Pytania i odpowiedzi: Współpraca


Pytania i odpowiedzi >Współpraca
1. Jak mogę zostać redaktorem Adventure Zone?2. Czy płacicie za publikację tekstów w serwisie?3. Czy mogę się u Was zareklamować?4. Czy reklama w serwisie jest płatna?
5. Hej co jest?! Wysłałem do Was tekst i owszem, pojawił się na stronie, ale pozmieniany!6. Jakim prawem mój tekst pojawił się w ZINie? Nie wyrażałem na to zgody!
1. Jak mogę zostać redaktorem Adventure Zone?
Bardzo prosto ;). Wystarczy, że na redakcyjny adres:
adventure-zone[małpa]adventure-zone.home.pl wyślesz recenzję, która zostanie oceniona przez redakcję. Jeśli i pierwszy tekst i ew. następne będą dobre, zostaną opublikowane, a Ty zyskasz status współpracownika, by po jakimś czasie stać się pełnoprawnym członkiem redakcji. Zaznaczamy przy tym, że zwykle stosujemy wymóg 3 tekstów, a konkretnie 3 recenzji. Napisany przez Ciebie poradnik chętnie opublikujemy, ale nie będzie się on liczył w procesie rekrutacyjnym.
Do góry
2. Czy płacicie za publikację tekstów w serwisie?
Nie. Adventure Zone to portal tworzony przez fanów, dla fanów. W związku z tym nie płacimy autorom za teksty opublikowane w serwisie, ani sami na tym nie zarabiamy.
Do góry
3. Czy mogę się u Was zareklamować?
Cóż. Wszystko jest do negocjacji i generalnie będzie zależało od formy i rodzaju takiej reklamy. Najlepiej przesłać ofertę na redakcyjny adres i czekać na odpowiedź.
Do góry
4. Czy reklama w serwisie jest płatna?
Wszystko zależy od tego, o jakiej formie reklamy rozmawiamy. Barter jest bezpłatny, ale już z umieszczeniem u nas innej formy reklamy w postaci (double)bilboard, skyscraper, etc. nie jest tak prosto. Waruni umieszczenia u nas tego typu reklamy omawiamy z każdym reklamodawcą indywidualnie.
Do góry
5. Hej co jest?! Wysłałem do Was tekst i owszem, pojawił się na stronie, ale pozmieniany!
To jest coś, co się nazywa "korekta". ;) Jak każdy wydawca, (a takim się stajemy w momencie, kiedy wysyłasz do nas tekst) zastrzegamy sobie prawo do dokonywania w tekście niezbędnych zmian, skrótów, poprawek, etc. O ile to możliwe staramy się je oczywiście wcześniej uzgodnić z autorem.
Do góry
6. Jakim prawem mój tekst pojawił się w ZINie? Nie wyrażałem na to zgody!
A zaakceptowałeś regulamin przy rejestracji? To znaczy, że wyraziłeś zgodę. ;) 7 punkt tego regulaminu dotyczy warunków na jakich odbywa się współpraca z naszym serwisem. Jednym z nich jest zgoda na to, że publikując tekst na łamach AZ serwis nabywa do niego prawa. Zatem dany tekst może być przedrukowany w ZINie, wykorzystany do promowania serwisu, etc.
Do góry