A Stroke of Fate

Dodane przez Przemo dnia 25.07.2009 22:19
A Stroke of Fate (PC)
Producent: SPLine Games
Wydawca: Akella
Wydawca w Polsce: Play
Data premiery: Luty 2009 (ru)
Data premiery w Polsce: 2013
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Historyczna, wojenna
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: 19,90 zł
Oficjalna strona: www.astrokeoffate.akella.com

Wymagania sprzętowe

Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 2 GB HDD, Windows XP/Vista


Opis gry

A Stroke of Fate to interaktywna opowieść detektywistyczno-szpiegowska, umiejscowiona w faszystowskich Niemczech w latach 40-tych ubiegłego wieku. Gracz będzie miał okazję ujawnić kulisy zamachów na Adolfa Hitlera oraz jego samobójczej śmierci.

Główny bohater, w którego się wcielimy, to agent wywiadu i sabotażysta, który podejmie wyzwanie przeniknięcia do najbliższego otoczenia Hitlera. Trzeba będzie działać tak, jak przystało na niemieckiego patriotę, gdyż przenikliwe i złowieszcze Gestapo ciągle śledzi nasze poczynania. Najważniejsze zadanie do wykonania - przygotowanie zabójstwa samego Führera - pokaże, czy dobrze wyszkolono nas do roli szpiega.

A Stroke of Fate zabierze gracza do autentycznych terenów i miejsc w latach 1941-45 i umożliwi spotkanie znienawidzonych powszechnie przywódców III Rzeszy, takich jak Hitler, Himmler, Müller, czy Goebbels.

Autorzy gry mieszają rzeczywistość z fikcją, dają nam możliwość spróbowania zmiany biegu historii i zadania sobie pytania - co by się stało, gdyby pewne wydarzenia potoczyły się w inny sposób?

Ważną rolę odegra w grze Włócznia Przeznaczenia, legendarne ostrze, którym, według Biblii, rzymski żołnierz przebił bok Jezusa wiszącego na krzyżu i jednocześnie jedna z największych relikwii chrześcijaństwa. Hitler wszedł w posiadanie tego artefaktu po zajęciu Austrii. Wierzył on w legendę mówiącą, że posiadacz włóczni dzierży w swych rękach los świata, na dobre i na złe. A Stroke of Fate spróbuje wyjaśnić w jaki sposób włócznia dostała się w ręce aliantów po południu dnia 30 kwietnia 1945r., niecałe 2 godziny przed samobójczą śmiercią Führera w podziemnym bunkrze w Berlinie. Autorzy pokusili się również o przedstawienie własnej wersji tajemniczego i do dziś niewyjaśnionego zniknięcia szefa Gestapo - Heinricha Müllera w przeddzień tych wydarzeń. [Zebius]Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?