Rhiannon: Curse of the Four Branches

Dodane przez Przemo dnia 04.09.2009 00:16
Rhiannon: Curse of the Four Branches (PC)
Producent: Arberth Studios
Wydawca: Got Game Entertainment
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 5 października 2008
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Surrealistyczna
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: b/d
PEGI PEGI

Wymagania sprzętowe

Pentium III 450 MHz, 512 MB RAM, grafika 32 MB, 1 GB HDD


Opis gry

Rhiannon: Curse of the Four Branches (poprzednio znana pod nazwą Rhiannon: Beyond the Mabinogion) to przygodówka point & click z elementami horroru, utrzymana w celtyckich klimatach, tworzona przez niezależnego walijskiego developera Arberth Studios. Grę w USA wyda firma Got Game Entertainment.

Gra opiera się na zbiorze celtyckich podań i legend o nazwie Mabinogion, a konkretnie na opowieściach o Four Branches, czyli Czterech Gałęziach.

Farma o nazwie Ty Pryderi, położona na walijskim odludziu, jest od niedawna domem 15-letniej Rhiannon Sullivan i jej rodziny. Dziewczynkę dręczą jednak tajemnicze hałasy i doświadcza ona wizji, których nie da się logicznie wytłumaczyć, toteż rodzice zabierają ją z tego miejsca i gracz, pozostawiony w nawiedzonym domostwie, będzie musiał wyjaśnić jedną z tajemnic odwiecznej walki człowieka z siłami nadprzyrodzonymi.

Jak się okazuje, nazwa farmy nie jest przypadkowa, a średniowieczna historia opowiedziana w Mabinogion, mówiąca o konflikcie księcia Pryderi ze złym czarnoksiężnikiem Llwydem, jest prawdziwa. Mimo że obaj adwersarze już nie żyją, walka między nimi toczy się nadal w świecie duchów i wywiera spory wpływ na nasz realny świat. Llwyd został bowiem zmuszony do złożenia przysięgi, która zobowiązała go do tego, że nie będzie się mścił za życia księcia, ale nic nie wspomniała o tym, co będzie po jego śmierci.

Akcja w Rhiannon: Curse of the Four Branches ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby i jak twierdzi jeden jeden z jej twórców: to gra dla każdego, kto lubi historie o duchach, mistyczną atmosferę i łamigłówki.Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?