Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Absurdistan
Pogwizd
i.ibb.co/wWqpPvb/signature-v2-1.png

Hej wszystkim!

Po krótce chciałbym przedstawić grę, nad którą już pracuję... długo i nad którą będę jeszcze trochę siedział.

Absurdistan to gra przygodowa typu point'n'click osadzona w fikcyjnym państwie Absurdistan, którego realia do złudzenia przypominają te z PRLu : ) W grze wcielamy się w rolę Leszka, który staje przed dosyć trudnym zadaniem zdobycia składników na... wuzetkę. Brzmi prosto, ale czasy takie, a nie inne, że i kartek brak i towaru brak. No i co teraz? Ano nic, trzeba kombinować. Tu popytać, tam zadziałać i może jakoś to ciasto uda się sklecić tak, aby imieniny ojca Leszka nie okazały się totalną porażką : )

Gra powstaje głównie w wyniku mojego zamiłowania do przygodówek i chęci przedstawienia świata, o jaki trudno w zachodnich komercyjnych produkcjach. A poza tym osobiście jestem zmęczony symulatorami chodzenia, gdzie nie wymaga się od gracza zbyt dużej ingerencji. Stąd też pomysł stworzenia gry z dużą ilością zróżnicowanych zagadek nie ograniczających się jedynie do starej formuły "użyj przedmiotu A z przedmiotem B, aby uzyskać przedmiot C".

Grafikiem nie jestem więc gra ma połowicznie tekstowy charakter.

Dla zainteresowanych zamieszczam link do dema z sierpnia 2020: https://lazy-squirrel.itch.io/absurdistan-demo : )

Aha, gra wyłączenie w j. angielskim.

i.ibb.co/jk9RMJB/3.png

i.ibb.co/7rxp6xS/5.png

i.ibb.co/GtK3K4q/6.png

i.ibb.co/j5M72Pb/1.png

i.ibb.co/52x98NX/2.png

Przejdź do forum: