiatków po narkotyki, od włóczni po karabiny maszynowe, od kurtek po ciężkie zbroje. I za wiele więcej. Złożoność gry jest ogromna, a dróg wyboru krocie. Jakie są Wasze odczucia?

EDIT: Stary temat, a doszła część 3! xD
Edytowane przez Rincewind dnia 25.06.2012 21:27
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Black Predator
Ja obie gry przeszedłem i prawdę powiedziawszy,nieco mną wstrząsnęły.

Bo są głębokie - ukazują moralny rozkład świata, coś, co nas już dotyka, chciwość i nienawiść, cktóre to doprowadziły do III WŚ.

Poza tym fabuła tychże gier jest bardzo dobra, rozbudowana, ciekawa..... no i niesdamoiwty klimat!
Te gry są jedyne, niepowtarzalne - jedne z najlepszych cRPG jakie kiedykolwiek powstały.......

Próbowałem też trochę pograć w Fallout Tactics - ale to już nie to samo. Zniknęły gdzies przemyślenia, klimat, pozostała tylko jatka, która mogłaby się dziać w każdym możliwym świecie.

W każdym razie - mam nadzieję, że Fallout 3 jednak powstanie..........
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

Hardcore
Znakomity produkt. Mimo iż gra ma niedzisiejszą grafikę jest to gra im starsza tym lepsza. Przepiękny (nie wiem jak może być piękny atomowy klimat :) ) klimat, barwne postacie, mnóstwo broni, postapoliptystyczny świat i można tak jeszcze wyliczać. Tactics też był piękny, mimo iż skupiuny jedynie na Bractwie Stali. Znakomite spolszczenie, jeszcze lepsza grafika i jeszcze więcej tego samego dobrego co w poprzednich częściach. Nie pasowało mi jedynie to że nie było pobocznych questów. Gra można by powiedzieć była liniowa. Każda jednak z częście jest rewelacyjne. Szkoda że Fallout 3 nie nadejdzie....
Buuuu
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Black Predator
Hardcore napisał:
Szkoda że Fallout 3 nie nadejdzie....
Buuuu

Wypluj te słowa, Hardcorze!!!
Trzeba mieć nadzieję........
Nadzieja matką głupich, ale przecież głupi ma zawsze szczęście Grin
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

Hardcore
Black Predator napisał:
Hardcore napisał:
Szkoda że Fallout 3 nie nadejdzie....
Buuuu

Wypluj te słowa, Hardcorze!!!
Trzeba mieć nadzieję........
Nadzieja matką głupich, ale przecież głupi ma zawsze szczęście Grin

Nadzieja matką głupich a każda matka kocha swoje dzieci :)
Wiesz co powiem ci tak że chwilami bardzo pragne nowego Fallouta. Poczuć to wszystko po raz kolejny w nowej odsłonie gry. Po chwili zastanowienia myśle że może i lepiej że nie ma nowej części. A jeśli by wyszedł gniot? Tak to przynajmniej seria Fallout do dzisiaj pozostaje legedną i jeszcze trochę taką pozycję zapewne utrzyma. Jeśli ktoś by chciał storzyć nowego Fallouta to widziałbym w tym tylko ludzi odpowiedzialnych za poprzednie części. Poza tym chyba kolejne gry tworców Fallouta to chyba Lionheart i Arcanum. Mimo że były nawet dobre to nie odniosły sukcesu. Może Fallout 3 wyjdzie ,,kiedyś"a póki co niech jego legenda będzie w nas :)
Aha dodam tylko że gdyby chociaż twórcy umieścili zapowiedź nowej części. Oficjalną zapowiedź to byłby sukces. A tak to podobnie jak z Diablo III na które każdy czeka pozostaje nam tylko śledzić uważnie rynek gier :)

Rincewind
---------- 15:28 03.03.2006 ----------

Ja dodam tylko, że swą przygodę w świecie Fallouta dopiero zaczynam, a już przygwoździł mnie ponury, postnuklearny klimat i ogromna wolność wyboru. Ta gra daje Ci kopa od pierwszego kliknięcia. Więcej mówić chyba nie trzeba...

---------- 15:32 ----------

P.S. w tej chwili szansa, że wyjdzie Fallout 3, jest jak jedna na milion.
A jak doskonale wiedzą fani Świata Dysku, szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć. Pfft

drozda
Fallout - moja miłość. Swego czasu byłem uzależniony od tej gry. Tak jedynkę jak i część 2 przechodziłem już wielokrotnie.

Największe zalety? Klimat, ogromny świat, fabuła (!), różnorodność postaci, questów, umiejętności, dialogów, dróg wyboru (niesamowita nieliniowość!)... Można tak długo. Powyższa opinia dotyczy oczywiście "właściwej" linii rodowej Fallouta. Mały taktyczny skok w bok również da się lubić, choć napewno nie jest to już ten sam Fallout. FT zresztą nigdy nie udało mi się przemęczyć... Podszedłem do tej gry raz i z rozpędu prawie udało mi się ją ukończyć, uporu wystarczyło mi na dotarcie do ostatnich misji. W pewnej chwili zdałem sobie jednak sprawę, że już mnie to nie bawi i tak zostało...

A kiedy zacząłem grać w Fallouta? Oczywiście dzięki CDA. Od tamtej pory poza obiema częściami z pisma (wersje angielskie) zaopatrzyłem się również w komplet z Ekstra Klasyki (1+2+FT w PL). Podczas wakacji nadarzyła mi się jeszcze okazja zakupienia wersji Fallouta 2 w oryginalnym kartonowym boksie z przepiękną ogromną 164-stronicową instrukcją Grinream: A w zestawie była również jako bonus jedynka po angielsku, więc nie mogłem przejść obok niej obojętnie... Czy jestem maniakiem? :-D

F3? Szkoda, że nic nowego nie dowiemy się z nowych targów E3...
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

rachelka
Uwielbiam tą serię, nawet Tacticsa-jest super:super
teraz to mało co gramSad na razie na tapecie Tex Murphy

Hardcore
rachelka napisał/a:
Uwielbiam tą serię, nawet Tacticsa-jest super:super

nawet Tacticsa? Dla mnie Tactics bił na głowę grywalnością poprzednie części. Może troche gorszy klimat ale co tu dużo pisać zbędnych rzeczy wszystkie gry ze znakiem Fallout są świetne :)

Rincewind
Zanim wyrobię sobie opinię grając w Tacticsa wypadałoby skończyć jedynkę i przejść dwójkęBubu Gram z przerwami, bo miejscami ogrom możliwości aż przytłacza. Aha - turbo plazma rządzi!:grin

Hardcore
Dla mnie BOZAR rządzi :)
Wspaniała broń którą można wszystko załatwić :)

Rincewind
Pograłem jeszcze trochę. Pierwszy zachwyt minął. Kolejny etap - batalia w podziemiach Katedry. Hordy mutantów dzierżących miniguny, plazma riffles i Wattz 2000 laser carbines. Patrzę na idiotyczne zachowania moich towarzyszy, pchających się mutantom pod lufy, trafiającym w siebie i używającym pięści, zamiast pistoletu .233, bo tak się ułożyły punkty akcji. Dłuuugaaaaśne czekanie na swoją kolej i kolejne wczytywania gry (bo postawiłem sobie za punkt honoru, że nikt pod moimi skrzydłami nie zginie - nawet w gruncie rzeczy nie związani ze mną partyzanci z Students of Apocalypse) zaczynają frustrować i nudzić jednocześnie. Patrzę na poprzednie godziny spędzone w świecie Fallouta - dokonuję oceny: No, ładnie, ślicznie, wielka swoboda, dialogi, rozwój postaci, ale wolę rzucić to wszystko w diabły i po raz 12-ty przejść Broken Sword II. Ta niesamowita kompleksowość i klimat, które rozwaliły mnie na początku, po prostu mi się znudziły - przestałem zwracać na nie uwagę. Humor w grze zwyczajnie mnie nie bierze - może nie znam na tyle tych części popkultury, do których nawiązuje (tak mi się wydaje), a może po prostu wybitnie mi nie leży. Mam teraz Hardened Powered Armora, turbo plazmę i 99 punktów wytrzymałości, i podoba mi się to znacznie mniej niż gdy miałem badziewnego Colta i metalowy pancerz. Dobre wrażenie malało wprost proporcjonalnie do czasu grania. Mutanty, FEV, ekperymenty, Adytum, Krypta trzyn(ZIEEEEEW...) Idę pograć w TLJ albo Syberię.

Hardcore
Rincewind każdy lubi inne klimaty. Mnie Fallout urzekł właśnie tym niesamowitym klimatym. Wszędzie brudno, ludzie źle nastawiani, narkotyki, zniewolenie, zezwierzęcenie społeczeństwa. A co do inteligencji naszych towarzyszy to faktycznie w pierwszej części Fallouta była ona naprawdę słaba. Znaczy się teraz wydaje się słaba. Wtedy nikt na takie coś nie zwracał uwagi.

Rincewind
Oczywiście - wszystko jest kwestią gustu. Moje początkowe zachwyty też nie są przypadkowe. Oddaję cesarzowi co cesarskie - Fallout jest grą świetną. Po prostu nie przypasował mi na dłuższą metę. W sumie bardziej przez te chore liczby mutantów pod Cathedral i "yntelygencyję" kompanów niż czymkolwiek innym. Może jeszcze kiedyś do niego wrócę i znowu się zachwycę światem i możliwościami. Póki co jednak - zdecydowane przejedzenie.:cyclop:

daz
Jesli ktos nie wie (chociaz pewnie wiedza wszyscy;p) to od kilku dni jest do kupienia eXtra gra (bodajze) z cala seria Fallout - Fallout 1, 2 i oczywiscie FT. Wszystko w polskiej wersji jezykowej (a szkoda), na jednym dvd za 19.90.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

Hardcore
daz napisał/a:
Jesli ktos nie wie (chociaz pewnie wiedza wszyscy;p) to od kilku dni jest do kupienia eXtra gra (bodajze) z cala seria Fallout - Fallout 1, 2 i oczywiscie FT. Wszystko w polskiej wersji jezykowej (a szkoda), na jednym dvd za 19.90.

Każdy pewnie o tym już wie :) apropo polskiej wersji językowej to masz do niej jakieś zarzuty? mi się bardzo spodobała. Typowa profesjonalna robota Cd-Projekt. A tak apropo Fallouta fajnie by było jakby nowy jakiś wreszcie wyszedł Sad

daz
Po prostu wole angielska wersje... sentymentGrin A nowy fallout... mow do mnie jeszcze. Kiedys wyjdzie.
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

joordano
Fallout 3 pojawi się na komputerach osobistych, Xboxach 360 i Playstation 3 na jesień przyszłego roku.
http://www.valhalla.pl/news4369-Obejrzyjcie-zwiastun-filmowy-Fallout-3.html
Po za tym parę miesięcy temu udało mi się znaleźć na sieci demo F3 z projektu który zawieszono po rozwiązaniu studia.

Hardcore
joordano napisał/a:
Fallout 3 pojawi się na komputerach osobistych, Xboxach 360 i Playstation 3 na jesień przyszłego roku.
http://www.valhalla.pl/news4369-Obejrzyjcie-zwiastun-filmowy-Fallout-3.html
Po za tym parę miesięcy temu udało mi się znaleźć na sieci demo F3 z projektu który zawieszono po rozwiązaniu studia.

Wiem wiem powstaje nawet na silniku Obliviona, zapowiada się naprawde ciekawie. A to demo to tzw. Van Buren którego nie mogłem uruchomić.

rachelka
a co do Tactics'a :) tak wracając, wolę jednak indywidualne przechodzenie gry i dobieranie sobie towarzyszy; więc może dla mnie to "nawet" jest naprawdę odpowiednie.
Choć przyznam że dobrze mi się grało :) i w Ta :super ctics
teraz to mało co gramSad na razie na tapecie Tex Murphy

Przejdź do forum: