Zobacz temat

Adventure Zone - Przygodówki od A do Z » Help! Jak to przejść, jak uruchomić? » Help - Tytuły od A do F
Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Agatha Christie - Kolekcja Tajemnic
Rolus
Dobry wieczór! Na forum wolałbym trafić z potrzeby serca, a nie przez grunt palący się pod palcem wskazującym wieloletniego fana przygodówek. Zapewniam jednak, że serce do gier mam jak dzwon. Czasem jedynie zawodzi mnie technologia. I tak jest niestety tym razem.

Próbuję zainstalować jedną z trzech gier ("Morderstwo w Orient Ekspresie", "Dziesięciu murzynków" i "Zło, które żyje pod słońcem" ) na komputerze wyposażonym w Windows 7, ale po wypakowaniu system zachowuje się tak, jakby instalacja nigdy się nie odbyła - plików nie ma nigdzie, zupełnie jak w książce u Christie. Dodatkowo program instalacyjny udaje mi się uruchomić tylko jako administrator. Wtedy instalacja zdaje się przebiegać bezproblemowo. Zdaje się, bo kiedy zaznaczam opcję natychmiastowego uruchomienia gry, pojawia się klasyczny komunikat o windowsowskim błędzie. Proszę o jakąkolwiek poradę. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
Edytowane przez Rolus dnia 19.03.2013 21:22

Madzius888
Za przygodomanią:
Agatha Christie: Kolekcja tajemnic - działa poprawnie pod win 7, o ile w ustawieniach zgodności wyłączymy "kompozycje pulpitu" i "kompozycje wizualne". Wskazane jest także zamknięcie innych aplikacji podczas grania, bo gra ma tendencje do przełączania się na pulpit (ale sie nie zawiesza).

Już z rozpędu przed uruchomieniem jakiejś aplikacji zamieniam kompozycję Windowsa, ładnie wyglądają efektowne skórki, ale widocznie nie lubią się Smile2
Edytowane przez Madzius888 dnia 19.03.2013 20:40
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Rolus
Madzius888 napisał/a:
Za przygodomanią:
Agatha Christie: Kolekcja tajemnic - działa poprawnie pod win 7, o ile w ustawieniach zgodności wyłączymy "kompozycje pulpitu" i "kompozycje wizualne". Wskazane jest także zamknięcie innych aplikacji podczas grania, bo gra ma tendencje do przełączania się na pulpit (ale sie nie zawiesza).

Już z rozpędu przed uruchomieniem jakiejś aplikacji zamieniam kompozycję Windowsa, ładnie wyglądają efektowne skórki, ale widocznie nie lubią się Smile2

Dzięki za odpowiedź! Problem jednak w tym, że gra po zakończeniu procesu instalacji magicznie znika. Nie ma jej na dysku, więc nie jestem w stanie nawet wyłączyć nieszczęsnych kompozycji.
Edytowane przez Rolus dnia 19.03.2013 20:59

Jeziu5
Z tego co przeczytałem w internecie, wynika, że jest to dość powszechny problem. Jedno z rozwiązań jakie znalazłem:

Wejdź do Mojego Komputera i kliknij prawym przyciskiem myszki na obraz CD ->Eksploruj. Każda z gier posiada swój osobny folder - a w tym folderze swój plik instalacyjny. Spróbuj uruchomić któryś z nich.

Jak nie pomoże będziemy szukać dalej :)
Edytowane przez Jeziu5 dnia 19.03.2013 21:09

Rolus
Jeziu5 napisał/a:
Z tego co przeczytałem w internecie, wynika, że jest to dość powszechny problem. Jedno z rozwiązań jakie znalazłem:

Wejdź do Mojego Komputera i kliknij prawym przyciskiem myszki na obraz CD ->Eksploruj. Każda z gier posiada swój osobny folder - a w tym folderze swój plik instalacyjny. Spróbuj uruchomić któryś z nich.

Jak nie pomoże będziemy szukać dalej :)

Dziękuję! Udało mi się zainstalować grę po bożemu - pliki znajdują się już na dysku. Niestety wciąż nie mogę ich uruchomić. Próbowałem już kilku kombinacji.

i50.tinypic.com/r1h3lc.png

Jeziu5
Próbowałeś może uruchomić w trybie zgodności z Windowsem XP ?

Rolus
Jeziu5 napisał/a:
Próbowałeś może uruchomić w trybie zgodności z Windowsem XP ?

Tak. Skutek jest niestety ten sam. Nie pomaga też wyłączenie wszystkich aplikacji za pomocą panelu msconfig.
Edytowane przez Rolus dnia 20.03.2013 12:41

Jeziu5
A uruchamiasz jako użytkownik czy administrator ? Podobno uruchomienie z profilu administratora pomaga.

Kami
Przecież ma zaznaczony poziom uprawnień Wink2

Można jeszcze spróbować z tym wirtualnym systemem. Nie znam się na tym za bardzo co prawda, ale może Przemo coś poradzi. W końcu często odpala starsze gierki. Smile2

Rolus
Jeziu5 napisał/a:
A uruchamiasz jako użytkownik czy administrator ? Podobno uruchomienie z profilu administratora pomaga.

Mi nie pomogło, ale jeszcze się nie poddaję.

Przemo
Kami napisał/a:Można jeszcze spróbować z tym wirtualnym systemem. Nie znam się na tym za bardzo co prawda, ale może Przemo coś poradzi. W końcu często odpala starsze gierki. Smile2

Aby uruchomić Agathe Christie nie potrzeba raczej wirtualnych systemów

Niestety na daną chwilę nic nie pomogę w tym temacie. Zainstalowałem Morderstwo z Orient Expressie z edycji Kolekcja Tajemnic na Windows 7 32-bit i wszystko działa poprawnie. To, że instalację trzeba odpalić z punktu administratora, to dosyć normalne dla tego systemu.

W związku z tym, że ostatnio jest sporo próśb w związku z wirtualnymi systemami to postaram się coś przygotować w tym temacie na weekend.

Co mógłbym Ci Rolus poradzić. Skopiuj pliki na HDD i spróbuj zainstalować na innej (niż systemowa) partycji. Ewentualnie wyłącz na chwilę jakieś aktywne zabezpieczenia.

Może w sieci są jakieś patche do tych gier?
Edytowane przez Przemo dnia 20.03.2013 19:15

Rolus
Przemo napisał/a:
Skopiuj pliki na HDD i spróbuj zainstalować na innej (niż systemowa) partycji. Ewentualnie wyłącz na chwilę jakieś aktywne zabezpieczenia.

Mój 64-bitowy Windows 7 najwyraźniej za nic w świecie nie ma ochoty maczać paluszków w "Morderstwie...". Ulepiona z tej samej gliny sąsiadka ("Zło, które żyje pod słońcem" ) ma ten sam problem. Bez zarzutu działa tylko, o ironio, najstarsza z nich - "I nie było już nikogo".
Edytowane przez Rolus dnia 20.03.2013 20:12

Madzius888
Właśnie przeglądam sieć i jest tylko patch 1.1 (i no-cd), który.. jakoś zniknął ze strony A.Ch., dalej do znalezienia, np. tu: http://www.gamers...7180.shtml. Rozwiązuje tylko jakieś konkretne problemy już w rozgrywce, całkiem też możliwe, że w polskiej wersji był już zamontowany, jednak było to troszkę po czasie.

Zainstalowałam u mnie na Winie 64, w folderze systemowym i działa bez kompletnie żadnych zmian. Nie wiem, co jeszcze poradzić, pewnie najnowszego Directxa masz.. w wymaganiach jest dziewiąty, ale się z 7 nie lubi, jak ktoś tu ostatnio pisał.
Edytowane przez Madzius888 dnia 20.03.2013 21:27
Gram w: Law&Order
Ostatnio ukończyłam: The Dream Machine

Kami
Hmm... jedyne o czym tu jeszcze nie było mowy to aktualizacja sterowników... chociaż nie wiem czy to by pomogło przy starszej grze, ale zawsze można spróbować. Wink2

Rolus
Po wielu uprzejmościach i nauce z Wiedzy o Wykonywaniu Zrzutów Ekranu (WOWZE) otrzymałem od pomocy technicznej CDP wiadomość następującą:

Proszę sprawdzić, czy program antywirusowy Avast nie zablokował w żaden sposób jakiegoś pliku lub procesu gry.
W Pana komputerze są też zainstalowane programy które posiadają własne kodeki co może powodować konflikt z grą, taki sam problem mogą powodować programy do emulacji płyt oraz podłączone dyski przez port USB.
Jeśli nie stanowi to dla Pana problemu to laptopy Acer mają funkcje wyczyszczenia dysku i ponownej instalacji systemu w bardzo krótkim czasie. Po takiej procedurze należy zaktualizować system operacyjny oraz sterowniki do najnowszych wersji. Jeśli gra uruchomi się po wykonaniu takich czynności to może Pan zainstalować resztę swoich programów i sprawdzić jaki dokładnie program powoduje błąd. Może też wystąpić sytuacja że po ponownej instalacji systemu oraz sterowników gra się nie uruchomi, oznacza to wtedy że gra nie posiada obsługi sprzętowej dla układów mobilnych zastosowanych w Pana komputerze.
Wszystkich informacji jak należy ponownie zainstalować system w laptopie Acer udzieli Panu wsparcie techniczne.

W skrócie - to może być wszystko albo nic.

Kami
Rozumiem, że Avasta już próbowałeś wyłączyć? Wink2

Rolus
Kami napisał/a:
Rozumiem, że Avasta już próbowałeś wyłączyć? Wink2

Od tego zacząłem szperanie. Na innym komputerze moja kopia gry działa irytująco, złośliwie i nieznośnie bez zarzutu. Chyba niewiele już możemy z tym problemem zrobić. Dziękuję Wam za chęć pomocy!

Kami
To zobacz jakie programy masz na tym kompie, których nie ma na tamtym. Smile2 Te będą pierwsze do prób odinstalowania, jeśli chciałbyś dalej walczyć. Wink2

Rolus
Poszedłem o krok dalej i sformatowałem dysk systemowy - nadal klapa. Może chwilowo wrócę do książek.

Przejdź do forum: