Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Czego teraz słuchacie??
AleX Under
Black Predator napisał:
Genialny kawałek........... Szkoda tylko, że Kazik inaczej uważa

Już po twoje sygnaturze to widać :) A Kazikowi szczerze mówiąc sie nie dziwię... Krew Boga jest o wiele lepsza pod względem muzycznym, niż tekstowym. Z tekstów własciwie nic nie wynika, w dodatku ze słów można wywnioskowac, że to "WY" go zabiliście, a nie "MY" (czyli Kazik ma czyste ręce?). Ale słucha się go świetnie... Wręcz orgazm przez uszy z powodu wspomninej wczesniej muzyki :)
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Black Predator
Znaczy się tekst też jest fajny, a druga zwrotka, o krwi Boga na dłoniach, to wg mnie jeden z najlepszych tekstów w historii Kultu...... tylko właśnie to nieszczęsne sformułowanie "wy" trochę psuje ogólne wrażenie, tak jakby Kazik się wywyższał......
Choć z drugiej strony - Kazik przecież nawet się wtedy nie urodził, nie mógł zabić Boga.... więc może o to mu chodziło? :wink:

Jeśli chodzi o Kult, to jednak uważam, że ostatnią ich "kultową" płytą był Tata Kazika - potem nastąpił niestety spadek formy. I mimo, iż kolejne płyty są bardzo dobre, to jednak w porównaniu do starszych wypadają blado........
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

AleX Under
A jego alter ego, El Dupa? :)

http://www.teksty.org/e/eldupa/220v.php

Uważacie, że to satyra na polski sposób myślenia, czy pierdoły napisane z nudów? :)

Ale już troche offtopujemy.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Black Predator
El Dojpa to wg mnie zespół założony trochę dla jaj - choć np. Natalia w Brooklynie, wyśmiewająca polskich emigrantów, bardzo mnie zaintrygowała

"Natalia w Brooklynie,
Ona nigdy w naszej pamięci nie zginie" Lol

A 220 Volt..... to raczej parodia hip hopu - Kazik tu wyśmiewa wszystkich "ziomów"

Odydoz napisał:
Ale już troche offtopujemy.

Bo ja wiem? Temat to Muzyka.....

krówka
Jeśli o Kulta chodzi, to ja muszę przesłuchać płytki tak ze 5 razy, żeby mi się spodobała.... Tata Kazika jest płytką genialną ... szczególnie utworki "królowa życia", "A ona się bała pogrzebów" no i "w czarnej urnie" .... a z najnowszej Poligono Industrial to jak narazie tylko "Pot i Kreff" i "Park 23" =]
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

Eggz Eye
Nie lubię tego typu muzyki. Kult i Kazik nie przemawiają zbytnio do mnie. Co myślicie o reszcie polskich zespołów?
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

mendosa
Ścianka. Da się słuchać. Ale Kult - rulez : "Polska płonie" ;"Mieszkam w Polsce"(tytuł oryginalnie chyba brzmiał "Polska", ale mam jakąś zakichaną składankę i "Do Ani", nosi tytuł "Do Bani". :wink: . Inne tytuły pominę).

Elum
Black Predator napisał:
Jeśli chodzi o Kult, to jednak uważam, że ostatnią ich "kultową" płytą był Tata Kazika - potem nastąpił niestety spadek formy.

U mnie mniej więcej podobnie. W pewnym momencie ich muzyka zwyczajnie przestała mnie bawić. Mimo że starszych kawałków do dziś słucham z wypiekami na twarzy.

"Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu to dobry chłopak był i mało pił, panie Waldku pan się nie boi..." Wink2

krówka
aaaaaa. i zapomnialam a Arachji ..... "Moja ulica murem podzielona... świeci neonami prawa strona, lewa strona cała wygaszona, zza zasłony obserwuje obie strony"

ten temat to chyba jak narazie najszbciej i najprężniej sie rozwija ze wszystkich... dobry wątek Pfft

Black Predator
---------- 17:25 ----------

mendosa napisał:
Ścianka.

Ścianka to całkiem dobry projekt........ mocno alternatywny.

mendosa napisał:
"Polska",

Taki właśnie jest oryginalny tytuł. "Polska Płonie" to piosenka Kazika Solo (nie lubie jego solowych płyt)

Elum napisał:
to dobry chłopak był i mało pił,

KNŻ to chyba drugi udany projekt Kazika - hard rockowy. Fajne są kawałki Tata Dilera (Hardzone), Artyści czy Odpad Atomowy...... ale już np. bardziej rockowa przeróbka Celiny Kultu do mnie nie trafia - po prostu gdzieś ten pijacki klimat zniknął Grin

krówka napisała:
Arachji

Krew Boga i Arahja to według mnie najbardziej magiczne kawałki Kultu....... dlatego płyty Kult i Spokojnie stawiam bardzo wysoko.

Elum napisał:
W pewnym momencie ich muzyka zwyczajnie przestała mnie bawić.

Są oczywiście pojedyńcze kawałki na kolejnych płytach, które są fajne ("My editor is a thief! Hey!" Grin ), ale płyty jako całość już mnie tak nie porywają......

A z polskich zespołów poważam jeszcze Myslovitz..... ale żeby ich docenić, trzeba przesłuchać chociaż jedną płytę w całości. Wtedy wychodzi na wierzch ta cała psychodelia, trans (np. Good Day My Angel). Bo ich hity nie zawsze są najwyższych lotów......

krówka
Myslovitz .... no cóż... co album to gorszy. Z rozmyślań przy śniadaniu (cholera nie znam tytułów) najbardziej przypadły mi do gustu utworki - pierwszy, który leci "i napisz krwią na ciele mym, że warto żyć", myszy i ludzie i "jesteś jak perła. lalalala"
potem sun machine ... nienawidze Peggy Brown !!! (Daz :wink: !)... ale "amfetaminowa siostra" i "blue velvet" całkiem całkiem ....
potem jeszcze miłość w czasach popkultury.... chyba najbardziej komercyjna... "My", "Nienawiść" i "Dla Ciebie" ( mam sentyment do tego kawałka)

Black Predator
Ogólnie ich lubię, ale wg mnie ich szczytowe osiągnięcie to Z Rozmyślań Przy Śniadaniu............ trochę psychodeliczny klimat i najlepsze teksty. A poza tym często gęsto stawiane ściany dźwięku......
Pierwsza płytya (Myslovitz) jest bardziej british rockowa, ale i tu znajdzie się punk rock (Zgon), oraz parę psychodelicznych kawałków. Sun Machine jest chyba najbardziej rockowy, ale też teksty są najgorsze.......
Miłość w Czasach Popkultury jest najbardziej komerycyjna - dlatego odniosła sukces. Teksty gorsze, zdarzają się ściany dźwięku (Aleksander), lecz ogólnie idą już w stronę klawiszy.
Korova Milky Bar to taka bardziej elektroniczna płyta - teksty nienajgorsze, lecz ogólnie za mało gitar........

mendosa
Black Predator napisał:
"Polska Płonie" to piosenka Kazika Solo (nie lubie jego solowych płyt)

Oczywiście. Jednak gdziekolwiek widzę Kazika, myślę "Kult". Przestałem się orientować w nazwach jego solowych projektów :oops: . Nie wiem jak to wyglądą teraz, ale na początku lat 90 - tych ubiegłego tysiąclecia, Kult dawał zdrowy czad na koncertach, rozpalał publikę do czerwoności, nie mam ostatnio czasu na koncerty, niestety. Pamiętam jak kilka lat temu przeforsowałem w pewnej firmie niepopularne, ale konieczne zmiany, wywołując wojnę od dołu, do góry. Byłem pod ostrym ostrzałem części kadry kierowniczej, podszedł do mnie Prezes i rzekł : "Panie Pawle, pan się nie boi - dwie trzecie firmy murem za panem stoi":shock: :twisted:

Myslowitz - grać to oni potrafią, ale przez nachalną promocję zostali "zgrani", stracili też świeżość.

Postanowiliśmy właśnie w pracy wyłączyć radio (boimy się, że któryś z "braci od księżyca" wyskoczy za chwilę z szafy). Prawdopodobnie będziemy słuchać King Crimson.

Grin Grin

krówka
Antimatter - Going Nowhere :mrgreen:

Eggz Eye
Tupac.... kocham tego gościa. :wink:
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

daz
Strachy na lachy - Dzien dobry kocham Cie
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

krówka
Strachy Grin

"kombinat" spektakl z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego (Republika)

Black Predator
Republika - Biała Flaga.......

Hardcore
Nowej płytki P.O.D. :)
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

daz
Taka se ta plytka... ale tylko raz slyszalemGrin
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg