Quest for Glory II: Trial by Fire

Dodane przez Przemo dnia 03.09.2009 10:46
Quest for Glory II: Trial by Fire (PC)
Producent: Sierra
Wydawca: Sierra
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: Luty 1990
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Hybryda
Nośnik: 1 CD
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

Komputer podłączony do prądu


Opis gry

Druga gra z serii Quest for Glory firmy Sierra.

Akcja Trial by Fire dzieje się w fikcyjnej krainie Shapeir, rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Bezpośrednio po wydarzeniach z części pierwszej, świeżo upieczony bohater Spielburga udaje się na latającym dywanie wraz z trójką swoich przyjaciół do pustynnego miasta Shapeir, któremu zagrażają magiczne żywioły. W dodatku emir siostrzanego miasta Raseir zaginął, a jego miasto dostaje się we władanie tyrana. Naszym zadaniem będzie oczywiście zrobienie z tym porządku.

Podobnie jak część pierwsza serii, Trial by Fire jest hybrydą przygodówki i RPG. Możemy wybrać ścieżkę maga, wojownika (który może awansować do rangi Paladyna) bądź zostać złodziejem. Postać oczywiście możemy rozwijać, mamy też do wykonania interesujące misje poboczne. Scenariusz jest liniowy, gra posiada w dodatku ograniczenie czasowe - cała akcja rozgrywa się w ciągu 30 dni, a niektóre zagadki nie pojawią się bądź nie mogą zostać rozwiązane dopóki nie nadejdzie odpowiedni dzień. Podobnie jak w innych grach z serii, w QfG2 odnajdziemy liczne żarty (tzw. easter eggs) i nawiązania do mitologii, filmów czy innych gier.

Oprawa graficzna i dźwiękowa mocno się zestarzała (już w momencie premiery nie stała zresztą na wysokim poziomie), ponadto jest to gra z interfejsem tekstowym, czyli komendy naszemu bohaterowi wpisujemy ręcznie z klawiatury. Całe szczęście w sierpniu 2008r. AGD Interactive wydało darmowy remake gry, w którym te wady zostały wyeliminowane.Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?