Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
HH
Eggz Eye
W tym temacie możecie ogólnie pogadać o hip-hopie. Ulubieni wykonawcy, ulubione piosenki, może nawet ktoś nam zarymuje?? :wink:
Jaki lubicie hip-hop?? Polski, gangsterski (czarny) czy może niekomercyjny, undergroundowy??
Ja najbardziej lubię gangsta i pośmiertne kawałki Tupaca. 8)
img48.imageshack.us/img48/3410/images2xb.jpg

mendosa
Tia, ja jestem Pablo - DJ z Krakowa, a konkretnie z ......owa, ino mie kto usłyszy, się od razu k....a chowa ...
"jeśli nie wiesz co mówić, to mów niewyraźnie"
HH do mnie nie trafia.

krówka
a trip-hop ? to chyba spokrewnione z hip-hopem jest. słyszałam jakieś 3 czy 4 kawałki więc nie mam o czym mówić, ale to wydaje mi się lepsze niż hip-hop. pomijając kwestie polskiego hh, który jest po prostu tragiczny. Pewnie dlatego ten zagraniczny jest lepszy bo słów nierozumiem ;-).
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

HAKU
Tja.. polskiego hh powinni zakazac pomimo ze jest on taki zyciowy ;p A trip-hop to jednak raczej malo powiazany z hipopem ale jednak jaks nalecialosc jest... Z trip-hopu lubie Alif Tree a hh "nie chce, nie lubie, bo zgubie - niebawem" Pfft
wsi.edu.pl/~lacelpa/lying_sig.png

krówka
taaaaaa. Haku strasznie życiowy .....suczki ... ah to takie mi bliskie <mur>
www.bezkitu.com/bannery/bezkitu.gif

Hardcore
HH nie byłby najgorszym gatunkiem muzyki gdyby nie ogólna komercha w Polsce. Na Zachodzie jakośjest i metal i punk i hh i wszystko jakoś normalniej wygląda.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

AleX Under
Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam zamiary zgrywać jakiegoś fana - ale nie twierdzę, że nawet polski HH jest zły. Taki np. Grammatik... aż chce się sluchać...
"Ja pamiętam kapsle na podwórku, nas szczeniaków, pamiętam grę w siatkówkę na trzepaku, szkoła - luz, uwagi skargi, siniaki, rozwalone wargi..."
Do Fisza moje zdanie znacie. Z amerykańskiego lubię Eminema i jego ziomów z D12 - Proof, Bizarre, Con Artis, Swift i Kuniva. Słuchałem kiedyś Dr.Dre, Xzibit też nie jest zły, ale żadnej płyty nie mam.
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Eggz Eye
Polski HH strasznie się mi nie widzi. Jeśli dobrze sięgam pamięcią, podobała mi się jedna piosenka polska hip-hopowa. Chyba, Trzeci Wymiar: "Zapomnij o tym", czy jakoś tak.
Jak już napisałem z amerykańskiego hip-hopu lubię gangsta, a przede wszystkim Snoop Dogg. 8)

Hardcore
Jeżeli ktoś naprawdę lubi prawdziwy hip hop polecam odkurzenie półek sklepowych i znalezienie pierwszych płyt Loroya czy Wzgórza Ya Pa 3. Mimo iż polskiego HH nie cierpie to to są klasyki tego gatunku. Dla mnie bomba.

Black Predator
Ja jedynie lubię Kaliber 44...... bo to taki psychodeliczny hip hop :)
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

Eggz Eye
Rzeczywiście psychodeliczny
to on jest... Wystarczy posłuchać utworu "+ i -".

daz
Akurat +i- to z calej plytki jedna z najnormalniejszych piosenekPfft
wszyscy spiewaja, wszyscy klaszcza w dlonie
img509.imageshack.us/img509/3741/avat7xv.jpg

Eggz Eye
Ja nie słyszałem całej płytki. Tylko właśnie "+ i -".

Fenkulik
Jeżeli chodzi o polski Hip-Hop to uważam jedynie Kaliber44 (oczywiście do śmierci MAGIKA), a z zagranicznych kawałków to old school typu De La Soul czy A Tribe Called Quest. Pomimo tego,że moja przygoda z tym gatunkiem skończyła się dawno temu, to wciąż lubię posłuchac czasem jakiegoś dobrego bitu.
A propos trip-hopu, to jest zupełnie inna bajka...polecam Massive Attack żeby się przekonać.

AleX Under
Black Predator napisał:
Ja jedynie lubię Kaliber 44...... bo to taki psychodeliczny hip hop :)

Tzw. psychorap :)

Ale tylko pierwszy album, o ile pamiętam "Księga Tajemnicza. Prolog". Kolejne to już tradycyjny HH - "W 83 minuty dookoła świata" (nie jestem pewien, co do tej liczby :) ze świetnym "Grubym, czarnym kotem" i nastepny... ten... no... jak mu tam było... A mniejsza o to. Też klawy - szczególnie "Baku Baku to jest squad". Znawcy slangu wiedzą, że chodzi o marihuanę...
"Nie pytaj się, co moderator może zrobić dla ciebie, tylko o to, co ty możesz zrobić dla moderatora".

Hardcore
Fenkulik napisał:
Jeżeli chodzi o polski Hip-Hop to uważam jedynie Kaliber44 (oczywiście do śmierci MAGIKA),.

Kaliber chyba śpiewał z Liroyem no nie? Znaczy się w jakimś utworze a nie na stałe.

SilverMoon666
Hip-Hop?? A co to ??
Słuchałam tego..pare miesięcy,ale zmądrzałam:) Mam głupią koleżankę o ile można TO nazwać koleżanką ( z klasy) ,która własnie słucha tego ze swoim chłopakiem i jak widzę jak on się buja i popisuje... TAK hip-hop to beznadzieja ( bez urazy dla tych którzy tego słuchają , staram się być tolerancyjna,ale nie mogę znieść jak idzie jakiś kozak i wyzywa na mnie itp itd ,bo myśli,że jest cool,ponieważ słucha hip-hopu, nie twierdzę,że wszyscy tacy są,ale większość).Chodzi mi o polski hip-hop nie wiem jak to jest gdzie indziej...,jeśli chodzi o gansta ,nie wiem nie widziałam nigdy prawdziwego,ale ze względu na GTA przymrużam oko.
Jaki z tego wniosek ?? Precz z hip-hopem :)
Zapraszamy do naszego Częstochowskiego Bractwa LARP-u!

Forum:
www.bractwo-larpu...

Nasz pierwszy filmik z LARP-a
http://www.youtub...JSJxvAqPs4

Madzius888
Bujanie bujaniem, ale wkurza mnie jak przedstawieciel/lka jakiejkolwiek kultury puszcza sobie z komóreczki albo boomboksika albo jeszcze gorzej: na słuchawkach, ale tak że wszyscy dookoła i tak słyszą: jakąkolwiek muzykę. Bo jak ktoś się buja, to niech się buja Sweet To może przeszkadzać tylko estetycznie, a nie faktycznie Pfft
Więc tu ani książki poczytać ani się pouczyć, mogę tylko zagłuszać we własnym zakresie.

Znam kilka kawałków różnych zespołów, nie jestem chwycona za serce, acz niektóre faktycznie omawiają problemy innych grup społecznych niż blokersi i można tam znaleźć słowa o sobie, jednak nie zamierzam się zapoznawać i zakochać, bo forma mnie nie przekonuje, niemniej nie przeszkadza mi taka muzyka: często u koleżanki słucham Pezeta, bo jej pomaga w codziennych czynnościach Grin I już.

Plus Y Mynus to jest: Ja tam żadnego "i" nie słyszę Grin
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Ester
Ja uwielbiam Hip-Hop, polski, ale nowości od 2001 roku tylko z podziemia... Ktoś nie lubi jako muzyki, to proszę bardzo, o gustach się nie dyskutuje, ale niech nikt nie zarzuca, że prawdziwy hip-hop ma teksty bez sensu. Mówię o dobrym HH, a nie o tym "fura, skóra, komóra, złote łańcuchy jak dla krowy na polu i sto k...", który nazywam pozerapem.

Polecam: Abra dAb, Eldo, Fenomen, Fisz, Grammatik, Kaliber 44, Kasta, Paktofonika, Peel Motyff, Wzgórze. A z nielegali (sporo ciekawych można znaleźć na nakoz.org): BNA, LSB & Jot Wu, Młodziak/Bojar, Postać, Skorup.

No a jak ktoś lubi psychorap, to koniecznie musi sprawdzić 3-X-Klan Wink2
Fianna 4ever || TLJ 4ever || AZ 4ever :)

Byle do 14 lipca... Bosz (znów czekam SuperBad )

Przejdź do forum: