Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Czego teraz słuchacie??
Kami
Michael Buble to połączenie Placebo, HIM i The Rasmus'a? xD A z której strony?

Evillady
To był komentarz odnośnie muzy z posta Madzius. Wink2
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Madzius888
Placebo, HIM i The Rasmus?! Toż to jedne z tych zespołów, które ścierpię z zaciśniętymi zębami, więc zdecydowanie nie :F

Jak już, to Depesze Mode'y, za którymi nie szaleję, ale ten kawałek jest naprawdę cudny. IMO oczywiście Smile2

I przypominiałam sobie, że jeszcze najnowsze Kredki nie przesłuchane! :F Więc przesłuchałam Smile2 Pozbierali się po Harder, Faster i płyta jest uuuuuuuuuuuaaaaa Smile2

Kawałek chyba najlżejszy, w końcu singiel i teledysk ciekawy Smile2

YouTube Video

Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Evillady
Depeche? Przecież ten koleś brzmi jak Laurie, albo jak Ville, ale na pewno nie jak Dave. Wink2

Co do Cradle to jeden z tych zespołów, którego obok Behemotha i Kiss od biedy mogę słuchać, pod warunkiem, że fonii nie towarzyszy wizja. Od tego typu image'u dostaję takich spazmów śmiechu, że nie mogę muzyki słuchać spokojnie. Wink2

Zdecydowanie wolę tradycyjne kapele, w których treść przeważa nad formą. Wink2

YouTube Video

Swoją drogą to co Hoglan robi na perce to... No trzeba posłuchać live, żeby zrozumieć. Respect!
Edytowane przez Evillady dnia 13.11.2010 19:45

Madzius888
Ale mnie aż oczy bolą, jak czytam, że brzmi jak Laurie albo Villie, zdecydowanie naaaaaaah! :|
Śpiewa mięciutko, a Ci dwaj panowie wyżej idą na barwę głosu, a nie manierę śpiewania :F

Jakby tak pomyśleć, to chyba jednak dla mnie ważniejsza jest forma Smile2
Częściej słucham dla formy, surrrrowiznę i mięcho grunge-trash-death dużo rzadziej Grin

Media wspominają o wielkiej polskiej metalowej trójce Behemoth-Vader-Vesania, ja zawsze dodaję czwórkę - Katowicki Darzamat.
Ten kawałek trzeba słuchać na porządnym sprzęcie lub przynajmniej na słuchawkach na ful - od początku do końca to muzyczny orgazm Grin

YouTube Video

Evillady
Jeśli jest coś, za co nie lubię polskiego metalu, to za powtarzalność. Pierwszych kilka dźwięków i mam znowu deja vu, że ja to wszystko już gdzieś słyszałam. Poza tym nie trawię generalnie metalu z kobiecym wokalem i rozmaitymi symfonicznymi pieniami. Toleruję tylko w takich dziwadełkach, jak połączenie prog-rocka i muzyki dawnej:

YouTube Video

Madzius888
Prawda jest taka, że wszystko już było. Niezależenie od gatunku, nie da się już wymyślić czegoś nowego: można zaskakiwać połączeniami elementów już istniejących, kompozycjami, instrumentami i mieszaniem międzygatunkowym.. i oczywiście wykonywać to dobrze Smile2

Amaryllis jest ciekawe, nie znałam. A przy takiej muzyce lubię się uczyć Smile2 Chociaż tych elementów muzyki danwnej, to tylko łacina Grin

O! A tego twierdzenia, że nie lubię kobiecych wokali w metalu, to bardzo nie rozumiem. Przecież przekrój kobiecych wokali to od Andżelki z Arch Enemy po soprany Tarji eks-Nightwisha! :F x)

Masha Scream z Arkony Smile2

YouTube Video

Evillady
Wiesz co problem polega chyb na tym, że dla mnie te wszystkie baby brzmią tak samo. Lol2 Jakbyś puściła kolejno po sobie kawałki Heaven and Hell z Dio (R.I.P) na wokalu i Type O Negative z Peterem (R.I.P.) no to są dwa diametralnie różne muzyczne światy. Kompletnie różne skale, barwy, stylistyki. A jak mi puścisz trzy dowolne kawałki, dowolnych kapel z kobitami na wokalu, to dla mnie wszystkie zabrzmią identycznie. Będzie opera, będą klawisze, będzie symfonia. Jedno kopyto wszystko.

A metal musi brzmieć!

YouTube Video

Edytowane przez Evillady dnia 14.11.2010 22:34

Przemo
Heh, a ja sobie słucham Marilyn Mansona i płyty Mechanical Animals + utworu Valentine's Day

Evillady
A ja w tej chwili kompletnie randomowych kawałków. Wczoraj był wieczór z O.N.A. Dziś szeroko pojęte lata 90. Aktualnie:

YouTube Video

Kami

YouTube Video

Mr. Sandman, bring me a dream Make him the cutest that I've ever seen Grin

Madzius888
IIiii!
Wczoraj na spotkaniu klasowym to śpiewaliśmy! Lol
I dzisiaj przypomniałam sobie słitaśną wersję z pewnego sitcomu Grin:

YouTube Video

Kami
Jakoś wolę oryginał Wink2

YouTube Video

SilverMoon666

YouTube Video

Polecam tego typu muzykę Pfft
Edytowane przez Kami dnia 09.01.2011 00:38
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Madzius888
Jedyny folk metalowy, którego znam i z pełną świadomością tego faktu - nie słucham Pfft

Chociaż Alestorm - piracki metal też nie bardzo Grin Czyli więcej niż jeden.. i jeszcze kilka Grin

YouTube Video

Jakoś nie przepadam za takim jajcarskim metalem w ogóleGrin Ale jak będą na paganfeście z jakimś fajnym składem, to pójdę. Poskakać przy tym bardzo fajnie, tak do słuchanie mi nie pasują - jak discoł poloł xD
Edytowane przez Madzius888 dnia 09.01.2011 10:22

Przejdź do forum: