Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Gra z elementami przygodowymi a klasyczna gra przygodowa i opowieść interaktywna
Mae
Nie wiem jak u was ale gdy ja mówię/pisze komuś o tym że mój ulubiony typ gier to gry przygodowe nim wejdę w szczegóły dotyczące moich ulubionych tytułów różne osoby mają różne wstępne wyobrażenie o tym co preferuje. Spore grono kojarzy przygodówki głównie z takimi typowymi "point and click'erami". Są też tacy którzy pod mianem przygodówki widzą gry gdzie tryb przygodowy jest wkomponowany w grę akcji jak np. Assassin's Creed czy Tomb Raider a czasami podpinają też do tego i gry RPG jak choćby naszego popularnego Wiedźmina. Inni natomiast kojarzą je przede wszystkim jako coś w rodzaju powieści interaktywnych (tudzież filmu w wypadku tych z gameplayem nie ograniczającym się jedynie do wyboru tekstu) czy coraz popularniejszych ostatnimi czasy visual novels, którym to z kolei całkiem blisko do swego rodzaju protoplastów przygodówek w postaci tzw. paragrafówek / tekstówek.
Jakby jednak gry przygodowe nie były postrzegane ich istotą jest przede wszystkim dobra, ciekawa i wciągająca fabuła w której możemy pośrednio uczestniczyć. Napiszcie jaki typ przygodówek najbardziej preferujecie oraz co z kolei w ramach gatunku (i pochodnych) najmniej wam przypada do gustu. Ja ostatnimi czasy zasmakowałam w grach niezależnych tzw. "indykach" Grin
Edytowane przez Mae dnia 11.09.2018 21:35

Przejdź do forum: