Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
The Vanishing of Ethan Carter
Kami
www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_615/the_vanishing_of_ethan_carter_s03.jpg

Kto widział już preview build? Smile2

Jestem mega zaskoczona jak bardzo gra przypomina Murdered: Soul Suspect. Ciągle słyszałam tylko o tym, jak ma być to coś nowego, a okazuje się, że bardziej innowacyjne było Murdered, które sporo oberwało za upraszczanie śledztwa.

Dobrze było jednak zobaczyć, że jak już, jest to ulepszona wersja Murdered, albo to jak Murdered miało wyglądać. Wink2 Plus eksploracja, eksploracja, eksploracja. Nie wiem czy nie jest jej aż za dużo. Szczególnie końcówka builda trochę mnie niepokoi, kiedy po prostu idziemy i idziemy i idziemy, aż w końcu preview się kończy. Co prawda chodzimy w bardzo przyjemnym otoczeniu, eye candy itp. ale hm, może się to okazać trochę nudne.
No i zero durnych duchów do zwalczania (co niestety było w Murdered), więc to zdecydowanie na plus.

Dodatkowa zawartość na początku jest rzeczywiście warta odkrycia, minimalistyczne UI komplementuje rozgrywkę, muzyka dobrze buduje atmosferę, póki co jedynie ilość eksploracji pozostawia we mnie trochę rezerwy. Nie wiem czy jest to celowy pacing, bo to przygodówka, a nie gra akcji... zobaczymy.

Mam trochę mieszane odczucia do fabuły (a przynajmniej jej początku). Gracz jest detektywem (Paul Prospero) z nadprzyrodzonymi mocami, który dostawał listy od jakiegoś chłopaka (Ethan Carter) i teraz go szukamy, bo zaginął. Preview mówi trochę więcej o tym co się w tamtej okolicy (Red Creek Valley) dzieje, więc wnioskuję, że chłopak pisał do detektywa po to by zbadał całą sprawę. Tylko z jakiegoś powodu detektyw nie chciał tam pojechać, ale jak chłopak zginął, to już pojechał... hm...

YouTube Video

Przemo
Obejrzałem gameplay z dema i na pierwszy rzut oka można powiedzieć "wow" - piękna grafika, świetne jesienne barwy, słońce pięknie oświetlające świat, no i ruch drzew, roślinności. Pod tym względem jest ekstra.

Natomiast co do rozgrywki, to początek był całkiem spoko - bardzo przygodówkowy, ale obawiam się, że im dalej, tym może się to nudzić. Liczę, że autorzy nie będą trzymać się schematu i wprowadzą wiele różności z biegiem rozgrywki.

Gra zakupiona, więc czekam na najbliższy weekend. Premiera za 2 dni bodajże.

Kami
Premiera w czwartek! 25 września Smile2

Z tego co od ciebie słyszałam, to chyba sporo możesz wybaczyć jak masz ładne drzewka. Wink2 A jak jeszcze będzie kawałek ze śniegiem, to pewnie się rozpłyniesz. Lol Wink2

Podobał mi się efekt zaskoczenia po odkryciu całego śledztwa. Byłam pewna, że dziadek to krwiożerczy morderca. Pleased

Toddziak
Zobaczyłam zapowiedź i od razu złożyłam pre-order. Coś czuję, że wsiąknę na długo Grin

Kami
Myślisz, że będzie długie? Ja myślę, że średnio, choć jak doliczyć tą całą eksplorację to pewnie trochę się zejdzie... -hehe-plz-

Szczerze mówiąc nie byłam zbytnio zainteresowana tym tytułem. Wszelkie zapowiedzi były dość mgliste (oprócz tego, że będą ładne krajobrazy, co akurat nie jest dla mnie USP). Dopiero preview build mnie bardziej przekonał i to głównie przez podobieństwo do Murdered. Lol Murdered miało taki super koncept, który zagubił się gdzieś w produkcji, ale duchowe śledztwa to coś dla mnie Pleased

Edit:
Premiera ma opóźnienie. Póki co mają to być jakieś 4 godziny.
Edytowane przez Kami dnia 25.09.2014 19:14

Toddziak
Gra się fajnie, ale
Spoiler :: Pokaż
spadłam szybem windy na dół miasteczka
i przez to wszystko się pokićkało (zapraszam do działu help po szczegóły i pomoc mnie biednej Bubu )

Toddziak
Skończyłam! Dzięki za pomoc, Kami :)

Jak wrażenia?

Grafika po prostu wow. Opad szczeny i namiętne podziwianie widoczków. Chcę kolejnego TES-a na silniku tej gry Pfft Muzyka też bardzo w porządku. Voice-acting raczej beznamiętny, ale ujdzie.

A fabuła?
Hm... No nie wiem. Z jednej strony nie spodziewałam się takiego zakończenia i jest całkiem ciekawe, ale z drugiej gra była reklamowana raczej na coś podchodzącego pod Lovecrafta i liczyłam bardziej na coś klimatem zbliżonego do Dark Corners of the Earth. Czuję się trochę zawiedziona, bo że twórcy nie do końca wykorzystali potencjał tej historii

No i całość jest bardzo krótka. Przydałoby się trochę więcej ciekawszych miejscówek do eksploracji. Oraz więcej zagadek.
I mniej zombiaka w kopalni
Wink2
Edytowane przez Toddziak dnia 28.09.2014 10:41

BrookeLogan24
Gra osobiście mnie nie wciągnęła. Fajny pomysł na gre,ale bardzo krótka.

Kami
Rozgrywka zajęła mi 3h i jestem zawiedziona. Niestety początek to najlepszy kawałek tej gry.

Zadania poboczne z biegiem czasu są coraz bardziej odseparowane od całości, straszna porażka w kopalni z upiorem w stylu a-kuku. Ironicznie najbardziej zawiódł mnie napis na początku gry, że nie będziemy trzymani za rączkę. No cóż, może rzeczywiście nie trzyma za rączkę tak jak nowy Sherlock, ale od kanistra leżącego w odpowiednim miejscy, po mechanikę wskazującą gdzie leży dany przedmiot - nie spełnia obietnic na opakowaniu. Wink2

Najmocniejszą stroną gry są zagadki, które w większości trzymają poziom i są dość ciekawe (aczkolwiek głównie mam tu na myśli jedną w domu).

Przejdź do forum: