Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Dreamfall Chapters na Kickstarterze
hern
http://www.kickst...st-journey

-want-plz-
Edytowane przez Jeziu5 dnia 08.02.2013 20:15

Jeziu5
Oj zgadzam się - -want-plz-

Zajebiście dużo informacji i zdjęć. Idę się wczytywać Grin

200 000 $ w jeden dzień - xD
Edytowane przez Jeziu5 dnia 08.02.2013 20:16

jackowsky
Jakby taka akcja miała miejsce po TLJ, to mieliby moją kasę. A tak, dziękuję postoję.
Ostatnio skończone: 1Heart PL, Murdered: Śledztwo zza Grobu, 1954: Alcatraz PL, Goodbye Deponia PL
Gram: J.U.L.I.A. Among the Stars

Kami
-love-plz-

Po TLJ to nie było Kickstartera Wink2

Super! Już się przymierzam do któregoś z pakietów... The Tome of Balance i Art of Dreamfall Chapters wygląda kusząco. VeryPleased Kopie cyfrowe są DRM-free... ciekawe czy można to zamienić na Steam. Lubię tamtejsze aktualizacje Smile2

Bosz! Wyjmijcie Zoe ten okropny kolczyk z nosa. xD A poza tym wygląda bardzo ładnie... Z tymi swoimi zmysłowymi ustami. Sweet

Ilcoron
Ja z kolei nie zamierzam ryzykować wspierania kolejnej historii o niczym, która poza podtytułem niewiele będzie miała wspólnego z Najdłuższą Podróżą.

Kami
W pierwszą dobę zdobyli prawie 50% sumy! :jupi:

OLi_10
Ten projekt jest już pewny. Nie sądzę, żeby fani, którzy tyle czasu czekali na premierę "Chapters" pozwolili im tak umrzeć. Do czego zdolna jest oddana fanbaza przekonaliśmy się przy okazji "Broken Sword 5" :)
Lubisz przygodówki w starym stylu?
Podobało Ci się "Chzo Mythos"?
Grafika retro Ci nie przeszkadza?
To może sprawdzisz moją grę? Wink2
http://www.advent...ead_id=993

Kami
12.02.2013 01:41
Do wszystkich pakietów powyżej $50 dołączają teraz mapę Arcadii! Sweet W zależności od wysokości deklaracji może być to nawet mapa na płótnie! Yeah

Pokazali też mniej więcej czym różnią się wersje pudełkowe, chociaż od tego do ostatecznego wyglądu jeszcze daleko. Smile2

img402.imageshack.us/img402/5188/xbdllid.jpg

Edit:
Nowy obrazek był już na FB, ale zasłużył też na obecność na stronie Wink2

img194.imageshack.us/img194/9509/7llgx1j.jpg

Riverwood, las nieopodal Markurii

Przemo
Screen znacznie ładniejszy od poprzedniego, co widać choćby po promieniach słonecznych oraz mniejszej kanciastości drzew.

Na pierwszym ktoś się dopatrzył chaty w oddali, ale uważam, że to właśnie były kontury takiej mało fajnej sosny. Grin

Jak dotąd doczekaliśmy się jedynie samych screenów z Arkadii, w ogóle ze Stark. Może znaczna część rozgrywki będzie umiejscowiona w tym świecie?
Edytowane przez Przemo dnia 13.02.2013 08:16

Jeziu5
Aktorka podkładająca głos w dwóch częściach pod April wraca by nagrać Dremfall Chapters - http://www.kickst...sts/405082

img850.imageshack.us/img850/6040/qze8jnw.jpg

Głos April wraca - czyli wynika z tego, że April też w jakiś sposób pojawi się w produkcji Grin

Wigen23-23
Dreamfall: Chapters stał się faktem. Oto gameplay:

YouTube Video

Kami
18.02.2013 01:39
W kolejnej, dziesiątej już aktualizacji przedstawiono nową rasę stworzeń Smile2

img802.imageshack.us/img802/3931/themanggoy.jpg

The Manggoy

Pełny opis w tłumaczeniu brzmi mniej więcej tak:

We własnym, pięknym i melodyjnym języku, nazywają siebie Oular - "dzieci purpurowych gór". Jednak we wspólnomowie nazywani są Manggoy, ludzie-małpy, osobliwi i niebezpieczni mieszkańcy północnych gór.

Pogardliwie nazywani "makak" przez tych, którzy redukują ich do zwykłych zwierząt, zwłaszcza wojowniczych anty-magicznych Azadi. Oular są zamknięci w sobie i tajemniczy. Nie pozostało ich już wielu.

A przynajmniej tak się wydaje.

Jest to stara rasa, dużo starsza od ludzi. Mimo, że wycofali się z "cywilizowanego" społeczeństwa i są obecnie uznawani za małpie bestie, to w rzeczywistości stanowią niezwykle inteligentne i wykształcone plemię. Rzadko komunikują się z kimś spoza swojego społeczeństwa, jednak są znani z ochrony własnego terytorium oraz swych pobratymców z okrucieństwem i upodobaniem do nagłej przemocy, która zapewniła im kolejny pseudonim:

Assassili.

Bezlitośni, nieludzcy mordercy.

W Dreamfall Chapters będzie trzeba udać się do północnych gór, aby odnaleźć Oular i przekonać ich do rozstania z czymś bardzo, bardzo ważnym.

Będzie więc wyprawa do Arkadiańskiego plemienia, jak w TLJ. Smile2

Edit:
Mają już milion! :jupi:

Przemo
Na Kickstarterze przekroczyli już milion dolarów, jak napisała Kami wyżej, a to oznacza, że doczekamy się Dreamfall Chapters wzbogacone o nowe lokacje, wątki poboczne i bohaterów. Na pewno zostanie dodana postać Abnaxusa, znana nam z pierwszej części The Longest Journey. Następny kamień milowy został określony na poziomie 1,05 mln, za przekroczenie którego otrzymamy dostęp do lokacji Dom Wszystkich Światów (House of All Worlds). Trzeba trzymać kciuki.

W tej chwili na Twitchu producenci z Red Thread Games grają od pięciu godzin w pierwszą część Dreamfalla i odpowiadają na pytania zebranych tam użytkowników. Widać, że podczas tej rozmowy zbiórka trochę przyśpieszyła tempa. Smile2

Najważniejsze jest jednak przedostania aktualizacja, w której ujawniono nam kolejną lokację z gry i po raz pierwszy jest to lokacja ze Stark. Chodzi o miasto Europolis, które na mapie obejmuje ono Niemcy, Czechy, Belgię, Hiszpanię oraz... Polskę. Poniżej screen oraz fragment gameplay'a prezentujący te cyberpunkowe miejsce. Smile2

www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_573/dreamfall_chapters_15_t2.jpg

YouTube Video

Edytowane przez Kami dnia 14.05.2013 14:16

Mel
Przemo napisał/a:
Najważniejsze jest jednak przedostania aktualizacja, w której ujawniono nam kolejną lokację z gry i po raz pierwszy jest to lokacja ze Stark. Chodzi o miasto Europolis, które na mapie obejmuje ono Niemcy, Czechy, Belgię, Hiszpanię oraz... Polskę. Poniżej screen oraz fragment gameplay'a prezentujący te cyberpunkowe miejsce. Smile2

Skojarzyło mi się z postapokaliptycznym Mega-City One z Dredda, które obejmuje znaczną część wschodnich Stanów. Wink2

Kami
Było jedną z inspiracji Smile2 Tak samo jak Blade Runner i... Berlin. Sweet

Dzisiaj kolejny up-date związany z kamieniem milowy Dom Wszystkich Światów (House of All Worlds).

Nie powiedzieli za bardzo nic nowego, ale:

Ten cel prawdopodobnie najwięcej będzie znaczyć dla fanów The Longest Journey, ale każdy skorzysta z intrygującego dodatku, który będzie miał istotny wpływ na całą grę.

Od dawna rozważaliśmy pomysł włączenia Domu Wszystkich Światów (tajemniczej lokacji z The Longest Journey) do Chapters i z Waszą pomocą może uda się nam to zrobić.

Dom był miejscem początku TLJ, jak i jego zakończenia. Nie było go w Dreamfallu, ale zawsze planowaliśmy tam wrócić. Posiada ważne miejsce w całej sadze i łączy postacie w sposób zarówno oczywisty, jak i nieoczekiwany.

Nie spodziewajcie się, że Dom odsłoni wszystkie swoje tajemnice, ale będziecie mogli eksplorować tą osobliwą lokację, która stanie się też częścią front-endu gry.

Jak dokładnie?

Cóż. Jak mówi nasz kamień milowy: "Tajemnica jest ważna, senorita". Naprawdę chcielibyście popsuć sobie tą tajemnicę?

Tak myśleliśmy, że nie.

Nie wiem czy czytają nas też ludzie, którzy byli na maratonie (trwającym 10 i pół godziny xD ) twitchowym i oglądali jak chłopacy grają w Dreamfalla, ale jeśli są, to high five! Peace Sama muszę przyznać, że padłam na godzinę przed końcem, ale super było zobaczyć tak licznie zebraną reprezentację kraju. Yeah

ograchprzykawie
Dreamfall wywarł na mnie ogromne wrażenie, podobnych gier mógłbym zliczyć na palcach jednej ręki, a jeśli chodzi o stricte przygodówki - nie ma podobnej. Prawdę mówiąc miałbym problem jeśli miałbym zdecydować czy lepsze jest oryginalne TLJ czy Dreamfall, bo mimo, że w tym drugim troszeczkę kulały elementy sterowania to linia fabularna jest niesamowita. Dreamfalla kupowałem praktycznie na premierze, TLJ nieco później w jakimś tańszym wydaniu aby po latach zakupić premierową wersję 4CD w dużym boxie.

Pamiętam, że swego czasu pisałem nawet fanfiction odnośnie kontynuacji Dreamfalla Lol2

Mam nadzieję, że uda się zwerbować polską ekipę raz jeszcze, bo kimże (czymże? ciężko stwierdzić w jego przypadku!) byłby Kruk gdyby nie Jarosław Boberek. Fajnie, że wreszcie porzucili częściowo FunCom, bo tak to moglibyśmy się w końcu tej kontynuacji nie doczekać a 7 lat to już wystarczająco długo.

Przemo
Na Kickstarterze kampania osiągnęła do tej pory kwotę 1,048,846$, a co oznacza, że jeszcze trochę i będziemy mogli cieszyć się możliwością zwiedzenia lokacji "House of All Worlds".

Tymczasem producenci opublikowali 17 już aktualizację, w której dowiemy się kilka ciekawych rzeczy.

1. Konkurs artystyczny

Ogłoszono konkurs, w którym możecie przesyłać fan arty, czyli wszystko co ma związek z sagą TLJ.

Chodzi mianowicie o:

- Rysunki, obrazy i komiksy
- Modele 3D
- Rękodzięła takie jak rzeźby z metalu, drewna, tkaniny itp
- Cosplay'e

Aby wziąć udział w konkursie, należy umieścić swoją pracę w formie zdjęcia na łamach serwisu do imgur.com, a następnie dać link do niego w komentarzach pod tym newsem, wraz z krótkim opisem co takiego przedstawia. Oczywiście, wszystkie nieodpowiednie treści będą kasowane.

Termin składania prac upływa w środę, 6 marca o godz. 09:00 CET.

Wśród zgłoszeń producenci wybiorą najciekawsze prace i rozlosują następujące nagrody:

- plakaty oraz szkice z podpisami twórców gry
- kopie gry Dreamfall Chapters z podpisami twórców
- koszulki
- prace najlepszych mogą trafić nawet do gry

2. STORYTIME

Krótki opis kolejnego kamienia milowego o nazwie STORYTIME, którego realizacja będzie możliwa po uzyskaniu sumy 1,1 mln. Twórcy stworzą coś w rodzaju interaktywnego komiksu streszczającego najważniejsze wątki z The Longest Journey oraz Dreamfalla. Więcej na ten temat powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce.

3. Pomysł na kamień milowy

Producenci dali również możliwość zagłosowania na rzecz, jaką chcielibyśmy zobaczyć jako przedostatni cel zbiórki, po przekroczeniu sumy 1,75 mln dolarów. Wszystkie propozycje należy umieszczać w komentarzach pod aktualizacją. W poniedziałek postarają się wyłowić najlepsze sugestie.

www.adventure-zone.info/fusion/images/photoalbum/album_562/dreamfall_chapters_szkice_09.jpg

Edytowane przez Przemo dnia 27.02.2013 00:35

Jeziu5
Przeszedłem sobie ostatnio TLJ i Dreamfalla w ramach odświeżenia. Nasi polscy aktorzy naprawdę odwalili kawał świetnej roboty - mam szczerą nadzieję, że cdp pokusi się o pełny dubbing z aktorami z poprzednich części. Czy możecie sobie wyobrazić by April czy kruk mówili czyimś innym głosem ?

Wigen23-23
Jestem dość sceptycznie nastawiony do tego, że ekipie uda się zebrać te 2 miliony dolarów, bo do końca akcji zostały tylko 4 dni.

Kami
Ale ciągle będą zbierać środki na PayPalu Smile2

Szczerze mówiąc wątpię aby cdp porwało się na dubbing bez poprzednich aktorów. Wink2 Myślę, że wolą spać spokojnie w nocy, zamiast uciekać przed tysiącami fanów. xD

1,5 mln osiągnięte, czyli wersja DC do DC. Hihi The Director's Cut of Dreamfall Chapters.

Przejdź do forum: