
Producent: SPLine Games
Wydawca: Akella
Wydawca w Polsce: Play
Data premiery: Luty 2009 (ru)
Data premiery w Polsce: 2013
Wersja PL: Kinowa
Gatunek: Historyczna, wojenna
Nośnik: 1 DVD
Cena w dniu premiery: 19,90 zł
Oficjalna strona: www.astrokeoffate.akella.com
Wymagania sprzętowe
Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 2 GB HDD, Windows XP/Vista
Opis gry
A Stroke of Fate to interaktywna opowieść detektywistyczno-szpiegowska, umiejscowiona w faszystowskich Niemczech w latach 40-tych ubiegłego wieku. Gracz będzie miał okazję ujawnić kulisy zamachów na Adolfa Hitlera oraz jego samobójczej śmierci.
Główny bohater, w którego się wcielimy, to agent wywiadu i sabotażysta, który podejmie wyzwanie przeniknięcia do najbliższego otoczenia Hitlera. Trzeba będzie działać tak, jak przystało na niemieckiego patriotę, gdyż przenikliwe i złowieszcze Gestapo ciągle śledzi nasze poczynania. Najważniejsze zadanie do wykonania - przygotowanie zabójstwa samego Führera - pokaże, czy dobrze wyszkolono nas do roli szpiega.
A Stroke of Fate zabierze gracza do autentycznych terenów i miejsc w latach 1941-45 i umożliwi spotkanie znienawidzonych powszechnie przywódców III Rzeszy, takich jak Hitler, Himmler, Müller, czy Goebbels.
Autorzy gry mieszają rzeczywistość z fikcją, dają nam możliwość spróbowania zmiany biegu historii i zadania sobie pytania - co by się stało, gdyby pewne wydarzenia potoczyły się w inny sposób?
Ważną rolę odegra w grze Włócznia Przeznaczenia, legendarne ostrze, którym, według Biblii, rzymski żołnierz przebił bok Jezusa wiszącego na krzyżu i jednocześnie jedna z największych relikwii chrześcijaństwa. Hitler wszedł w posiadanie tego artefaktu po zajęciu Austrii. Wierzył on w legendę mówiącą, że posiadacz włóczni dzierży w swych rękach los świata, na dobre i na złe. A Stroke of Fate spróbuje wyjaśnić w jaki sposób włócznia dostała się w ręce aliantów po południu dnia 30 kwietnia 1945r., niecałe 2 godziny przed samobójczą śmiercią Führera w podziemnym bunkrze w Berlinie. Autorzy pokusili się również o przedstawienie własnej wersji tajemniczego i do dziś niewyjaśnionego zniknięcia szefa Gestapo - Heinricha Müllera w przeddzień tych wydarzeń. [Zebius]



