Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 01.08.2009 13:47

12 września 1888

Szpital

Po rozmowie z kolegą Watsona oglądamy całe pomieszczenie. Wyrywamy kartkę z encyklopedii leżącej na komodzie w lewym rogu pomieszczenia. Następnie przechodzimy w róg przed charakterystycznym regałem i z pudełka wyciągamy narzędzie chirurgiczne. Odcinamy nim kółeczko wózka. Następnie bierzemy schemat z przedostatniej półki regału i zabieramy się za zagadkę na tablicy. Wyciągamy dwa dokumenty:
-schemat
-stronę z atlasu anatomicznego.
Trzeba tutaj przyporządkować godziny (numery) do odpowiednio przyporządkowanych części serca: Niebieska – Vena Cava Superior – 1 – I
Rdzawa – Valva Aortae – 5 – V

Wyciągamy kartkę z numerem, a następnie:
Niebieska – Atrium Sinistrum – 8 – VIII
Rdzawa – Truncus Pulmonalis – 2 – II

Wyciągamy magnes i kierujemy się do stolika nr 6. Tam używamy magnesu i musimy nim pokierować tak, by znalazł się na równi z drugim, a następnie żeby je zamienić u umieścić ten szary w dziurce – to dosyć trudne, a odgłos jest wybitnie wkurzający, więc lepiej wyłączcie dźwięk :D

Jako Holmes:

Idziemy do pubu Wasp’s Nest. Chwytamy pęsetę z lady i używamy jej na desce, na którą wskazuje Holmes.
Przesuwamy elementy, by wydobyć klucz:
G – góra, D – dół, P – prawo, L- lewo

1. G
A. L
8.D
B. L
5. G
6. G
C. P
3. D
A. P
1. D
2. D
D. L
4. G
B. P
2. D
D. P
1. G
A. L
B. L
3. G
C. L
6. D
B. P
7. G
C. L
B. L
4. D
3. D
5. D
D. P
7. G
A. P
7. D
D. L
5. G
A. P

Biegniemy do Finleya. Pozwoli nam na poskładanie drabiny z elementów ze stosu. Podnosimy więc:
- 3 fragmenty rury
-jedną rurę
-zardzewiałe garnki
-szmatę
-psikacz z perfum
-pojemnik na perfumy
-gwoździe
-3 kije
-deski
-główkę młotka

Łączymy:

Psikacz + pojemnik na perfumy

główkę młotka + krótki kijek

trzy kije (najpierw je razem, a potem...) + deski = poskładana drabina + gwoździe = drabina z gwoździami + młotek = gotowa drabina.

Drabinę używamy na oknie. Następnie moczymy szmatkę w wirówce koło Finleya i używamy jej na drabinie.

W pokoju podnosimy pogrzebacz leżący koło kominka i rozwalamy nim kłódkę na panelu z gazem. Zaglądamy tam – Holmes mówi, że nie wyciągnie worka bez bezpieczniejszej maski. Wychodzimy oknem.
Pytamy Finleya o maskę do garbowania, a on podpowiada, żeby odwiedzić szewca. Idziemy więc do Isaaca. Żeby zdobyć jego zaufanie wyciągamy medalion z Wasp’s Nest. Isaaca kieruje nas do kuzyna w zoologicznym – na tej samej uliczce, tylko dalej. Ach, co za duża rodzinka! ;D I tu okazuje się, że nie dostaniemy maski od razu – wleciała do klatki węża. Podnosimy zepsuty hak z i za radą Holmesa idziemy do szewca. Tam zbieramy: linkę (na krześle), metalowy trzon (koło drzwi) i szczypce (z lady).

Łączymy:

Hak+ trzonek + linka + szczypce = naprawiony hak

Wracamy do sklepu Abrahama. Wybieramy kwadratową klatkę z przedmiotów stojących po lewej od drzwi wejściowych i używamy jej na klatce węża. Następnie otwieramy drzwiczki, wyciągamy gadzinę hakiem i gotowe! Z maską wracamy do pokoju z gazowym problemem.

Z kąta po lewej bierzemy palnik i podchodzimy z nim do instalacji gazowej. W określone miejsca wkładamy trzy elementy rury. Następnie umieszczamy miernik w dolnej dziurce po lewej i ustawiamy dźwignie (przekręcając zarówno lewym, jak i prawym przyciskiem myszy) tak, aby wskazywało 100 gazu. Wtedy do wylotu podłączamy palnik i spawamy wszystkie łączenia – szybko robią się pomarańczowe, czyli gotowe. Następnie wyciągamy miernik i wkładamy go do dziurki przy górnym wylocie po lewej – jak pojawi się 50, to zapali się i płomyczek wskazujący na obecność gazu. Możemy spokojnie wyciągnąć torbę, w której umieszczamy zardzewiałe garnki. Z parapetu zabieramy kotka i wychodzimy.

Zanosimy torbę pełną cudów ... o ile cudy to zardzewiałe garnki :)... do Wasp’s Nest i dajemy zleceniodawcy.
Teraz czas odnieść maskę do zoologicznego po drodze. Spotykamy po drodze tajną policję w służbie... kotka. Wchodzimy z dziećmi do Abrahama, dajemy mu maskę, a następnie idziemy po książkę o kotach – na regale z przodu.

Skradzione dobra trzeba zanieść na policję – po drodze utniemy sobie miłą pogawędkę z Danielle :) Właściwym miejscem do wypytania o jej preferencje jest hotel Miss Belli, gdzie się teraz udajemy. Rozmawiamy z Bellą i odbieramy od niej perfumy.

Księgarnia Barnesa

Musimy uporządkować etykietki i do tego właściwie wystarczy informacja, że numery jedności nigdy nie będą się powtarzać. Podnosimy więc tabliczki z lady i dopisujemy:

1868
1876
1870
1864

1872
1866 1888
1884
1880

1886
1874
1878
1882

Teraz sięgamy po wskazaną książkę z działu 1882 i wracamy do domu.

Baker Street

Siadamy przy stole, stawiamy perfumy i działamy:

Moczymy papierek lakmusowy w butelce i dopasowujemy kształty: jeden z dołu i dwa z boku.Perfumy zanosimy do burdelu.

Whitechapel

Oddajemy przebadane perfumy Belli, a w zamian za to otrzymamy walerianę oraz niezbędne informacje.

Walerianę łączymy z pojemnikiem na perfumy (połączone: psikacz i buteleczka znalezione na kupce gruzu przy domu Finleya). Te perfumy zanosimy do Danny „Dziadek (właściwie babcia) do Orzechów” :) Idziemy do sklepu zoologicznego, żeby zapytać o koty. Następnie wychodzimy z uliczki i podchodzimy do Hardimana, który robi „Bip, bip”. Kupujemy kebaby i oglądamy ciekawą scenkę :):)

Na posterunku musimy włamać się do cel, żeby odwiedzić Sqibby’ego. Najpierw kładziemy kosztowności na biurku. Potem podchodzimy do zamka i bez większego kombinowania klikamy i przytrzymujemy wskaźnik myszki po prawej stronie gwoździa. Kiedy przechyli się maksymalnie w prawo, to wtedy zamek automatycznie się otworzy. Zagadujemy chłopaka.

Wedle jego wskazówek idziemy do Wasp’s Nest wypytać o dziennikarzynę. Zarówno barman jak i kelnerka wskazują tylko jego stolik. Ponadto z drewna koło kominka podnosimy artykuł napisany przez poszukiwanego. Po tym wychodzimy i wracamy na Baker Street.

13 września

Kładziemy zakodowaną wiadomość na biurku. Jako dokumenty dodajemy:
-notatkę o walerianie wyrwaną z książki u Abrahama Solomonowicza
-notatkę o przyprawach i perfumach też z tej encyklopedii.

Teraz musimy zająć się wiadomością:
Warto zauważyć, że rzymskie cyfry pod literami są obcięte do połowy. Nie ma problemu, kiedy występują proste kreski, ponieważ możemy się domyślić, że ich druga część będzie taka sama. Natomiast V i coś takiego : \ /, czym zatem jest?
Kiedy przyłożymy do V jego odbicie lustrzane na dole wyjdzie X, czyli dziesięć. Natomiast \ /, to niezaprzeczalnie pięć – na dole kończy ją dzióbek. Ustalamy więc teraz wiadomość:

Razem z Watsonem udajemy się na wskazany adres.

Wharfdale

Wchodzimy na dziedziniec. Za pomocą nożyka odcinamy sznur do prania. Przechodzimy do zaułka po lewej. Za pomocą scyzoryka odcinamy kawałek brezentu, którego następnie używamy na zamkniętych drzwiach od głównego budynku. Wchodzimy do środka i podnosimy metalowe narzędzie z komody. Następnie zaczepiamy linę o schody i schodzimy na dół.

Ze stołu zbieramy szczypce i młotek, a spod piecyka – pogrzebacz. Popychamy drewniane nosze leżące koło podnośnika. Następnie używamy pogrzebacza na generatorze. Teraz łączymy najbliższe punkty:Nosze są u góry, za to Holmes został na dole. Wyciągamy leżący pod windą klucz. Ściskamy go w imadle przy stoliku i używamy szczypiec, by został wyprostowany. Gotowe! Klucza używamy na drzwiach i wychodzimy.
Wracamy do domu. Wyciągamy nosze, które następnie łączymy w jedną całość.
Za pomocą metalowego narzędzia z domu, odkręcamy koło wozu ze zbożem (stoi naprzeciw, pod garażem czy czymś takim) i przechodzimy do zaułka z tyłu. Na tym wozie montujemy dobre koło, odblokowujemy koła usuwając dwa kamienie i popychamy wózek. Następnie dokładamy drewniane nosze. W inwentarzu łączymy młotek z pogrzebaczem i za pomocą tego dłutka robimy dziury w noszach. Wdrapujemy się do góry i przeszkadzającą deskę usuwamy szczypcami. Wszystkich narzędzi się pozbyliśmy, więc wdrapujemy się po nowe wrażenia :)

Najpierw zajmujemy się tajemniczym pudełkiem na regale po prawej: są tam cyfry po środku i jedna cyfra poza, w przezroczystym kwadracie. Zagadka jest losowa, ale za to: bardzo prosta! Musimy w kwadracie umieścić cyfry, których suma będzie posiadała w jednościach tę cyfrę, która znajduje się w środku tego przezroczystego kwadratu. Jeżeli ja mam więc 8, to mogę postawić 8 tam, gdzie się znajduje lub przy 7 i 1 (choć nie muszą być tylko dwie) lub przy innych cyfrach (akurat nie mam), które w sumie dają 8, 18, 28, 38 itp. Kiedy już postawimy w odpowiednim miejscu klikamy na dole „akceptuj”. Wtedy cyferki się „zjedzą”, a w środku przezroczystego pojawi się kolejna, którą musimy znaleźć w jednościach sumy wybranych cyfr i tak aż do końca. Potem wyciągamy naszyjnik i list.

W pokoju zbieramy: fioletowy plakat i zdjęcie z szafki pod tym plakatem, trójkątny naszyjnik (z wiszącej na stojaku marynarki) i czerwoną wstążkę (ze stosu ciuchów). Oglądamy zdjęcie nad biurkiem. W ekwipunku łączymy: trójkątną zawieszkę + kwadratową zawieszę + wstążkę.
Wychodzimy z pokoju i spotykamy się z mieszkańcami budynku. Pokazujemy im naszyjnik i kontynuujemy rozmowę, a następnie znajdujemy się na Baker Street.

29/30 września

Jako Holmes idziemy do Centralnej Agencji Prasowej. Zagadujemy kręcącego się tam mężczyznę pokazując mu fioletowy plakat. Kiedy sobie pójdzie, podchodzimy do wskazanego biurka i podnosimy: notatki, pieniążki oraz szmatkę. Za pomocą szmatki otwieramy drzwiczki pieca. Kawałek kartki wyjmujemy też ze śmietnika. Notatki Bullinga oraz naddartą kartę z pieca używamy na lustrze stojącym na biurku szpicla – koło drzwi do dyrektora.

Podchodzimy do telefonu, z którego miał dzwonić podejrzany. Zauważamy powiązania między monetami, a numerami. WA z notatki, to zapewne Walseby obok którego znajduje się rysunek pierwszej monety z lewej – wystukujemy więc 1875 i pociągamy za rączkę.

Rozmowa nie będzie całkiem zwyczajna:

1. Czy są podejrzani w sprawie dziwnych kradzieży marchewek i cygar?
Odp. Scotland Yard; szuka królika; z gruźlicą.

2. Jak zareagował przywódca konserwatystów po skandalu w parlamencie?
Odp. Głosujcie na swego; będę Waszym; idealnym reprezentantem.

3. Dlaczego urzędnicy państwowi są najlepszymi mężami?
Odp. Jak wracają z pracy; są mniej zmęczeni i; już przeczytali gazetę.

W zamian za to otrzymujemy przydatne informacje. Odbieramy szarą kopertę z regału po lewej.
Jedziemy do Whitechapel.

Whitechapel

Udajemy się na posterunek i po rozmowie otrzymujemy list. Z listem tym udajemy się do pubu, żeby porozmawiać z Bullingiem. Następnie automatycznie znajdujemy się przy domu Finleya. Wchodzimy na górę i badamy ślad:
-rozmiar za pomocą przeciągnięcia miary
-fakturę – lupą oglądamy podeszwę
-rozpryśniętą plamę – lupą oglądamy formalinę.

Wchodzimy do pokoju. Podnosimy dwa listy: z biurka i z komody, a następnie bierzemy się za kufer. Koleś musiał być naprawdę patriotycznym maniakiem, jakich widujemy na amerykańskich filmach, z tą różnicą, że ten nie mieszka w przyczepie :D
Nie znajdziemy informacji dotyczących tych dat w grze, jednak bez obaw: sporo Amerykanów prowadzi niezbędne witryny :) Tylko wiemy, że Vicsburg to 'jutrzenka'.
Np. Ta strona

Musimy przypasować tu daty do (w formacie dd-mm-rr) miejsc oraz zaznaczyć kto zwyciężył – flagi + element charakterystyczny. Wystarczy jednak tylko znaleźć daty (dla ułatwienia 4 z nich są podane na dole), a 5 to pojutrze po Gettysburgu, flagi są często podane obok notek na różnych stronach, a z kapeluszami można już strzelać.

Ustawiamy więc:

Oglądamy eksponaty i wracamy na Baker Street.

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?