Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od A do F
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Blair Witch problemy z uruchomieniem
Haushinka_Manson
Witam
Mam problem z uruchomieniem gry Blair Witch Rustin Parr na win7.
Gra się włącza ale pojawia sie komunikat że nie ma wystarczająco ilości RAM, myszka wogóle nie działa.
Po uruchomieniu w trybie zgodności np. z winXP owszem, włącza się, ale pojawia się ekran startowy (start gry, opcje itd.) a myszka dalej nie działa zupełnie, klawisze też nie. Ma ktoś pomysł jak to odpalić? Dzięki z góry i pozdrawiam : )

Kami
Możesz wyłączyć w opcjach Hardware 3D?

Haushinka_Manson
wiem że to pytanie głupio zabrzmi, ale- jak? po odpaleniu gry myszka wogóle nie działa ;c

Przemo
Haushinka_Manson - gdyby wskazówka Kami nie zadziałała, to odsyłam do tego artykułu: MS Virtual PC

Szukałem jakiegoś patcha w sieci, ale bezskutecznie.

Haushinka_Manson
Dzięki wielkie ale czy nie byłoby innego sposobu? Bo wolałabym uniknąć instalacji dodatkowych programów :C

Kami
Strzałkami? Wink2

Jeśli nie da się w grze, to powinien być jakiś plik z zapisanymi ustawieniami, poszukaj w folderze z grą.

Generalnie jest patch do tego na XP, ale jedyne co udało mi się znaleźć to martwe linki.

Próbowałaś innych zgodności? Masz wszystkie aktualne sterowniki? Odpalasz jako admin? Spróbuj jeszcze wejść we właściwości pliku i wyłączyć kompozycje wizualne/pulpitu albo odpalić grę w oknie.

Haushinka_Manson
Na zgodności z win2000 odpala się ale myszka dalej nie działa a strzałki działają w ten sposób, że klikam up, wychodze do windowsa, wracam do gry i wtedy zadziałało. a w pliku z grą nie ma nic : | serio, nie wiem co robić. Mam wszystkie aktualne sterowniki.

Kami
Aż sama zainstalowałam na win7, ale chodzi ok. Nawet bez zgodności.

Początkowo miałam dwa komunikaty o niewystarczającej pamięci, ale dałam tylko enter i jakoś poszło.

W menu steruje się strzałkami, kursora w ogóle nie widać. Sprawdzałam w opcjach grafiki, ale Hardware 3D miałam domyślnie wyłączone. Odpalenie gry było trochę powolne, ale jednak się udało. Smile2 U Ciebie jakoś się zawiesza, czy coś?

Sterowanie w grze było chyba robione na pada, bo sterujesz strzałkami, ale postać musisz przekręcać myszką, więc chodzi się bardzo nieudolnie. Lol

Haushinka_Manson
No niestety mi się tak strasznie zawiesza że szkoda słów :c klawisze też nie działają tak na dobrą sprawę bo klikam klawisz, wychodze do win, wracam i widac efekt, daje enter żeby wybrać opcje, znowu bez efektu więc wychodzę do win, wracam, itd... Problem mam z Necronomiconem, gra się instaluje ale nie odpala.

Kami
Nie wiem już jak Ci pomóc... w sumie dziwnie, że nie ma tej gry na GOGu, wersja od nich pewnie by się normalnie odpalała. Confused

Możesz spróbować jeszcze poszukać tego patcha, albo zainstalować MS Virtual PC, o którym pisał Przemo. Smile2

Haushinka_Manson
A tak spytam bezczelnie tutaj, żeby nie zaśmiecać forum. Problem mam też z Neronomiconem. Instaluje się ale się nie włącza wogóle. Jestem zdziwiona bo laptopa kupiłam rok temu, jest całkiem nowy i myślałam że nie będzie problemów... : (

Kami
He he, a właśnie powinnaś założyć inny temat, bo to już dotyczy czegoś innego. Wink2

Necronomicon to też już leciwa gra, więc to normalne, że ma problemy na nowym systemie. To, że komputer jest nowy nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli nie działa mimo wszystkich tu opisanych rzeczy do BW, to spróbuj MS Virtual PC.

Madzius888
Oj, coś nie masz szczęścia do tych gier.
Akurat im komputer nowszy, tym z uruchamianiem może być gorzej. Właśnie zainstalowałam Necronomicon (pudełkowe polskie) i mi śmigało jak marzenie akurat, nawet dźwięk nie skakał. Pojedyncze głosy w Internetach mówią, że:
- wystarczył tryb zgodności z 98
- najnowszy Quicktime.
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Przejdź do forum: