Martin Mystere: Operation Dorian Gray

Dodane przez Przemo dnia 01.09.2009 12:48
Martin Mystere: Operation Dorian Gray (PC)
Producent: Artematica Entertainment
Wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Company
Wydawca w Polsce: Bauer
Data premiery: 15 lipca 2005
Data premiery w Polsce: 10 października 2006
Wersja PL: wydane w wersji en
Gatunek: Fabularna
Nośnik: 1 CD
Cena w dniu premiery: 6,90 zł

Wymagania sprzętowe

Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 M


Opis gry

Klasyczny point'n'click włoskiego studia Artematica. Główny bohater - profesor Martin Mystere, to postać z popularnej we Włoszech serii komiksów autorstwa Alfredo Castelliego. Martin to detektyw amator, straszny bałaganiarz i dwie lewe ręce do robót domowych, ale nadrabia to inteligencją i poczuciem humoru.

Ważny naukowiec z Massachusetts Institute of Technology - profesor Eulemberg, zostaje zamordowany w swoim mieszkaniu, a ślady nie wskazują na to, że zbrodnię popełniono na tle rabunkowym. Inspektor Travis prosi Martina o pomoc i przydziela mu tę sprawę. Nasz bohater rozpoczyna śledztwo z pomocą swej dziewczyny Diany (która również przez chwilę będzie postacią grywalną) oraz asystenta o wyglądzie i zachowaniu troglodyty - Javy. Wkrótce Martin odkryje, że zamordowany naukowiec stał u progu epokowego odkrycia - źródła wiecznej młodości, a tropy zawiodą naszego detektywa m.in. do Meksyku, gdzie asystent Eulemberga - Alexander prowadzi badania na terenie azteckich wykopalisk...

Gra klimatem przypomina trochę Broken Sword 2. Grafika jest bardzo ładna i pełna kolorów - tła są dwuwymiarowe, postaci 3D. Filmiki niestety są krótkie i niezbyt dobrej jakości.

Gra oryginalnie ukazała się po włosku, wersja angielskojęzyczna niestety roiła się od błędów językowych i technicznych, nie najlepiej świadcząc o producencie.

Poprawiona wersja gry (aczkolwiek nadal zawierająca pewne błędy) na amerykańskim rynku ukazała się pod nazwą Crime Stories: From the Files of Martin Mystere.

W Polsce gra została dołączona do czasopisma Click!, a dokładnie - do numeru 11/06 w angielskiej wersji językowej.Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?