Memento Mori

Dodane przez Przemo dnia 01.09.2009 13:13
Memento Mori (PC)
Producent: Cenaturi Production
Wydawca: dtp AG/ Anaconda
Wydawca w Polsce: -
Data premiery: 31 października 2008
Data premiery w Polsce: -
Wersja PL: -
Gatunek: Detektywistyczna
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: b/d
Oficjalna strona: www.mementomori-game.com
PEGI PEGI

Wymagania sprzętowe

Pentium 1,6 GHz, 1024 MB RAM, karta graficzna 128MB kompatybilna z DirectX 9.0c, Windows XP/Vista


Opis gry

Memento Mori (z łac. pamiętaj, że umrzesz) to stworzona w czeskim studiu Centauri Productions detektywistyczna przygodówka point'n'click, zrealizowana w pełnym 3D.

W słynnym rosyjskim muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu bezcenny obraz zostaje podmieniony na perfekcyjnie wykonaną kopię. Czy to zwykła kradzież, czy może coś więcej?

Pułkownik Ostankovic - szef Wydziału do Spraw Kradzieży Dzieł Sztuki miejscowej policji podejrzewa, że za przestępstwem stoi tajne fińskie stowarzyszenie Ikuinen Nukkuja. Celem bractwa jest zapobieżenie temu, by obrazy przedstawiające Anioła Śmierci (którego według średniowiecznej Ars Moriendi widzą umierający ludzie) ujrzały światło dzienne. Wielu malarzy postawiło sobie za cel namalowanie Anioła, ale członkowie Ikuinen Nukkuja nie przebierają w środkach - przekupstwo, zastraszenie to najłagodniejsze z ich metod.

Ostankovic zdaje sobie z tego sprawę, toteż wszczyna alarm. Do sprawy przydziela jedną z najbardziej błyskotliwych współpracownic - kapitan Larisę Svetlovą, która aktualnie pracuje w kwaterze głównej Interpolu w Lyonie. Pomagać jej będzie Max Durand - młody Francuz, profesor sztuki, w przeszłości zmuszony sytuacją życiową (ciężka choroba żony i kosztowne leczenie) do dorabiania jako fałszerz obrazów. To właśnie Larisa aresztowała Maxa, ale poszła z nim na układ i odtąd Max, w zamian za wolność, wielokrotnie współpracował z Wydziałem jako informator i ekspert od kradzieży dzieł sztuki. Aresztowanie i znajomość z Larisą całkowicie odmieniły jego życie.

Max i Larisa to grywalne postaci w Memento Mori (męsko-damskie duety są ostatnio w przygodówkach bardzo modne :) ). W swoich poszukiwaniach odwiedzą m.in. Ermitaż, starą bibliotekę, siedzibę Interpolu, posiadłość w Szkocji, by trafić w końcu do fińskiego klasztoru.Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?