Nostradamus: Ostatnia Przepowiednia

Dodane przez Przemo dnia 02.09.2009 12:03
Nostradamus: The Last Prophecy (PC)
Producent: Kheops Studio
Wydawca: ElektroGames
Wydawca w Polsce: TopWare
Data premiery: 8 listopada 2007
Data premiery w Polsce: 2 lutego 2008
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Fikcja historyczna
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: 49 zł
PEGI PEGI

Wymagania sprzętowe

Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB


Opis gry

Gra "Nostradamus - Ostatnia Przepowiednia" jest osadzona w XVI wiecznej Francji, kraju pogrążonym w religijnych wojnach i zdewastowanym przez plagi.

Minęły już 3 lata od kiedy rządy Katarzyny Medycyjskiej dobiegły ku końcowi, pomimo to królowa ciągle trzyma władzę, przez co staje się celem ataków francuskiego dworu. Pew nego marcowego dnia roku 1566, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że stała się ofiarą straszliwej klątwy, zwraca się do jej doktora i astrologa,Michela de Nostre-Dame, znanego jako Nostradamus.

Niestety, słynny prorok jest już za stary i słaby aby podjąć się samemu misji. Niechcąc jednak pozostawić królowej w potrzebie, wysyła swoją córkę Madeleine w swoje miejsce. Jednak w tamtej dobie funkcje lekarza i astrologa były wykluczone dla kobiet. Córka Nostradamusa musi więc uciec się do sprytu i przybrać tożsamość swojego brata, Cezara, który w obecnej chwili znajduje się daleko od domu... Lawirując pomiędzy postacią Madeleine, a Madeleine przebraną za Cezara, gracz zanurzy się w thrillerze, gdzie polityczne schematy i starożytne przepowiednie zlewają się w jedno. Przygoda rozpoczyna się od nauk samego Nostradamusa, zamieniając się z biegiem gry w pełnokrwistą rozgrywkę detektywistyczną: od jednego morderstwa do drugiego, gracz musi poprowadzić dochodzenie rozwiązując po drodze masę zagadek. Musisz wcielić się w podwójną tożsamość córki Nostradamusa i powstrzymać ostatnią przepowiednię!

Źródło: TopWareMateriały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?