Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Własna gra
Kobra94
Witam
Od jakiegoś czasu jestem zainteresowana stworzeniem własnej gry typu point&click
Mam mnóstwo pomysłów i szukam programu, który mógłby pomóc mi w pracy. Czy znacie jakiś?
Nie chcę tworzyć jakiegoś mega hitu, na razie zadowolę się zwyczajną przygodówką, nawet nie z mega efektami, wystarczą rysunki typu Książę i Tchórz. Czy znacie jakiś darmowy lub tani program, w którym mogłabym zrealizować swoje marzenia? :)

Evillady
"Wystarczą rysunki typu Książę i Tchórz" ojojojojojojoj. Wink2 Kobra wiesz ile czasu, pieniędzy i wiedzy trzeba, żeby takie "rysunki" stworzyć? Wink2 To akurat jest już światowy poziom, tudzież był w swoim czasie więc jeśli zamierzasz się do tego zabrać sama (?), to o tym poziomie od razu możesz zapomnieć. Są darmowe silniki do tworzenia gier przygodowych. Ten choćby: http://www.adventuregamestudio.co.uk/ Poszperaj!
Ostatnio ukończyłam: Black Mirror III.
Teraz gram: Riven: A Sequel to Myst.

Kobra94
A czy dobre jest Adventure Maker?
Bo właśnie zaczynam coś kombinować :)
I czy, po zrobieniu gry w tym programie, da się ją jakoś opublikować, żebyście i Wy mogli zagrać?

Kami
To czego szukasz, to silnik. Smile2 Każdy ma swoje za i przeciw.

Każdy jednak ma możliwość eksportu gry do formatu, w który mogą zagrać zwykli śmiertelnicy. Wink2 Ktoś już się też kiedyś z nami podzielił - Znak zapytana - polska gra w AGS

OLi_10
Uf, trochę późno obczaiłem ten temat, ale ostatnio miałem małą absencję od forum AZ i w ogóle od kilku innych rzeczy Wink2 Jeśli nie jest za późno i jeszcze Cię to interesuje, to dorzucę swoje pięć groszy:

Otóż od siebie dodam, że Adventure Game Studio to najlepszy i dający najwięcej możliwości silnik do tworzenia przygodówek (i nie tylko) - możesz na nim stworzyć dosłownie wszystko, o ile posiadasz czas i pewne umiejętności (podstawy programowania). Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić na nim kolejną grę wszechczasów, nie ustępującą produkcjom profesjonalnym - ale jak już napisałem, trzeba czasu (polecam rzucenie okiem na takie produkcje jak A Tale of Two Kingdoms).

Jeśli chodzi o Adventure Makera - bawiłem się nim przez chwilę, jest prostszy od AGS i bardziej intuicyjny, ale też ma większe ograniczenia i wszystkiego się na nim nie zrobi. Idealny jest do raczej nieskomplikowanych klonów Mysta, ale przyznaję - programik przyjemny i kiedyś też chciałem na nim coś zrobić, ale nie udało się.

W każdym razie - na Twoim miejscu decydowałbym się właśnie na jeden z tych dwóch silników, reszta raczej odpada.

Aha, i gdybym mógł w czymś pomóc, oczywiście - w miarę możliwości Wink2 - służę.

Pozdrawiam!
Lubisz przygodówki w starym stylu?
Podobało Ci się "Chzo Mythos"?
Grafika retro Ci nie przeszkadza?
To może sprawdzisz moją grę? Wink2
http://www.advent...ead_id=993

Przejdź do forum: