Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Broken Sword 4
drozda
"Anioł Śmierci" aka "Strażnicy Świątyni Salomona" (do dyskusji o wymowie oryginalnej wersji tego drugiego podtytułu zapraszam do komentarzy w [url=http://adventure-zone.home.pl/?subaction=showcomments&id=1145578487&archive=&start_from=&ucat=&SuperBadtym newsie[/url] - ja się nie znam więc zamilknę)

Właśnie przeczytałem [url=http://adventure-zone.home.pl/?subaction=showcomments&id=1146158802&archive=&start_from=&ucat=&SuperBadciekawy wywiad[/url] z twórcą serii. Charles Cecil wyjaśnia sporo kwestii dotyczących najnowszej odsłony Złamanego Miecza. I muszę przyznać, że po przeczytaniu wywiadu jakoś tak z większą ufnością podchodzę do tej produkcji. Sądzę, że zmniejszenie nacisku na oprawę gry (powierzoną innej firmie) przyniesie tylko pozytywne skutki - starzy wyjadacze serii więcej czasu mogą poświęcić na stworzenie odpowiedniej fabuły i reszty czynników, za które tak polubiliśmy poprzednie części (szczególnie 1 i 2).

Liczę również na obiecane zmniejszenie liczby zagadek zatrzymaj-się-w-środku-akcji-i-przesuń-10-skrzyń Wink2. Mają pozostać tylko takie, które wiązać się będą ściśle z fabułą - pamiętacie skrzynkę w BS3 zaraz na początku gry, w samolocie? Właśnie o coś takiego chodzi.

Pamiętacie jeszcze jak dotarła do nas wieść, że BS4 będzie obsługiwany za pomocą myszki? Jeżeli komuś bardziej przypadło do gustu sterowanie z klawiatury, będzie szczęśliwy - istnieje w tym zakresie dowolność. Możliwość wyboru - to lubię :).

Wytrwała reporterka "wyciągnęła" z pana Cecila również trochę informacji o fabule gry. Nie ma tego za wiele, ale pokrótce przedstawia się ona w ten sposób:

Grę zaczniemy od obejrzenia animacji, w której jacyś ludzie włamują się do Egipskiej Świątyni, tysiące lad temu. Po chwili przenosimy się do zalewanego deszczem Nowego Yorku. Po zakończeniu części trzeciej George'a przesłuchało CIA. Teoretycznie został on wypuszczony z ich rąk, jednakże z powodu ich zainteresowania George został delikatnie wypchnięty na margines społeczny. Mimo prawniczego wykształcenia jedyną pracę, którą udało mu się znaleźć jest praca za biurkiem w rzeźni (jak dokładnie przetłumaczyć: 'bail bond clerk'?). Właśnie w tej sytuacji zastajemy go na początku gry. Gdy wchodzi on do swojego biura zastaje w nim blond-piękność. Dziewczyna prosi go o pomoc, wyjaśniając tylko tyle, że jest w posiadaniu tajemniczego manuskryptu. Rozmowa przerwana zostaje przez nagły i niespodziewany atak. Jedynym wyjściem jest ucieczka. Później będzie tajemnica, namiętna miłość itp. itd. Wink2

Wszystko ładnie, cacy - tylko jeden fakt nie daje mi spokoju. Pewnie większość z was zauważyła, że w wywiadzie nie ma ani jednego słowa o Nico. Jak do tej pory wszyscy (poza fanami) milczą na ten temat. Co się za tym kryje? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać...

Ps. miało być krótko, wyszło trochę więcej.. po dokładniejsze informacje zapraszam do [url=http://adventure-zone.home.pl/?subaction=showcomments&id=1146158802&archive=&start_from=&ucat=&SuperBadwywiadu[/url], o którym wspomniałem na początku.
Hmm... jestem gdzieś tam :browar

Black Predator
Chacha, nareszcie nadchodzi! Bubu
Też mnie ten wywiad uspokoił. Nie będzie na szczęście Mordal Broken Sworda.
Choć oprawa audiowizualna jest wg mnie jeszcze lepsza niż w BS 3 (a myślałem, że to niemożliwe :shock2: )

drozda napisał:
Liczę również na obiecane zmniejszenie liczby zagadek zatrzymaj-się-w-środku-akcji-i-przesuń-10-skrzyń

Też na to liczę. Za dużo skrzyń tam było.............

drozda napisał:
Możliwość wyboru - to lubię

Ja także. Charles na szczęście w końcu zmienił swoje podejście i oddał nam mychę 8)

drozda napisał:
Nowego Yorku.

Fajnie, bo pierwszy raz odwiedzamy ojczyznę George'a. W poprzednich częściach jej nie było (znaczy się, za bardzo za USA nie tęsknię, mam go mnóstwo w TV, ale odwiedzenie George'a na jego "śmieciach" to dość ciekawa perspektywa)

drozda napisał:
George został delikatnie wypchnięty na margines społeczny.

No i to jest sprawiedliwość ludzi! Facet trzy razy świat uratował i co? Z Wydziału Patentów go wywalili :evil:

drozda napisał:
Pewnie większość z was zauważyła, że w wywiadzie nie ma ani jednego słowa o Nico.

Jak jej nie będzie, to bojkotujemy grę. Może panowie z RS wypuszczą wtedy jakiegoś patcha, dzięki któremu bohaterka wróci.
Prawdę powiedziawszy wg najbardziej barwną postacią serii była właśnie Nico i ją najbardziej lubiłem (jej cięty język Pleased ). Jak nie będzie, to wpadnę w złość. A w gniewie bywam straszny :-x
"Obejrzyjcie swe dłonie i twarze, są czerwone od Boga krwi,
Zastnanówcie się, co zrobiliście, czy naprawdę Go zabiliście?"

drozda
Black Predator napisał:
Jak jej nie będzie, to bojkotujemy grę.

Własnie przeglądałem forum RS i znalazłem informację, że Nico będzie... tylko nie wiadomo jeszcze jaką i jak długą rolę przyjdzie jej zagrać. Spotkamy poza tym również parę innych twarzy znanych z poprzednich części.

Zapraszam na forum RS po szczegóły.

Black Predator
A ja zapraszam tu - http://revfans.com/media.php?sec=trailers&pt=bs4 :)

drozda
Black Predator napisał/a:
A ja zapraszam tu - http://revfans.com/media.php?sec=trailers&pt=bs4 :)

Fajny trailer, choć trochę mało pokazuje (ale nie narzekam mając w pamięci pierwszy teaser Wink2) z gry. Grafika wydaje się bardzo podobna do tej z trójki. Czekam na jakieś aktualne zdjęcia i więcej materiałów :).

Hardcore
A ja jakoś osobiście nie czekam na Broken Sworda 4. Po prostu uwielbiam 2, 3 mogła być ale ostatnio zdobyłem różne ciekawe gierki jak na przykład Fahrenheit które o wiele bardziej mnie kręcą.
Faust do Diabła - Chwilo Chwilo Trwaj

Black Predator
Fajny trailer, choć trochę mało pokazuje (ale nie narzekam mając w pamięci pierwszy tease

Hehe, to byla porazka Lol

które o wiele bardziej mnie kręcą.

BLUZNISZ!!!!! Poczekaj, juz niedlugo dopadnie Cie Swieta Inkwizycja!!! Lol

mendosa
Black Predator napisał:

które o wiele bardziej mnie kręcą.

BLUZNISZ!!!!! Poczekaj, juz niedlugo dopadnie Cie Swieta Inkwizycja!!! Lol

Już dopadła. Dostanie drzewnianą laską:browar.
mendosa=The Real Mendosa=Pablo the Real Mendosa=PtRM

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

Rincewind
Obejrzałem zwiastun. Zapowiada się nieźle - oby zachował się klimat, ten charakterystyczny BS-owy klimat, który tak wszyscy kochamy. (niech ktoś spróbuje zaprzeczyćGrin) Humor, teksty, barwne, groteskowe, mocno podkoloryzowane, komiczne (epitetami można tu z zachwytem rzucać w nieskończoność) postacie, fajne zagadki, genialna muzyka (kto pamięta ten urzekający temacik ni to harfie, ni to na lirze gdy wpadło się na jakiś trop?) - choć zarówno czytając artykuł w CDA, jak i oglądając trailer mam wrażenie, że "czwórka" jakaś noirowa będzie, to wyżej wymienione elementy się w niej na pewno znajdą. To będzie dobra gra. (Bo jak nie:twisted:...:grin)
A tak w ogóle to poszerlokowałem trochę, łącząc fabuły i snując teorie spiskowe. Oto co zaobserwowałem (Uwaga - jeśli Ktoś chce szerlokować samemu, to nie niech się zbytnio moimi wnioskami nie sugeruje - a nuż jestem w błędzie? Jeśli ktoś nie chce nic przewidywać i bez żadnych mylnych przypuszczeń czekać na premierę - czytać nie zalecam.)

Szerlokowania Rincewinda:
- Znak trupa ze skrzydłami miała na kusej bluzeczce Petra w trzeciej części. Przypomnę, że pojawiła się ona także w części pierwszej jako członkini Neo-Templariuszy. (kobieta z czeskim akcentem w pieczarze pod Mountfascon).
- Ja chyba tego <Anioła Śmierci> gdzieś widziałem... Ameryka Południowa, piramida Majów, Starożytne Bóstwo wychodzące z lustra i zabijające niejakiego Karzaca, po chwili wepchnięte z powrotem mocą trzech obsydianowych kamieni...
A jeśli Tezcatlipoca to Anioł Śmierci? Jeśli Karzac, Pablo i spółka byli ramieniem Neo-Templariuszy? W końcu ci goście na wiele sposobów próbowali przejąć władzę nad światem - Miecz Bafometa, Armilarium i Moc Smoka - Starożytny Bóg Majów jako kolejny sposób na zostanie "grupą trzymającą władzę" do nich pasuje, a nie wiemy czy Karzac był tylko samotnym fanatykiem, czy też miał zwierzchników. Myślę że część czwarta będzie tą zgrabnie łączącą wątki części pierwszej-trzeciej z wątkami drugiej. Petra natomiast raczej nie zginęła pod koniec "trójki" - George i Nico nie znaleźli zwęglonego ciała... Odegra ona w czwórce jakąś rolę...

A co Wy wyantycypowaliście? Podzielcie się wnioskami, po premierze zobaczymy, kto miał racjęWink2
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Black Predator
Jesli mozna wiedziec, skad wytrzasnales ta inforamcje, ze Petra pojawila sie w.... no, spoilerowac nie bede. Z moich informacji wynika jednak, ze tamta kobieta, to nie Czeszka, lecz Rosjanka.....

Rincewind
BP - cóż, to są moje przypuszczenia. Byłem pewien, że to była Petra, po prostu doszedłem do takiego wniosku. Teraz jak o tym wspominasz rzeczywiście ten akcent był bardziej rosyjski niż czeski...
Edytowane przez Rincewind dnia 28.05.2006 09:29
Profesor Okrutnej i Niezwykłej Geografii, NU

Black Predator
Acha, ok.
Bo już myślałem, że coś przeoczyłem Wink2

Smoke
Teraz na Fali kodu Da Vinci gra mogła by wrucić w wielkim stylu :)

mendosa
Podawałem wczoraj w nowinkach conajmniej dwa linki do dema BS 4... Jednak jest prawdą, iż ludzie po prostu nie czytają strony głównej :smutny: .

10.01.2010 - wracam do Swojego Wymiaru, ponieważ nigdy nie popierałem i nie będę popierał żadnej formy indoktrynacji.

mendosa
Ależ tu nie chodzi nawet o forum, ale o stronę główną, a konkretnie o nowinki. Jest to chyba nieczytelnie zorganizowane i trzeba będzie pomęczyć drozdę (gdy wróci), aby przełożył gdzieś ten panel górny z najnowszymi tematami na forum. Już zwracano mi na to uwagę, iż pewne rzeczy są mało widoczne. A ja, choroba, tak lubię porządek ...

Zebius
No cóż, twoja karta graficzna już w momencie premiery była low-endem, to czego się spodziewałeś? Chyba czas na upgrade?

Mi na 6600GT demko chodzi bardzo ładnie. I nawet mi się podoba, choć do pracy kamery z początku trudno się przyzwyczaić. Głos głównego bohatera podkłada ten sam aktor co poprzednio czyli jest ekstra. Wydaje mi się, że klimat pozostanie taki jak w poprzednich częściach, humoru jest sporo, choć głównie "czarnego". Są skrzynie, ale na razie nie trzeba ich było przesuwać Wink2

Jeszcze nie przeszedłem całego demka, funkcja save jest niestety nieaktywna, toteż trzeba je zaliczyć za jednym podejściem, co mi się za pierwszym razem nie udało.

To może być dobra gra, ale na pewno bez rewelacji. Wydawcą w Polsce ma być podobno CD-Projekt, mam nadzieję że spolszczą tylko napisy, bo dubbing to byłaby masakra.
Ostatnio ukończyłem: Penumbra: Czarna Plaga, Penumra: Requiem, Mass Effect
Aktualnie gram: Age of Conan

mertruve
Zebius nie przesadzaj. Jego kartka jest okay - nie powinno tak chodzic. Ponadto ma 2 ghz i 1 gb ramu - to tez dzwigac powinno.
Reveal - sciagnij najnowsze sterowniki, jesli to nie pomoze to odinstaluj sterowniki i zainstaluj starsze - najlepiej te z serii 45.xx - one sa najlepsze dla serii fx 5x.
Powinno Ci chodzić:)

Zebius
GF5200 nie nadaje się do większości nowych gier 3D! To już jest zabytek, który ma za mało mocy by pociągnąć takie skomplikowane scenerie. Zerknijcie sobie na porównanie kart na AGP i gdzie w tym rankingu jest ta karta (co prawda jest tam 64-bit, ale 128-bit jest niewiele szybsza):
http://pclab.pl/a...56-28.html

Dlatego jeśli zjechanie ze szczegółami na low, obniżenie rozdzielczości nawet do 640x480, wyłączenie wszelkich programów działających w tle itp. nie pomoże - to jedyny ratunek to wymiana karty graficznej, no chyba że cię stać na wymianę całego kompa Wink2 Za 300-400zł dostaniesz kartę wielokrotnie szybszą od Twojej aktualnej. I na pewno wtedy bezstresowo pograsz sobie w BS4, bo resztę kompa masz jeszcze w miarę niezłą :)
Edytowane przez Zebius dnia 05.09.2006 10:40

Zebius
REveAL napisał/a:
hehe zapewne...ale bylbym glupkiem jesli mialbym wydawac 300 zeta na gierke ktora i tak pewnie mnie nie wciagnie (nie lubie przygodowek 3d). :)

Ale pomyśl o tym, że wszystkie Twoje gry, nie tylko BS4, by na takiej wymianie skorzystały. :) Choć z zakupem grafy bym się tak nie spieszył - szykują sie obniżki cen, bo wchodzą nowe modele. Szkoda tylko, że na AGP coraz mniej nowości.

Na razie zagraj sobie w demo Tunguski, powinno ci spoko chodzić, bo tła są tam renderowane.

A co do BS4 - demko zaliczone, nawet niezłe, ale taki niedosyt trochę pozostaje, w końcu ta seria to legenda wsród przygodówek.
Mam nadzieję, że pełna wersja czymś nas jeszcze zaskoczy. I oby tylko poprawili pracę kamery, czasami potrafi wkurzyć.
Edytowane przez Zebius dnia 06.09.2006 20:54

mertruve
Zebius a masz ta karte? Jezeli nie, to sie nie odzywaj bo gadasz glupoty. Nie wierz co pisza inni - moj kolega ma gf fx 5200 128 mb i gra w most wanted, w undegrouda, we wszystkie prince of persia, w kotory, a nawet w far cry'a. Wszystko chodzi mu bardzo dobrze - oczywiscie srednie detale i rozdzialka 800x600, albo 1024x768. Doom3 takze mu chodzil. Cos jeszcze powiesz?
Reveal - blad sterownikow, albo drivery plyty glownej. Mialem to samoSuperBad
Choc ja akurat mam inna karte.

Przejdź do forum: