Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Przygodówki dla świeżaka
Pablito
Sorry, że zawracam głowę, ale mógłby mi ktoś pomóc z wyborem nowych przygodówek? Jestem za Machinarium i gram w The Whispered World i przyznam, że zagadki były dla mnie dość trudne i często sięgałem do poradnika (przepraszam wszystkich harcore'owych "przygodówkowców" Sad ). Mam do dyspozycji około 80 zł a moja specyfikacja to:
DualCore 2.0 ghz
2,96 GB RAM
Karta zintegrowana 256 MB vRAM
Win XP

Zastanawiałem się nad: Botaniculą (też od Amanity, a Machinarium mnie zachwyciło), Grim Fandango, Monkey Island Special Ed., Antologią Syberii, Rivenem (w sklepie obok za 10 zł), The Book Of Unwritten Tales. Potrzebuję przygodówki z łatwymi, ale nie banalnymi łamigłówkami, fajną muzyką i dobrą fabułą (najmniej ważne).

Dzięki za wszelką pomoc Grin
Gram w Zeldę, macham yoyem, gram na saxie... I gram w przygodówki!

Przemo
Napisz jeszcze jaki styl graficzny lubisz. Zdecydowanie polecam Ci Antologię Syberii, The Book of Unwritten Tales oraz jeżeli preferujesz dreszczowce, to serię Black Mirror.

Polecam artykuł: 30 najlepszych gier przygodowych ostatniej dekady wg. Adventure Zone (2001-2010)

Jeżeli będziesz miał problemy z ukończeniem którejś z powyższych gier, to na AZ znajdziesz poradniki. Wink2

Toddziak
Botanicula jak najbardziej, a jeśli masz ochotę na coś łatwego i przyjemnego, to polecam też Murdered: Śledztwo zza grobu.

Pablito
Toddziak napisał(a):

Botanicula jak najbardziej, a jeśli masz ochotę na coś łatwego i przyjemnego, to polecam też Murdered: Śledztwo zza grobu.

Nopenopenope, Murdered rozsadziłoby mój prehistoryczny laptop :) Poza tym chodzi mi o "oldskulowe" point 'n' clicki :)

@Przemo - Ja jestem z gatunku tych, którzy boją się własnego cienia, więc za BM chyba podziękuję. Ale może kupię, za 10 zł w L'eclercu i by leżało na półce i czzekało na swoją kolej Grin. Styl graficzny jak najbardziej ręcznie rysowany/malowany, machinarium mnie pod tym wzgl. zachwyciło (*o*). No i fajnie by było, gdyby gra miała niezłą muzykę, kocham i znam się na temacie :). Jak w podpisie, gram na saksofonie. A grałeś w coś od Tima Schafera? Oglądałem kawałek longplaya z Monkey Island i rozbroił mnie dialog "How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood?" Widziałem dwie części na wujku Allegro za 3 dychy.

Madzius888
Spokojnie, nie ma za co przepraszać, każdemu może coś umknąć, w końcu po coś się te poradniki pisze, nie? :)
Żadne z tych przez Ciebie wymienionych nie zaliczyłabym do łatwych. Jedne zawierają zagadki o ciężkich mechanizmach, a w innych trzeba trzeba przestawić umysł na trochę insze irracjonalne tory.
Przepiękna gra na dobry początek to wg mnie Lost Horizon i jeżeli spodoba Ci się taki deepsilverowy styl, to później już level wyżej świetne przygody Niny Kalenkowej w Tajnych Aktach.
Machasz yoyem i grasz na saksie, to pewnie nawet czasówki i zręcznościówki w point'n'clickach Ci nie straszne :)
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Przemo
Zagraj w Jacka Orlando albo chociaż przesłuchaj ścieżki dźwiękowej z tej gry. Monkey Island to podstawa, więc zachęcam do sięgnięcia, Poczytaj sobie też na temat serii Runaway.

crouschynca
@ Pablito
Ja z kolei polecam serię przygodówek retro Blackwell - bardzo ciekawe kryminały paranormalne z wyrazistymi bohaterami, nie są bardzo trudne (zwłaszcza początkowe odsłony), no i mają ciekawą ścieżkę dźwiękową.

Tak w ramach ciekawostki, w Blackwell Unbound (cz. 2) zajmujemy się m.in. sprawą ducha saksofonisty :)

Cykl obejmuje następujące gry i w takiej kolejności zalecam je przejść (na łamach AZ znajdziesz recenzje i poradniki do każdej odsłony; w nawiasach obok tytułów są linki do recenzji):
1. The Blackwell Legacy (http://www.advent...le_id=1509)
2. Blackwell Unbound (http://www.advent...le_id=1525)
3. Blackwell Convergence (http://www.advent...le_id=1530)
4. Blackwell Deception (http://www.advent...le_id=1577)
5. Blackwell Epiphany (http://www.advent...le_id=1628)

Można je kupić m.in. w sklepie producenta i wydawcy Wadjet Eye Games, na Gogu i Steam. Nie pamiętam jak z cenami w poszczególnych miejscach, ale o ile dobrze kojarzę, pierwsze cztery odsłony można nabyć w pakiecie, więc powinno wyjść taniej niż gdyby były kupowane oddzielnie.

wredny
Może z podoba Cisię DISCWORLD 1 i discworld2 ale uwaga zagadki są zwariowane .
na pewno THE CURSE OF MONKEY ISLAND a jeśli nie przeszkadza Ci wątek historyczny no to broken sword 1 i2 .
vampyre story wcale nie straszna gra o wampirach .
simon the sorcerer 1 2 4i 5 jack keane 1 i2 no i po za tym to co polecili inni bo to świetne tytóły

Pablito
Przemo napisał(a):

Zagraj w Jacka Orlando albo chociaż przesłuchaj ścieżki dźwiękowej z tej gry. Monkey Island to podstawa, więc zachęcam do sięgnięcia, Poczytaj sobie też na temat serii Runaway.

W Runawaya: Sen Żółwia grałem, ale to było lata temu, jak jeszcze do przedszkola (czy tam 1,2 klasy, kto to pamięta...) i wszystko przechodził mój o wiele, wiele starszy kolega :). Spodobał mi się ten humor.

Edit (16.09.2014 15:15):
Dobra, pierwsza gra ustalona, kupię MI SE pudełkowo, pozostaje kwestia drugiej gry.
PS. Jak MI wymaga procka 3ghz, a ja mam Dual Core 2ghz, to pójdzie mi? Chyba tak?

Edit2 (22.09.2014 18:14):
Dobra, jako drugą grę kupię Antologię Mysta. Gra mnie zaczarowała od pierwszego spojrzenia, a jak się zatnę to skorzystam z poradnika. Zwłaszcza że używkę można dorwać za śmiesznze pieniądze. Dzięki wszystkim za pomoc, daję wszystkim + 10 do pomocy Wink2.
Edytowane przez Kami dnia 23.09.2014 08:19

Przemo
Z Monkey Island będziesz zadowolony, ale w przypadku takich gier jak Myst, trzeba mieć już dużo chęci i cierpliwości. Ja nie podołałem. Wink2

Kami
Ja też nie :F

Poleciłabym gry Daedalicowe. Smile2 The Night of the Rabbit lub... Memoria, z bidą powinna jakość pójść, chociaż w minimalnych ma lepszą grafikę.

Poza tym powinieneś też coś znaleźć na stronie Adventure Zone Awards 2013

Pablito
No dobra Antologię Myst zestrzelił NoTR. W ogóle wiem co najpierw kupić, ale najpierw kupię sobię grę na 3ds-a. Ups. Ale dzięki wszystkim jeszcze raz.

Kami
Rabbit? Rabbit jest mega! Grin Marquis de Hoto wg. mnie najlepsza postać przygodówkowa ostatnich lat.

Przemo
Myślę, że powinieneś sięgnąć także coś z polskiego dorobku. Choćby po świetnego Księcia i Tchórza czy dobrego Jacka Orlando. Nie wiem tylko jak ten pierwszy tytuł radzi sobie na najnowszych Windowsach.

Przejdź do forum: