Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
sprzęt do pisania - prośba o radę
kamiko
Chciałabym mieć coś, co pozwoliłoby mi swobodnie pisać na dworze. Chodzi mi o pisanie, pisanie i jeszcze raz pisanie. Widziałam mini laptop na alledrogo, ale przeraża mnie trochę mała klawiatura i android (czy jest na to w ogóle jakiś dobry edytor tekstu?). Laptop? Ceny porażają - idzie mi o pisanie, a nie o mnóstwo rzeczy, których nie będę używać (karty do gier, bajery, rowery...). Cenę mógłby zbić system operacyjny. Nic nie wiem o Linuxie, jestem przyzwyczajona do Windowsa XP, ale gdyby nie było problemów między swobodnym przenoszeniem tekstu z laptopa na mój dogorywający komp (z XP właśnie), to pewnie zaraz zabrałabym się za czytanie instrukcji. Hmm, no właśnie... jakiś dobry edytor tekstu... - wszystko się o to rozbija.

zastanawiam się, czy jest sens inwestować w coś takiego: http://allegro.pl...47897.html

Ktoś poradzi? Wink2

Kami
Chciałam Ci poleciać netbooka (można mieć normalnie z Windows), ale jeśli 700zł jest już wg. Ciebie wysoką ceną, to raczej nic tańszego nie doradzę. Sad

kamiko
Kami, masz jakiś konkretny model do polecenia?

Przemo
Netbook jest chyba dobrą propozycją. Sam nie posiadam, ale podróżując niemal codziennie do Warszawy, co jakiś czas natykam się na ludzi, którzy korzystają z tych urządzeń. Netbooki mają ten plus, że rozmiarowo nie są zbyt wielkie, więc można z nich skorzystać w niezbyt wygodnych czy komfortowych miejscach. W tym kierunku na Twoim miejscu bym się rozpatrywał.

Abraham
Rzeczywiście, netbook wydaje się być najbardziej rozsądną opcją. Można ewentualnie kombinować z tabletem na Androidzie z zainstalowanym OfficeSuite + klawiatura na USB, ale nie jestem pewien jak taki zestaw sprawdzałby się w warunkach polowych.

Kami
Hm, hm... mogę Ci polecić Asusy i Samsungi. Smile2 Chociaż Lenovo jest przeważnie dobre jako sprzęt na ciężkie warunki. Z MSI i Acer nie miałam jeszcze styczności, ale zdecydowanie mogę odradzić HP. Drogi badziew.

Sprawdź ofertę na Allegro. Czasami można znaleźć coś fajnego w niskiej cenie.

Tu np. http://allegro.pl...11627.html nowy powystawowy Samsung z Win7. Matowy wyświetlacz - jeśli chcesz pracować na dworze, to lepiej mieć właśnie taki. Jedyny minus jaki widzę to sama wielkość. 10 cali to niewiele, bardziej polecałabym 12, ale to też kwestia indywidualna. Aukcja ma 1 dzień do końca i póki co cena jest naprawdę niska. Na kup teraz http://allegro.pl...93798.html kosztuje 829zł.

Gdybyś wolałabyś kupić sprzęt na miejscu, to polecam X-Kom, jeśli jest gdzieś koło Ciebie placówka. Ceny mają dobre, obsługa klienta też stoi na dobrym poziomie. Smile2

darkos
Kupiłem na allegro kilkuletniego laptopa Toshiba Satelite za 400zł w IDEALNYM STANIE . Do pisania jak znalazł , nie wiem tylko jak bateria sobie będzie radziła bo moja trzyma ok godziny (laptop z fabrycznie wgranym XP więc ma juz swoje lata ) .
Myślę , że głownie na baterię powinnaś zwrócić uwagę , jeśli chcesz korzystać ze sprzętu poza domem .

kamiko
Dziękuję za porady!

Przejdź do forum: