Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Zaginiona gra - proszę o pomoc
Adam02
Dzień dobry,
Szukam pewnej gry, w którą grałem kilka albo kilkanaście lat temu na windowsie xp. Przeszukałem wszystkie możliwe miejsca i została ona prawdopodobnie zgubiona przez te lata. Niestety pamiętam o niej bardzo niewiele, ale mam nadzieję że to co kojarzę wystarczy by odnaleźć ją z pomocą forum.
To, co pamiętam:
- wydaje mi się że była to gra typu hidden object/adventure, taka z fabułą, gdzie chodzi się po lokacjach, znajduje przedmioty, wykorzystuje je my dojść do kolejnych miejsc itd., chociaż nie pamiętam by samego szukania przedmiotów było dużo
- jestem niemalże pewny że była w języku angielskim
- sceneria kojarzy mi się z bardzo bajkową, takie ładne lasy, domki itd.
- lokacje (poszczególne ekrany) wyglądały jakby były bardzo dokładnie narysowane/namalowane, ale możliwe że była to po prostu taka grafika
- gra miała (pewnie dalej ma) swój walkthrough w internecie, ze zdjęciami poszczególnych lokacji
- ze szczegółów, które pamiętam wydaje mi się że na jednej z pierwszych lokacji trzeba było znaleźć kilka ptaków, ale nie jestem tego pewny
- wydaje mi się że gra miała mapę która ułatwiała przechodzenie między lokacjami (klikasz-jesteś)
- wydaje mi się że w jednej z lokacji był skrzat, a na innej mężczyzna na koniu, ale tego nie jestem pewny
- nie udało mi się przejść całej gry, zatrzymałem się w momencie, który pamiętam dość dobrze, było się w jakimś domu/domku/chatce/pomieszczeniu i "wchodziło się" w nim w osobny ekran, gdzie stał jakiś kocioł albo inne naczynie i chyba trzeba było w nim coś ugotować ale nie udało mi się tego zrobić, wyglądało to tak jakby patrzyło się na ten kocioł/naczynie z góry, że można było zobaczyć jego wnętrze, a wokół niego chyba były jakieś zioła, przyprawy, warzywa itp.
- z walkthougha pamiętam jedną lokację, wydaje mi się że był na niej srebrny/metalowy tron, znajdujący się na dworze (chyba podczas zimy), na którym chyba siedziała kobieta albo był pusty (nie doszedłem do niej)
- możliwe że grę ściągnąłem ze strony Giveaway of the Day, ale nie musiało tak być
- ikona gry kojarzy mi się z kobietą z czarnymi włosami na błękitnym tle, ale może być to bzdura, bo mogłem pomylić to z ikoną jakiejś innej gry
- nie mam pojęcia z którego dokładnie roku jest gra, na pewno na więcej niż 5 lat, obstawiałbym lata 2007-2009, ale wydaje mi się że jej prosta mechanika pozwala by był to praktycznie każdy rok, nawet przed 2000
- i rzecz która daje mi nadzieję na znalezienie: w każdej lokacji był licznik czynności, które należy w niej zrobić, czego nigdy nie spotkałem w innej takiej grze i w porównaniu z innymi grami hidden object/adventure, w które grałem byłyby to chyba bardzo duże liczby (wydaje mi się że na jednej lokacji, do której doszedłem było 15, a na innej 17 i nigdy nie zbliżyłem się do wykonania tej liczby czynności)
Wiem że jest tutaj bardzo dużo chyba i wydaje mi się, ale prawie niczego nie jestem pewny na 100%.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu i propozycje, nawet jeśli prawie na pewno nie są tym czego szukam, może akurat się trafi, albo znajdzie się coś bardzo podobnego, a mając coś bardzo podobnego na pewno łatwiej byłoby szukać dalej.
Jest jakieś forum (może anglojęzyczne), które "specjalizuje się" w takich sprawach i tam szansa na powodzenie byłaby większa?
Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas

Przejdź do forum: