Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od M do S
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Sherlock Holmes:Zbrodnia i kara - pytanie o solucję
BrookeLogan24
Kupiłam sobie właśnie tą gre,ale szukam solucji i nigdzie nie mogę jej znaleźć.Widziałam jedną,ale jest płatna i na pdf,a nie chcę ani płatnej ani w pdf-ie.Może mi ktoś pomóc??
Edytowane przez Kami dnia 05.10.2014 21:53

Hollow
Póki co rozwiązałem 2 zagadki i jakoś nie specjalnie zauważyłem jakieś momenty na tyle trudne, żeby się solucją wspomagać. Zresztą grać a takie gry z solucją to zbrodnia jest Wink2 Ale ja się gdzieś zacięłaś to napisz gdzie problem.

BrookeLogan24
Nie zacięłam się,ale lubię grać w gry z solucją.

Kami
Jak ja tego kompletnie nie rozumiem :F

Przemo
Często bardzo szczegółowe poradniki można znaleźć na GameBoomers.com, ale tylko w języku angielskim.

BrookeLogan24
Po angielsku jest ich bardzo dużo

agusia16
BrookeLogan24 napisał(a):

Po angielsku jest ich bardzo dużo

Niestety na niepłatną i w języku polskim musisz poczekać Smile2 ja bym jednak zachęcała do gry bez solucji, tym bardziej, że gra jest zdecydowanie łatwiejsza niż jej poprzedniczka, a nawet jak się zatniesz, to wszystkie zagadki i zadania zręcznościowe można pominąć, więc nie mam problemu myślę.

BrookeLogan24
Boże minęło już tyle czasu,a poradnika po polsku dalej nie ma.

Toddziak
Do wersji pudełkowej dodawany jest wydrukowany poradnik. Czy do cyfrowej nie ma takiego w pdfie?

BrookeLogan24
nie każdego stać na oryginałke

Toddziak
Ale sama przyznałaś w pierwszym poście, że grę kupiłaś. Martwisz się więc wielkodusznie o uboższą część ludzkości, czy też widzę jakąś sprzeczność w zeznaniach? Detektyw

SirXan
Toddziak napisał(a):

Ale sama przyznałaś w pierwszym poście, że grę kupiłaś. Martwisz się więc wielkodusznie o uboższą część ludzkości, czy też widzę jakąś sprzeczność w zeznaniach? Detektyw

Może ona chciała to powiedzieć, że nie każdego stać na WIĘCEJ oryginały niż tyle. Np. interesuję się 10 tytułów przygodówki, ale stać mi tylko na kilka. Pfft
[Jestem niesłyszący]

Teraz gram: jeszcze nie zdecydowałem...
Ostatnio ukończyłem: Shovel Knight, Teslagrad, Still Life, Still Life 2

nikitajg
Ludzie. Stanęłam w miejscu i nie wiem, co dalej. Jestem właściwie na początku gry. Tzn. jestem w posiadłości tego Czarnego Piotra, rozmawiałam z jego żoną, zrobiłam portret postaci, byłam w chacie, gdzie on wisi na harpunie. Wszystko już obejrzałam chyba w chacie, wzięłam buty, porównałam je ze śladami no i muszę teraz przeprowadzić tę pułapkę z tym drugim policjantem, zasadzić się na włamywacza, ale nie wiem, jak się za to zabrać i co teraz mam zrobić. Help :) Dodam, że gra jest niby po polsku, ale dialogi mam po angielsku i nic nie rozumieć z tego, co mówi ten drugi inspektor.
Edytowane przez nikitajg dnia 12.10.2014 17:49

Evillady
@Brooke - wybacz, ale w dobie promocji, gier z Biedronki i bundli, w których można dostać tytuły za darmo (sic!) tego rodzaju wymówka nie ma uzasadnienia. Nie mówiąc już o tym, że kradzież cudzej własności, fizycznej czy intelektualnej to zawsze kradzież, a argumentacja w rodzaju "kradnę, bo nie mam pieniędzy na zakup" jest wybacz, ale mocno niedojrzała. Na koniec wreszcie, jeśli ktoś chce być uczciwy to znajdzie masę sposobów na to, żeby pieniądze uczciwie zarobić na to, co chce sobie kupić. Można dawać korepetycje, można sprzedawać makulaturę, można zbierać grzyby, można roznosić ulotki, można dorabiać jako kelner, albo sprzedawca. Jest masa możliwości, trzeba tylko chcieć. Fakt, że nie każdego stać nie jest usprawiedliwieniem kradzieży. Mnie nie stać na buty od Manolo Blahnika, ale fakt, że chcę je mieć, to jeszcze nie jest powód, żeby sobie wejść do sklepu, zabrać jedne i wyjść nie płacąc prawda? A jak ktoś po prostu chce kraść, to będzie to robił nie zależnie od tego ile coś kosztuje i czy ten ktoś ma pieniądze czy też nie.

Włączam się w tę akademicką dyskusję, żeby jasno dać do zrozumienia, że na AZ piractwa nigdy nie tolerowaliśmy, nie tolerujemy i nie będziemy tolerować.

A dyskusja jest akademicka, bo przecież Ty masz legalny egzemplarz, tak jak napisałaś w pierwszym poście prawda? :) Dlatego też słowa te kieruję nie do Ciebie, a ogólnie w kosmos, w razie gdyby ktoś uznał, że brak naszej zdecydowanej reakcji na Twój wpis o oryginałach, jest naszym cichym przyzwoleniem na takie praktyki.
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Kami
nikitajg napisał(a):
muszę teraz przeprowadzić tę pułapkę z tym drugim policjantem, zasadzić się na włamywacza, ale nie wiem, jak się za to zabrać i co teraz mam zrobić. Help :)

Random citizen to the rescue!

Ha ha, też się na tym trochę zacięłam. Grin Durne to było. Wystarczy
Spoiler :: Pokaż
pójść na tyły hatki z truposzem (bo nie wiem jak to inaczej nazwać), gdzie niby znajdujesz idealne miejsce na skryjówkę

nikitajg
O rany Kobito, dzięki wielkie, w życiu bym na to nie wpadła!!! Grin

BrookeLogan24
Kami napisał(a):

nikitajg napisał(a):
muszę teraz przeprowadzić tę pułapkę z tym drugim policjantem, zasadzić się na włamywacza, ale nie wiem, jak się za to zabrać i co teraz mam zrobić. Help :)

Random citizen to the rescue!

Ha ha, też się na tym trochę zacięłam. Grin Durne to było. Wystarczy
pójść na tyły hatki z truposzem (bo nie wiem jak to inaczej nazwać), gdzie niby znajdujesz idealne miejsce na skryjówkę

Z tyłu chatki jest okno na które musisz nacisnąć

Edytowane przez Kami dnia 13.10.2014 20:04
Ostatnio ukończyłam: L.A Noire
Teraz gram: Reprobates - U bram śmierci

Kami
nikitajg - Nie ma sprawy Smile2 Sama trafiłam na to przypadkiem kręcąc się po okolicy

BrookeLogan24 - problem został już rozwiązany, poza tym używaj znacznika SPOILER jeśli piszesz o tym co należy zrobić.

SirXan
@Evillady -> Z całym szacunkiem nie będę zaprzeczał Twojej racji, ale BrookeLogan24 wspominała o płatnej SOLUCJI, a nie gra. Ona tylko pytała, gdzie można znaleźć darmowa solucja i to legalna tak jak mnóstwo poradników na stronie AZ. Ona nie lubi wydawać za dużo i woli oszczędzać pieniędzy na dodatkowe gry przygodówki. Nie można mieć wszystkiego.

Słowo kradzież to trochę przesada i ostra (czuć tu propaganda), bo takie słowa jest tylko dla handlarze pirackie kopii lub właściciele nielegalne strony WWW (Ci, co kradną cudze zyski). Dla mnie to NIELEGALNA kopiowanie, czyli to jak wchodzenie do kina bez zapłacenie biletów, czego skutkuje to zburzenie całe KINO, bo właściciele mówią, że to nie ma sensu i nie opłaca się. Sad

Wiadomo, że twórcy gry przygodówki i dystrybutorzy trzeba jakoś wynagrodzić za ich trudy.
Edytowane przez SirXan dnia 14.10.2014 09:25
[Jestem niesłyszący]

Teraz gram: jeszcze nie zdecydowałem...
Ostatnio ukończyłem: Shovel Knight, Teslagrad, Still Life, Still Life 2

Evillady
Cały wątek ma tu znaczenie. Pierwszy post i informacja o tym, że gra została zakupiona, a jednocześnie prośba o solucję. Jedna z odpowiedzi, że solucja jest w pudełku, a skoro gra została zakupiona, to skąd problem? Odpowiedź na ten argument, że nie każdego stać na oryginały. Moje wyjaśnienie kierowane, raz jeszcze to podkreślam, ogólnie w eter, jako odpowiedź na stwierdzenie o tym, że nie każdego na wspomniane oryginały stać.

W kolejną dyskusję na temat tego, że kradzież własności intelektualnej to nie kradzież, wchodzić nie będę, bo mamy tutaj miliard pięćset sto dziewięćset identycznych wątków, szkoda czasu na prowadzenie kolejnego. Kto chce, znajdzie i poczyta.

Ścisk!
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Przejdź do forum: