Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Wasze naj naj naj
SilverMoon666
Seria Harry Potter, ostatnio też przeczytałam książkę pt ,,Orientalny Książę " . Bez słów, książka super, jest to romans lecz na prawdę potrafi zająć dużo czasu, co daje dowód jak siedziałam nad tą książką od 7 wieczorem do 3 nad ranem. Kto lubi romansidła , koniecznie sięgnąć po tą książkę :)
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Logan
"Tańczący z Wilkami" M.Blake.
Cała Wiedźmińska saga od A.Sapkowskiego

czemu ? Bo te opowieści są magiczne, dosłownie i w przenośni.

Evillady
Matrix, Władca Pierścieni, Rainman, Johny got his gun, Kubuś Puchatek, saga wiedźminśka, Wharton, Coelho. Kilka moich ulubionych filmów, książek i autorów.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Jeziu5
Hmm... Uwielbiam Hailey'a i jego powieści środowiskowe, Thorwald'a i jego powieści medyczne oraz kryminalne, King'a za wszystko oraz Christie (LOVE). Do tego większość książek Waltari.
Edytowane przez Jeziu5 dnia 16.11.2011 20:57

Kami
A ja jak zwykle sobie ponarzekam, że Wiedźmińskie to tylko opowiadania, bo saga jest stopniowym upadkiem autora. Pfft2

Jeziu5
I tu się Kami z tobą niestety muszę zgodzić. Jak dwie pierwsze części - czyli zbiory opowiadań - czytało mi się szybko i znakomicie, tak z każdą kolejną częścią coraz trudniej było mi się zmusić do skupienia uwagi. Ostatnią część - Pani Jeziora - po prostu sobie darowałem.
Edytowane przez Jeziu5 dnia 28.11.2011 17:15

Kami
Ja dotrwałam do końca z czystej chorej ciekawości. Wink2 Jednak im dalej w sagę, tym dłużej czytałam jedną część. Całość robi się już nudna i patetyczna. Ciri! Kogo tam w ogóle interesuje ta Ciri, smarkula jakaś. Geralt, Jaskier... Regis! Z Regisem był wątek tymczasowo odnawiający starą dobrą opowieść o drużynie. Już nawet idiotycznie przedłużany wątek z Yennefer, który nigdy donikąd nie prowadził był bardziej znośny niż perypetie rozbestwionego dziecka, które łączyły całą tą nudną i przydługą opowieść o niczym. Prawdziwym kwiatkiem był już wątek sci-fi z końca sagi. Jakby autor już sam nie wiedział co jeszcze dodać aby bardziej to zepsuć.
Uwielbiam już jego bidne narzekania jak to wszyscy chcą widzieć krew i flaki, a jak zrobi się głównego bohatera ze skrupułami to już się nie podoba. Jakby w ogóle o to chodziło! On miał niezły zamysł na powieść polityczną, a umieścił ją w świecie Geralta już totalnie na siłę.

kamiko
Obecnie czytam po kolei wszystkie dzieła Czechowa.

Co mogę polecić? Esesje Chestertona (np. "Obrona rozumu"Wink2 - genialne!

Toddziak
Niedawno czytałam "Przebudzonych" Chrisa Woodlinga. W skrócie: piraci z Karaibów na statkach powietrznych! Bardzo fajna i lekka lektura z całą gromadą barwnych postaci. Polecam :)

Kami
ecsmedia.pl/c/jurassic-park-b-iext2582551.jpg

A ja zabrałam się za Jurassic Park Grin Uwielbiam świat stworzony przez Spielberga w filmowej adaptacji, ale jakoś nigdy nie złożyło się sięgnąć po książkę. Co prawda dopiero zagłębiam się w świat Crichtona (praktycznie zupełnie co innego niż film), ale jeśli też macie sentyment do filmu lub po prostu lubicie dinozaury bądź porywające powieści o wielkiej wizji to polecam. :) Do dorwania na Allegro za dosłownie kilka złoty, albo w bibliotece. Wink2

Brightstar
A ja natomiast lubię książki o samorealizacji, samodoskonaleniu, jak i o tematyce okultystycznej np. świadome śnienie.

I kilka tytułów:
-Robert Monroe Podróże Poza Ciałem
-Adam Bytof Robert Stein - Jasność
-Marek Kopydłowski - Świadome Śnienie
-Bogaty albo biedny - po prostu różni mentalnie
-Andrzej Bednarz - Medytacja - teoria i praktyka

Przejdź do forum: