Sherlock Holmes: Przebudzenie

Dodane przez Przemo dnia 29.07.2009 12:46
Sherlock Holmes: The Awakened (PC)
Producent: Frogwares
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 23 listopada 2006
Data premiery w Polsce: 28 kwietnia 2007
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Detektywistyczna
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: 19,90 zł
Oficjalna strona: www.sherlockholmes-thegame.com
PEGI PEGI

Wymagania sprzętowe

Pentium 1 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna z obsługą DirectX 9.0c


Opis gry

W domu przy Baker Street 221b rozpoczyna się typowy londyński dzień: mgła z rana, mgła w południe i mgła wieczorem. Sherlock Holmes jest tego ranka w podłym nastroju, zaś od ostatniej sprawy, nad którą pracował ten słynny detektyw, minęło wiele czasu. Jednak przybycie doktora Watsona zakłóci tę uciążliwą rutynę, gdyż przynosi on wieści o tajemniczym zaginięciu młodej maoryskiej służącej, która pracowała w domu jednego z jego pacjentów, kapitana Stenwicka.

Gdy tylko znajdzie się na miejscu zdarzenia, Sherlock Holmes odkryje pierwsze poszlaki wskazujące na doprawdy dziwną sprawę, związaną z porwaniem, nie zaś z zaginięciem. Teoria detektywa znajdzie potwierdzenie, gdy odkryje on podobne przypadki opisywane przez prasę oraz ludzi, których indaguje. Nie zachodzi wątpliwość, że tylko potężna organizacja mogła zaplanować porwania. Jednak jaki miała powód, skoro na pierwszy rzut oka nie widać żadnego związku między porwanymi, co więcej, nie zażądano również okupu?

Dalszy ciąg śledztwa oraz odkrycie makabrycznych tropów szybko wykaże, że za tajemniczą organizacją kryje się dziwna i niepokojąca sekta, która czci boga Cthulhu i stoi na granicy szaleństwa.

Sherlock Holmes i mit Cthulhu

Sherlock Holmes: Przebudzenie zaprasza graczy do wzięcia udziału w przygodzie, gdzie upowszechniony przez H.P. Lovecrafta fikcyjny mit Cthulhu po raz pierwszy spotyka się z najwspanialszym detektywem wszech czasów. Skutkiem tego jest zażarta bitwa między racjonalizmem i siłami nadprzyrodzonymi.

Spotkanie Sherlocka Holmesa z mitem Cthulhu to zaskakująca konfrontacja między racjonalizmem i siłami nadprzyrodzonymi, a nawet obłędem. W grze Sherlock Holmes - Przebudzenie spotykają się dwa zupełnie przeciwstawne światy, zaś gracz ma okazję zagłębiać się coraz bardziej w grozę i zawiłości zła wraz z postępem gry, która rzuca wyzwanie jego rozumowaniu aż do końcowej rozgrywki w czystym stylu powieści Conan Doyle'a.

Źródło: City Interactive



Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?