Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Dreamfall Chapters na Kickstarterze
Mel
Widzieliście nominacje w konkursie artystycznym? Podoba mi się figurka Bandy, komiks o April i Zoe, ale moim faworytem jest to dzieło. Wróżę wygraną! Grin

Kami
Ha ha Wink2 Widać nie ty jedna zwróciłaś na to dzieło uwagę. Grin

Długo coś trwa wyłonienie zwycięzców w porównaniu do terminu zgłaszania prac. Wink2

szymonp132
Od dłuższego czasu czekam na tą grę. Bardzo długo była cisza na ten temat.
Moja przygoda z Najdłuższą Podróżą zaczęła się od drugiej części jak przypadkiem kupiłem ją podczas wietrzenia magazynu w supermarkecie 4 lata temu. Dałem całe 2zł za oryginalną pudełkową wersję.
Wiedziałem tylko, że to przygotówka a że zawsze lubiłem ten gatunek to kupiłem.
Zakochałem się w tej historii i w krótkim czasie zdobyłem pierwszą część.
Z niecierpliwością czekam aż poznam dalsze losy bohaterów. Mam nadzieję że znajdę dla nich czas.

Rolus
Cieszy fakt, że po zachwycie nad technologicznym rozbuchaniem główny nurt branży multimedialnej po raz kolejny znalazł miejsce dla przygodówek. Stopniowy wysyp reedycji i kontynuacji jest zasługą nie tylko pospolitego ruszenia, ale i miniaturyzacji rozrywki na potrzeby tabletów i smartfonów. Tylko klikać z radości.

Kami
To prawda. Smile2 BTW Funcom miał robić TLJ na iOS, ale coś o tym ucichło...

szymonp132 - ha ha, niezły avatar Wink2 Tak zauważyłam podczas kampanii KS, że sporo zagorzałych fanów zaczynało od Dreamfalla. Która gra bardziej przypadła ci do gustu z tych dwóch?

szymonp132
To bardzo ciężkie pytanie, ponieważ każda ma inne zalety.
TLJ to typowa przygodówka a Dreamfall to bardziej film interaktywny, w którym po prostu jesteśmy. Bardzo spodobała mi się prostota drugiej części, bo przez większość gry było wiadomo, co trzeba zrobić. Efektem w moim przypadku było to, że czułem się jakbym tam naprawdę był a emocje czasem sięgały zenitu. Pierwszą część natomiast nazwał bym najlepszą przygodówką w jaką kiedykolwiek grałem. Historie obu części po prostu powalają na kolana.
Jeśli miałbym oceniać, która jest lepsza to dzisiaj bym powiedział, że jedynka. Może przez to, że mam ochotę pograć w typową klikankę co właśnie robię przechodząc Syberię II. Możliwe, że za dwa tygodnie zmienię zdanię i tak w kółko w zależności od nastroju.

Mam nadzieję, że jak już wyjdzie kontynuacja to będę miał czas dosiąść się do niej, bo ostatnio bardzo mało czasu mam a coraz więcej obowiązków będzie na mnie czekać. Niedługo ślub a potem trzeba będzie pomyśleć o kolejnym pokoleniu fanów przygodówek :)
Jeśli chodzi o avatar to używam go od wielu lat :)
Edytowane przez szymonp132 dnia 23.03.2013 06:57

NajPhil
Właśnie chciałem pisać, że też jestem fanem tej serii, i że Dreamfall był rewelacyjny, ale chcąc sobie przypomnieć klimat zerknąłem na screeny z TLJ i... i ja w to chyba nie grałem. Kurza twarz, przy tym bumie klikanek z Syberią, Tunguską, Black Mirror i ferajną, w którą zacząłem grać niemal jednocześnie, jakoś mi to umknęło.

Więc zamiast wystawiać czerwone poślady na pośmiewisko, zabieram szybciutko do grania.

Jeziu5
Wiesz, Dreamfall i TLJ różnią się diametralnie zarówno w wyglądzie i rozgrywce. Jeżeli tak jak ja, zacząłeś od drugiej części może ci być trochę trudno przestawić się na pierwszą (nie oszukujmy się - grafika TLJ już trochę odstrasza). Ale jeżeli potrafisz przymknąć oko na takie problemy graficzne, to fabularnie jest to czysta uczta.

NajPhil
W tym problem, grafika mnie nie rusza, ja jestem dziecko Amigi. Trochę się martwię sposobem rozgrywki, bo w dobie dzisiejszych ultra szybkich rozwiązań, czekanie 30 sekund aż postać z jednego końca ekranu na przejdzie na drugi, może mnie skutecznie zniechęcić.

Prawdziwie mistrzowski interfejs, niezwykle przyśpieszający i ułatwiający rozgrywkę, znalazłem w Lost Chronicles of Zerzura, Po prostu bajka.

Przemo
@NajPhil - a grając w Dreamfalla nie odniosłeś wrażenia, że niektóre wątki są jakby pozaczynane, albo kontynuowane? Grin Twórcy podczas tworzenia pierwszej części Dreamfalla zapowiadali, że będą mogli sięgnąć po niego gracze, którzy nie mieli styczności z TLJ. W takim razie dobrze zrealizowali założenie. Smile2

Graj Chłopie, jeżeli lubisz klasyczne point and clicki. Grzech nie znać tego tytułu.

Fakt, grafika wygląda strasznie na współczesnych rozdzielczościach, dlatego zalecam odpalenie gry w oryginalnym rozmiarze ekranu (w oknie 800x600 z tego co pamiętam)

Trochę się martwię sposobem rozgrywki, bo w dobie dzisiejszych ultra szybkich rozwiązań, czekanie 30 sekund aż postać z jednego końca ekranu na przejdzie na drugi, może mnie skutecznie zniechęcić.

Niestety muszę Cię rozczarować. Z tego co pamiętam, w grze nie ma mapy, dzięki której można przechodzić bezpośrednio z jednej lokacji do drugiej. Porusza się po dzielnicach za pośrednictwem metra, ale i do niego trzeba dojść. Wkurzają zwłaszcza pomosty przed Domem Granicznym oraz doki przed magazynem Flippera. Jeżeli jednak wciągniesz się w fabułę, to nie będzie aż tak przeszkadzać. :)

Kami
O nie, najgorsze to są te pomosty nad kanałem w Venecji Pfft2

Początkowo grafika może odstraszać, ale jak w każdej grze z dobrą fabułą, po pewnym czasie oczy się przyzwyczają. Wink2

Offffftop tak BTW. :F O Dreamfall Chapters ucichło po zakończeniu Kickstartera.

Jeziu5
Wiem, że offtop ale jest bardzo prosty sposób na przyspieszenie rozgrywki - wiem bo mnie też to strasznie irytowało. Po prostu wciśnij i przytrzymaj Esc. Wszystkie postacie będą poruszać się jakieś 5 razy szybciej.

Przemo napisał(a):

@NajPhil - a grając w Dreamfalla nie odniosłeś wrażenia, że niektóre wątki są jakby pozaczynane, albo kontynuowane? Grin Twórcy podczas tworzenia pierwszej części Dreamfalla zapowiadali, że będą mogli sięgnąć po niego gracze, którzy nie mieli styczności z TLJ. W takim razie dobrze zrealizowali założenie. Smile2

Jak pisałem sam zacząłem od drugiej części i nie zauważyłem większych dziur fabularnych. Natomiast dopiero przejście TLJ, a potem Dreamfalla pozwoliło mi na odkrycie wszystkich smaczków fabularnych i na lepsze zrozumienie zachowań bohaterów (zwłaszcza April).

Przemo
Kami napisała:

O nie, najgorsze to są te pomosty nad kanałem w Venecji Pfft2

O, o. Wyleciała mi z głowy ta nazwa. W każdym razie, te kanały są następną lokacją obok Domu Granicznego. Smile2

Kami napisała:

Początkowo grafika może odstraszać, ale jak w każdej grze z dobrą fabułą, po pewnym czasie oczy się przyzwyczają. Wink2

TLJ najlepiej przechodzić w polskiej wersji językowej, aby poczuć jeszcze bardziej ten cudowny świat. Zachęcam do skorzystania z naszego poradnika MS Virtual PC do odpalania starszych produkcji.

Można i tak jak pisze Jeziu. Zawsze starają się robić w ten sposób, aby zachęcić ludzi nieobeznanych z serią do zakupu najnowszej części i zwiększenia sprzedaży tym samym.

Kami napisała:

Offffftop tak BTW. :F O Dreamfall Chapters ucichło po zakończeniu Kickstartera.

Nie jest tak głośno o DC jak podczas kampanii, ale co jakiś czas twórcy biorą udział w jakimś panelu lub udzielają wywiadów. Z ostatnich wystąpień polecam:

Rezzed 2013 Developer Sessions (Gamplay)

YouTube Video

Unite Nordic 2013

YouTube Video

Czat z Ragnarem Tronquistem

YouTube Video

Dag Scheve i Martin Bruusgaard - wywiad

YouTube Video

...oraz wywiad do poczytania:
http://www.pocket...sp?c=51935

Przemo
Red Thread Games opublikowało na swoim facebookowym profilu trochę zdjęć z imprezy JourneyCon 2013. Na niektórych można zobaczyć nowe szkice koncepcyjne.

scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/1186075_561348467279935_1465340280_n.jpg

scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/993471_561347913946657_430007683_n.jpg

BrookeLogan24
A wie ktoś z was kiedy będzie ta gra wydana,bo grałam już w 1 i 2 i są świetne.

Przemo
Zgadzam się. The Longest Journey jest dla mnie jedną z kilku najlepszych przygodówek.

Premierę Dreamfall Chapters zaplanowano na listopad 2014. Dystrybucji w Polsce podjęła się firma cdp.pl.

BrookeLogan24
Dzięki za odpowiedź.Szkoda,że tak późno będzie ta gra.

Przemo
Nie tak daleko, chociaż czuję, że i tak opóźni się do przyszłego roku. Wink2

Do listopada powinno pojawić się kilka innych ciekawych tytułów. Np. druga połowa Broken Sworda 5, a w niedalekim odstępie także polskie wydanie całości od cdp.pl

EDIT:

W sieci dostępne jest już nagranie z całego drugiego dnia EGX Rezzed 2014. Panel Red Thread Games zaczyna się mniej więcej od trzeciej godziny. Z nowych materiałów możemy zobaczyć kilka szkiców koncepcyjnych, fragment Dreamfall Chapters z księgi pierwszej oraz zwiastun Draugen.

YouTube Video

EDIT 1.04.2014

W 45 aktualizacji na kickstarterowym profilu udostępniono szkic koncepcyjny Bipa - chłopca Dolmari, któregy odegra swoją znaczącą rolę w historii Kiana.

www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_573/dreamfall_chapters_36.jpg

Pełen update: https://www.kicks...sts/795457
Edytowane przez Przemo dnia 01.04.2014 19:24

Przejdź do forum: