Blade Runner

Dodane przez Przemo dnia 23.07.2009 21:15
Blade Runner (PC)
Producent: Westwood Studios
Wydawca: Virgin Interactive
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: Listopad 1997
Data premiery w Polsce: Czerwiec 1998
Wersja PL: wydane w wersji en
Gatunek: Science-Fiction
Nośnik: 4 CD
Cena w dniu premiery: b/d

Wymagania sprzętowe

Pentium 166MHz, 32 MB RAM, Windows 95


Opis gry

Blade Runner to detektywistyczna gra przygodowa z interfejsem point'n'click, luźno oparta na słynnym filmie Ridleya Scotta o tym samym tytule (w Polsce znanym jako Łowca Androidów), którego pierwowzorem była z kolei powieść Philipa K. Dicka 'Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?'.

Rzecz dzieje się w ponurym, zindustrializowanym, zdominowanym przez zachłanne megakorporacje mieście przyszłości. W grze wcielamy się w oficera policji Raya McCoya, który jest tytułowym Blade Runnerem, czyli łowcą zbuntowanych replikantów - androidów, do złudzenia przypominających swoich twórców - ludzi. I naszym zadaniem będzie udowodnienie, kto jest replikantem i wymierzenie mu (bądź nie - decyzja należy do nas) zasłużonej kary. A dodać należy, że komputer losowo ustala kto jest androidem, zatem nie zdziwmy się grając po raz drugi, że przebieg rozgrywki jest zupełnie inny niż za pierwszym razem.

Oprócz typowego dla gier detektywistycznych zbierania dowodów, dokumentów, przeprowadzania licznych rozmów, rozwiązywania zagadek itp., występują też tutaj sekwencje zręcznościowe, urozmaicające zabawę i podnoszące poziom adrenaliny. Od poczynań gracza w trakcie rozgrywki zależy, które z możliwych zakończeń obejrzy (jest ich ponoć 12!).

Grę charakteryzuje bardzo dobra jak na owe czasy grafika, świetna oprawa muzyczna i dźwiękowa (w tym rewelacyjne głosy postaci, co jest niezmiernie ważne, gdyż nie uświadczymy tu napisów), intuicyjny interfejs, niepowtarzalny klimat i niesamowita, emocjonująca i nieliniowa fabuła.

Blade Runner to po prostu pozycja obowiązkowa dla każdego fana przygodówek.Przykładowe obrazki
Materiały dostępne na Adventure Zone:
Dodatkowe materiały:
brak
   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?