Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Podsumowanie PlayStation Classic
Ephrio
Czy zastanawiasz się nad PlayStation Classic? A może po prostu widziałeś czy widziałaś poprzednie moje filmy dotyczące tej konsoli? W tym postaram się zebrać to wszystko i podsumować.

https://youtu.be/...

i.ytimg.com/vi/01g4bqRKQpM/maxresdefault.jpg

Trabbik13
ktoś użytkuje? jak się sprawdza takie cudo?

mili-iwo
też jestem ciekawy, ja mam ps4 i jest spoko, mogę polecić

xeros
Używam od ponad roku. Bardzo fajna konsola.
Wiadomo, że graficznie odbiega od obecnie popularnych Xbox'ów i PS4, ale po odpaleniu dodatkowego oprogramowania z pendrive'a (BleemSync / AutoBleem / RetroBoot) to robi się świetna platforma do emulacji różnych starszych konsol (PS1, PSP, Nintendo 64, Nintendo DS, Sega Dreamcast, starych komputerów (Spectrum, Atari, Commodore, Amiga,...), automatów (np. z MAME) itd. a nawet starszych gier z PC - jak np. Half Life czy Tomb Raider 1-3 w HD - oczywiście trzeba zaopatrzyć się dodatkowe w gry we własnym zakresie).
Emulacje większości z powyższych konsol są bardzo konfigurowalne, z możliwościami podrasowania grafiki (wyższa rozdzielczość, anti-aliasing, shadery,...).
Trafiłem na Waszą stronę przypadkiem, szukając polskiej wersji Broken Sword 2.5 i innych kultowych point & clicków do odpalenia właśnie na tej konsoli pod ScummVM.
Szkoda, że od długiego czasu ceny utrzymują się na poziomie min. ~160zł i nawet w tej cenie bywają problemy z dostępnością w sklepach (kiedyś bywały szybkie promocje w okolicach 120zł, ale od prawie roku już takiej ceny nie widziałem - gdybym trafił to kupiłbym drugą).
Jak ktoś się na tę konsolę zdecyduje to od razu warto się zaopatrzyć w kompatybilny pendrive lub czytnik kart pamięci + karta (min. 64-128GB, aby było trochę miejsca na gry) czy też dysk USB oraz adapter OTG i jakieś pady z analogami (ja kupiłem najtańsze w okolicach 20zł i też są OK).

mili-iwo
Ale jeśli chce się ją zakupić tylko w celu przerobienia na emulator retro konsol, to nie lepiej kupić raspberry pi? Bardziej uniwersalne urządzenie i można wykorzystać też do steam linka, tylko z linuxem trzeba się troche pobawić. Pojechałbym na jakieś targi, szkoda, że wszystko odwołane. Ale w razie czego można później zebrać ekipę i zapakować się do jakiegoś wynajętego busa z Krakowa.

A co myślicie o PS5? skusił Was nowy pad i możliwości?

smokello
Mnie nie skusił, poczekam aż pokażą nieco więcej możliwości.

Przejdź do forum: