Bone: Wielki Wyścig Krów - poradnik

Dodane przez Evillady dnia 28.06.2009 19:36

Udało się! Uciekliście! Szczuroludy Was nie dopadły. No, a przynajmniej Ciebie. Nie masz pojęcia co się stało z tą zwariowaną babcią Ben, jej wnuczką i dwójką Twoich kuzynów. Nie byłbyś jednak sobą, gdybyś potrafił się tym przejmować, kiedy w brzuchu pusto, a na dodatek dokucza Ci pragnienie. Ruszasz więc do tawerny z zamiarem zamówienia kufla zimnego piwa. Najpierw napijesz się tego szlachetnego trunku, potem trochę odsapniesz i dopiero wtedy na spokojnie się zastanowisz, co dalej z tym całym bałaganem. Wkraczasz więc do gospody, rozglądasz się i... no tak, kelnera nigdy nie ma, kiedy go najbardziej potrzebujesz. Sięgasz więc po dzwonek, żeby go przywołać i... Hej! Kto wpadł na pomysł, żeby wieszać dzwonek na wysokości, która przeciętnemu mieszkańcowi Kosteczkowa uniemożliwia jego dosięgnięcie?!

No i to właśnie będzie Twoje pierwsze zadanie. Użyć dzwonka i przywołać kelnera. Jako Phoney Bone rozejrzyj się więc po tawernie. W rogu po prawej dostrzeżesz dwóch gości. Jeden z nich obgryza pokaźną kość, gdyby udało Ci się ją zdobyć, może mógłbyś dosięgnąć dzwonka! Spróbuj więc ją zabrać, ale wtedy jej właściciel zgłosi gwałtowny protest. Spróbuj więc pogadać z drugim mężczyzną, a rozmowa doprowadzi Cię do informacji o pewnej paskudnej zupie, której panowie niedawno próbowali. Spróbuj pogadać na jej temat z Euclid’em, co skutecznie odbierze mu apetyt, a Ty będziesz mógł spokojnie zabrać kość.

Podejdź do dzwonka i użyj na nim kości. Przywoła to kelnera, którym okaże się być... Smiley Bone! Na początek uczcijcie Wasze ponowne spotkanie i porozmawiajcie na wszystkie tematy, jakie tylko przyjdą Wam do głowy. Nie zapomnijcie przedyskutować zbliżającego się Wielkiego Wyścigu Krów. W pewnym momencie dyskusję przerwie Wam pojawienie się Luciusa, który zażąda od obu kuzynów zapłaty za spożyte przez nich trunki. Ponieważ miejscową walutą są jajka, których nasi dzielni bohaterowie oczywiście nie posiadają, nie pozostaje Wam nic innego, jak zapłacić za zamówienie pracą.

Pierwszym zadaniem Phoney’a będzie wyszorowanie podłogi. Okaże się to nie takie proste zważywszy, że goście tawerny cały czas wchodzą i wychodzą, a żaden z nich nie przejmuje się wycieraniem butów przed wejściem! Phoney może zetrzeć trzy ślady butów za jednym podejściem, a następnie musi zmoczyć mopa, co pozwoli kolejnemu gościowi tawerny na wkroczenie do środka i zadeptanie w części umytej podłogi. W efekcie Phoney musi zaczynać od początku. Cały problem polega więc na tym, alby pojawiające się ślady wycierać w odpowiedniej kolejności. Na początek zwróć uwagę na to, że Wendell i John zostawiają dokładnie takie same ślady za każdym razem, kiedy wchodzą lub wychodzą. Tak więc pierwsza zasada prowadząca do ukończenia zadania to ta, że ślady znajdujące się bezpośrednio naprzeciwko Luciusa zostawiasz zawsze na koniec. Wycieranie podłogi zaczynasz więc od śladów na środku. Następnie bierzesz się za te z przodu, blisko miejsca, z którego wchodzą Wendell i John, dalej za te po lewej i wreszcie za ślady pozostawione najbliżej Luciusa. Jeśli dojdziesz do momentu, w którym przed wejściem Wendella uda Ci się wytrzeć wszystkie ślady poza tymi przed właścicielem tawerny, wówczas uda Ci się ukończyć sprzątanie w trzech ruchach.

Nagrodą będzie krótki filmik, który dostarczy Ci więcej pytań niż odpowiedzi, po czym gra przeniesie Cię na farmę babci Ben tuż po napadzie Szczuroludów. Tym razem wcielasz się w postać Fone Bone. Na początek porozmawiaj z babcią, a dowiesz się, że przed ruszeniem w dalszą podróż musisz zapakować bagaże na wóz.

Naturalnie to zadanie będzie należało do Ciebie. Kliknij na wóz, a uaktywnisz coś w rodzaju przestrzennych puzzli. Na początek umieść dużą paczkę w lewym, górnym rogu wozu. Następnie długi pakunek z umocowanymi kocami w prawym dolnym rogu. Mały koszyk upchnij w lewym dolnym rogu, wreszcie ostatnią torbę w prawym górnym rogu.

Kiedy uda Ci się już wszystko upchnąć na wozie kieruj się w prawo, gdzie za budynkami gospodarczymi i kamienną ścianą znajdziesz Thorn. Porozmawiaj z nią, a następnie zasugeruj, że już czas ruszać do miasta. Na miejscu dojdzie wreszcie do spotkania wszystkich kuzynów, a babcia Ben zasugeruje, że przed Wyścigiem wszyscy powinniście porządnie wypocząć.

W tym miejscu krajobraz się zmieni, a gra przeniesie Cię w przeszłość. Zobaczysz małą dziewczynkę stojącą pośród głazów pokrytych dziwnymi znakami. Przesuwaj świecącym kursorem nad każdym z nich i patrz, co się dzieje.

Sceneria ponownie ulegnie zmianie. Teraz mała dziewczynka stoi obok jednej z zakapturzonych postaci. Umieść kursor nad ciemną przestrzenią w pobliżu tej postaci, a następnie nad nią samą. Obserwuj co się dzieje, aż nadejdzie poranek i czas rozpoczęcia jarmarku!

W tej części gry możesz dowolnie przełączać się pomiędzy postaciami Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone, przy czym kolejność wykonywanych działań jest dowolna, nie musisz się więc ściśle trzymać umieszczonych tu wskazówek.

Możesz zacząć, jako Fone Bone i sprowokować kłótnię z Tomem – sprzedawcą miodu, co doprowadzi Thorn do szału i sprawi, że dziewczyna się obrazi i zostawi Cię samego. Musisz się postarać, jakoś ją przeprosić, a najlepszym na to sposobem wydaje się zdobycie dla niej miodu.

Ruszaj więc na prawo do stoisk z jedzeniem do placu gier i dalej koło wozu aż dostaniesz się na leśną polanę. Idź cały czas w prawo aż dojdziesz do dużego drzewa oraz znajdującej się pod nim kałuży miodu. Miód musi spływać po pniu więc ruszaj na górę, gdzie znajdziesz ogromną dziuplę oraz... strzegącą jej jeszcze większą pszczołę.

Ostatnią rzeczą, na którą owad ma ochotę jest dzielenie się z Tobą zebranym przez siebie miodem. Mimo tego możesz oczywiście spróbować z nim negocjować, co najprawdopodobniej skończy się tym, że... wylądujesz na dole, pod drzewem, szybciej niż udało Ci się na nie wdrapać. Upadek będzie miał tę jedną zaletę, że nagle Cię olśni i przypomni Ci się, jak możesz się pozbyć tego wrednego owada! Pamiętasz gogusia Toma? Sprzedawcę miodu? Plótł brednie, ale powiedział też jedną mądrą rzecz. Mianowicie, że pszczoły można uśpić dymem! Wracaj więc do wozu z sianem, który mijałeś po drodze na polanę. Zabierz trochę siana ze sobą i idź do straganów z jedzeniem. Dojdziesz do wielkiego kotła, pod którym pali się solidny ogień. Przyłóż do niego garść siana, a zacznie się dymić.

Nie myślisz chyba, że taki niewielki dymek uśpi tę gigantyczną pszczołę? Faktycznie nie, ale jeśli najpierw nakarmisz sianem krowę i podprowadzisz ją pod drzewo, a następnie podpalone siano podłożysz na wóz wówczas uzyskasz porządne kadzidło, które dosłownie zwali owada z nóg!

Teraz możesz się spokojnie wdrapać na drzewo i zabrać z dziupli piękny plaster miodu. Ruszaj z nim do Thorn, którą znajdziesz, jeśli udasz się ścieżką, którą wskaże ci drogowskaz z napisem „Wyścigi”. Spróbuj wręczyć miód dziewczynie, ale okaże się, że ona wcale nie jest nim zainteresowana.

Nie zamierzasz się chyba z tego powodu poddać? Musisz zaimponować dziewczynie, a wtedy serce na pewno jej zmięknie! Założę się, że zrobisz na niej wrażenie, jeśli uda Ci się wygrać jakąś grę zręcznościową i zdobyć główną nagrodę dla Thorn!

Ruszaj więc do stoisk z grami, aż znajdziesz takie z napisem „Wielki Wyścig Krów”. Nad straganem wisi piękna, duża maskotka krowy. Thorn na pewno byłaby zachwycona więc musisz ją dla niej zdobyć! W tym celu rozpocznij pogawędkę z facetem w czapce przypominającym krowie wymiona. Naturalnie będzie chciał od Ciebie zapłaty w postaci jajek za udział w grze. Ty jajek oczywiście nie masz skieruj więc rozmowę na pytanie o pochodzenie mężczyzny, a pozwoli Ci zagrać za darmo.

Rozgrywka polega na tym, aby doprowadzić krowę, którą sterujesz (kolor zielony) do linii mety przed innymi krowami oraz przed babcią Ben. Krowę przesuwasz do przodu umieszczając na niej celownik i trafiając w nią kamieniami wystrzeliwanymi z katapulty. Każde trafienie skutkuje przesunięciem krowy o kilka kroków naprzód, ale im bliżej środka figurki uda Ci się trafić, tym większy dystans Twoja krowa pokona w jednym ruchu. A nie jest to wcale takie proste zważywszy, że katapulta jest mocno niestabilna. Celujesz przy użyciu myszki, strzelasz naciskając LPM.

Kiedy uda Cię się wygrać za pierwszym razem, zamiast pięknej, dużej krowiej maskotki otrzymasz... mocno pokiereszowanego, wypchanego kurczaka. Druga próba nie będzie bardziej skuteczna, ponieważ nawet, jeśli wygrasz, to owszem, otrzymasz maskotkę krowy, ale dużo mniejszą od tej, na której Ci zależało. No cóż. To będzie musiało Thorn wystarczyć. Chyba, że... naprawdę jesteś uparty i zamierzasz wygrać wreszcie tę duża maskotkę, ale to będzie oznaczało konieczność odniesienia zwycięstwa jeszcze... 19 razy. Możesz więc tę próbę podjąć, choć naturalnie nie musisz.

Obawiasz się, że sama zręczność nie wystarczy, żeby zaimponować Thorn? Może i masz rację. W końcu kobiety lubią silnych, umięśnionych mężczyzn. Spróbuj więc zdobyć Certyfikat Gildii Siłaczy. W tym celu ruszaj w kierunku stoiska, przy którym znajdziesz mężczyznę wyglądającego, jak wiking, noszącego hełm z rogami. Pogadaj z nim i spytaj, czy możesz wziąć udział w grze. Uzyskasz zgodę spróbuj więc walnąć młotem z całej siły tak, żeby posłać krążek wysoko w górę i sprawić, że uderzy w dzwonek. Niestety jesteś zbyt słaby i krążek nie poszybuje zbyt wysoko. Zwróć więc uwagę na dźwignię sterującą machiną, a przekonasz się, że została ona ustawiona na najwyższy poziom trudności. Spróbuj ją przesunąć, ale na to właściciel nie wyrazi zgody. Na razie nie zdziałasz nic więcej, jako Fone Bone przełącz się więc na Phoney Bone.

Okazuje się, że kuzyn nie marnował czasu. Już udało mu się skłonić Benedicta do postawienia w zakładach teraz Twoim zadaniem będzie skłonić do tego samego młodego Jona Oaks’a. Znajdziesz chłopaka stojącego przy barze. Porozmawiaj z nim kierując dyskusję na tematy związane z marzeniami i życiowymi celami Jona, aż doprowadzisz do tego, że Jon zapyta, czy warto stawiać na babcię Ben. Wykorzystaj to i zasiej w chłopaku niepewność tłumacząc, że babcia jest już stara i w nie najlepszej kondycji, a Ty masz przeciek o Tajemniczej Krowie, która jest pewniakiem w tegorocznym wyścigu! Jon da się nabrać i popędzi po więcej jajek, które będzie mógł postawić w zakładzie, a Tobie pozostanie jeszcze tylko przekonanie dwóch ostatnich naiwniaków.

Skieruj się do Wendella i Euclida, a dowiesz się, że nie zamierzają stawiać w wyścigach dopóki spór pomiędzy nimi nie zostanie rozwiązany. Kieruj rozmową tak, żeby w końcu zapytać Wendella, czym u licha są krowie buty?! W efekcie otrzymasz jeden z takowych, który okaże się niczym innym, jak krowią podkową, która niestety jest za mała dla Maude – ulubienicy Wendella. Twoim zadaniem stanie się więc rozwiązanie tego problemu.

Wyjdź z tawerny, a przed jej drzwiami znajdziesz Luciusa spędzającego czas na prostowaniu żelaznych prętów. Włóż podkowę niepostrzeżenie do beczki pełnej tego żelastwa, a Lucius nawet nie zauważy, kiedy pięknie ją dla Ciebie powiększy. Zabierz ją i ruszaj na prawo aż znajdziesz Maude zaparkowaną za ścianą tawerny. Porozmawiaj z nią pytając, czy potrafi zrobić cokolwiek interesującego, a następnie wydaj jej polecenie „Shake”, które zaskutkuje tym, że krowa podniesie nogę. Każ jej zastygnąć w tej pozie, co pozwoli Ci zakończyć dialog i zamocować podkowę do uniesionego kopyta krowy. To ostatecznie zakończy spór pomiędzy Euclidem, a Wendellem i panowie będą gotowi do zakładów.

Swoje działania propagandowe na rzecz Tajemniczej Krowy zacznij od Wendella. Okaże się, że nie jest on nawet w połowie tak naiwny, jak Jon i nie zrezygnuje ze stawiania na babcię Ben, o ile na własne oczy nie zobaczy, że staruszka nie jest w najlepszej formie. Cóż, skoro chce dowodów, to Twoim zadaniem będzie mu ich dostarczyć.

Na początek rozejrzyj się po karczmie. Zwróć uwagę zwłaszcza na okno, a dostrzeżesz, że raz na jakiś czas przebiega pod nim babcia Ben, zatrzymuje się i uderza w zawieszony na zewnątrz worek treningowy. Rzuć okiem po wnętrzu tawerny, na stole na lewo od tego, przy którym panowie spożywali posiłek dostrzeżesz pieprzniczkę. Zabierz ją, odczekaj aż babcia zniknie Ci z oczu i użyj jej na worku treningowym. Przy następnym okrążeniu, kiedy babcia uderzy w worek, pieprz zakręci jej w nosie i staruszka zacznie solidnie kichać. Wendell właśnie dostał dowód, na którym tak bardzo mu zależało. Babcia Ben jest osłabiona i nie ma szans wygrać wyścigu z Tajemniczą Krową. Porozmawiaj z nim o tym, a mężczyzna nie będzie miał już żadnych wątpliwości na kogo powinien postawić.

Jeśli postępowałeś krok po kroku zgodnie ze wskazówkami tego poradnika, to w tej części gry powinien się pojawić w karczmie Fone Bone. Jeśli nie, to po prostu omiń ten akapit. Zakładając, że Fone Bone wpadł do tawerny porozmawiaj z nim na wszystkie możliwe tematy, a kiedy je wyczerpiesz zakończ rozmowę informując kuzyna, że musisz wracać do pracy.

Po rozmowie z Euclidem nie będziesz miał na razie nic do roboty, jako Phoney Bone wciel się więc w Smiley Bone. Ten ostatni pracuje cały czas nad krowim przebraniem. Kostium jest już prawie gotowy. Brakuje jeszcze tylko ogona, rogów i wymion. Twoim zadaniem stanie się oczywiście ich zdobycie.

Najprostsze będzie zorganizowanie ogona. W tym celu zrzuć niby przypadkiem dzbanek z kawą umiejscowiony na beczce, a pojawi się Lucius z mopem i poleceniem, żebyś posprzątał ten bałagan. Przytakuj mu, a kiedy zniknie użyj mopa na krowim przebraniu, a zyskasz fantastyczny ogon!

Niestety zdobycie czegoś, co przypominałoby wymiona nie będzie już takie proste. Na pewno nie ma niczego takiego w kuchni. Opuść więc to pomieszczenie tylnymi drzwiami. Na zewnątrz kieruj się cały czas w prawo aż miniesz kurczaki, kurnik i dojdziesz do stodoły. Znajdziesz tam Alvie’go, właściciela mini Wyścigu Krów. Podejdź do niego i... Co? Nie ma go? To znaczy tylko tyle, że nie postępowałeś zgodnie ze wskazówkami tego poradnika. Jeśli Alvie’go nie ma, gdzie być powinien wróć do postaci Fone Bone i przynajmniej raz wygraj opisany wyżej mini wyścig tak, żebyś otrzymał w nagrodę pokiereszowanego kurczaka. Wtedy możesz wrócić do tej części poradnika i czytać dalej ;).

Pogadaj więc z Alvie’m a dowiesz się, że chętnie sprzeda Ci czapkę, która idealnie nadaje się na krowie wymiona, w zamian za kilka jajek, których mężczyzna potrzebuje, żeby móc postawić w zakładach. Zdobycie jajek powinno być bajecznie proste, przecież mijałeś kurnik. Wróć więc do niego tylko po to, żeby się przekonać, że... został zamknięty na kłódkę! No któż inny, jeśli nie Twój przedsiębiorczy i skąpy kuzyn mógł wpaść na taki pomysł?

Wracaj do kuchni. Weź jednego ziemniaka, połóż go na talerzu obok dzwonka, a następnie użyj tego ostatniego, żeby przywołać Phoney’a. Kiedy kuzyn się pojawi i na moment odwróci się do Ciebie plecami unieś jego czapkę, a znajdziesz pod nią klucz do kurnika! Zabierz go, a następnie odłóż czapkę na miejsce. Dostanie Ci się do kuzyna za robienie sobie z niego żartów, ale cóż, cel uświęca środki.

Wracaj z kluczem do kurnika i użyj go na kłódce. Następnie wejdź do środka, zabierz jajka i wręcz je Alvie’mu, a w zamian otrzymasz jego oryginalną czapkę. Wracaj z nią do kuchni i użyj jej na krowim przebraniu, a wzbogacisz je o parę pięknych, krowich wymion. Teraz brakuje już tylko rogów. Zaraz, zaraz, czy nie widziałeś przypadkiem takich na głowie Dircka?

Wciel się w postać Fone Bone i obserwuj, jak Jon rozmawia z siłaczem o Tajemniczej Krowie, co skłania tego ostatniego do opuszczenia posterunku, aby również wziąć udział w zakładach. Uwaga! Jeśli nie jesteś świadkiem tej sceny, to znaczy, że nie postępowałeś zgodnie z podanymi tu wskazówkami i musisz cofnąć się parę akapitów wyżej, gdzie znajdziesz opis dotyczący nakłaniania Jona przez Phoney Bone do postawienia w zakładach.

W porządku. Skoro mamy już ten etap za sobą wracamy do opisywanej tu części gry. Dirk nie strzeże już dźwigni odpowiedzialnej za poziom trudności możesz więc jej użyć i ustawić w pozycji 1. Następnie walnij solidnie młotem w krążek, a poszybuje w górę z taką siłą, że zrzuci metalowy hełm z rogami umieszczony na szczycie skali. Niestety Twoje trofeum zagarną znane Ci już oposy, które uznają je za znakomitą zabawkę. Nie będziesz miał czasu ich gonić, bo właśnie w tej chwili pojawi się właściciel gry. Dirk będzie pod wrażeniem Twoich dokonań i w nagrodę wręczy Ci certyfikat Gildii Siłaczy oraz zaprosi Cię do zasilenia jej szeregów.

Teraz zostaniesz nagrodzony kolejnym filmikiem, po którym skieruj Fone Bone do Thorn (ścieżką z napisem „Wyścigi”). Dziewczyny nie ma. Jest za to Ted. Pogadaj z nim, a dowiesz się, że kobiety lubią poezję, co skłoni Cię do podjęcia próby napisania wiersza dla Thorn. Ekran zmieni się w zbliżenie kartki papieru na pniu drzewa, na której znajdziesz tekst wiersza oraz małe rysunki.

Zgodnie z tym, co ustaliliście z Tedem chcesz, żeby wiersz był pochwałą urody Thorn oraz, żeby się rymował. Na rysunku masz podobiznę dziewczyny oraz strzałki, przy których możesz umieścić symbole opisujące urodę jej oczu, włosów i cery. Na początku nie masz zbyt wielu porównań do wyboru. Wszystko, co przychodzi Ci na myśl wiąże się z Twoją ulubioną książką „Mobby Dick”, a to przyznasz jest raczej mało romantyczne.

Możesz naturalnie pokombinować z tym, co masz, umieszczając obrazki w różnych miejscach i za każdym razem odczytując zmodyfikowany tekst wiersza Tedowi, ale ten, jako Twój prawdziwy przyjaciel, powie Ci szczerze, że rezultat Twoich wysiłków jest raczej... marny.

Możesz naturalnie poprosić Teda o podpowiedź, ale naprawdę dobre pomysły znajdziesz rozmawiając z ludźmi na jarmarku. Idź więc do Dirka i zapytaj go, czy wie cokolwiek o poezji i, czy zna coś naprawdę delikatnego? Następnie porusz ten sam temat z Benedictem.

Ruszaj teraz do stoisk z jedzeniem i pogadaj ze sprzedawcą zupy, który jest czymś wyraźnie przygnębiony. Facet nie będzie chciał gadać o niczym innym, tylko o przyczynie swojego smutku dzięki czemu dowiesz się, że jego złośliwi bracia zabrali mu ukochaną maskotkę. Wypchanego kurczaka Toby’iego. Prawda. Może on i ma już swoje lata, może i niezbyt piękny jest, ale Twój rozmówca jest do niego bardzo przywiązany i byłby bardzo wdzięczny, gdybyś pomógł mu odszukać przyjaciela z dzieciństwa. Cóż tak się składa, że takiego właśnie paskudnego kurczaka wygrałeś w mini Wyścigu Krów! Wręcz maskotkę sprzedawcy zupy, a zrobisz z niego najszczęśliwszego człowieka na ziemi i to człowieka znacznie bardziej skłonnego do rozmowy niż uprzednio. Wykorzystaj to i zagadnij go o poezję. Ciągnij rozmowę nawet, jeśli jego dwie pierwsze propozycje nie bardzo przypadną Ci do gustu. Trzecia będzie warta tego, żeby na nią czekać.

Wracaj teraz na polankę do swojego wiersza. Przyjrzyj mu się bliżej, a dostrzeżesz, że masz teraz znacznie więcej porównań, a więc znacznie więcej możliwości kombinacji. W celu ukończenia wiersza z dostępnych porównań wybierz bańkę z mlekiem i umieść ją przy strzałce wskazującą zęby. Następnie wybierz jedwab symbolizowany przez różową wstęgę i umieść go przy strzałce wskazującą cerę. Na końcu kroplę łzy umieść w ostatnim wolnym miejscu, a więc przy strzałce wskazującej oczy. Po ukończeniu wiersza przeczytaj go Tedowi, klikając na przyjaciela, a uzyskasz jego pełną aprobatę. Następnie obserwuj to, co się będzie działo, a okaże się, że póki co, Twoja rola, jako Fone Bone się zakończyła.

W tym miejscu gra automatycznie przełączy Cię na Phoney Bone, ale tak naprawdę powinieneś się teraz wcielić w Smiley Bone więc wybierz tego bohatera i udaj się na poletko przed kurnikiem. Znajdziesz tam oposy, które ukrywają się pod dopiero co zdobytym hełmem. Porozmawiaj z nimi i zaoferuj udział w zabawie. Zwierzaki przedstawią Ci zasady, z których będzie wynikało, że potrzebujesz czerwonej płachty.

Ruszaj więc do kuchni i z wieszaka przy drzwiach zabierz ścierkę. Następnie podejdź do kuchenki. Obok garnka z gotującą wodą znajdziesz trzy słoiki z przyprawami. Wybierz ten z czerwoną zawartością. Dodaj tę przyprawę do wody gotującej się w garnku, a przybierze szkarłatną barwę. Następnie zanurz w tej miksturze ścierkę, a otrzymasz czerwoną płachtę!

Wracaj ze zdobyczą do oposów i rozpocznij z nimi zabawę. Niestety wkrótce zdrętwieją Ci ręce. Powieś więc płachtę na gałęzi drzewa i poczekaj aż zwierzaki zaproponują Ci zmianę ról. Zdobędziesz w ten sposób ostatnią brakującą część do krowiego kostiumu, a więc rogi!

Zanim jednak ruszysz do kuchni pogadaj jeszcze z babcią Ben i zapytaj ją, czy przypadkiem nie jest spragniona. Sama rozmowa o tym skłoni babcię do wizyty w tawernie. Teraz ruszaj spokojnie do kuchni, zamontuj ostatnią brakującą część w krowim przebraniu i z dumą możesz sobie ogłosić wykonanie zadania! Twoja rola, jako Smiley Bone póki co się zakończyła wciel się więc w postać Phoney Bone.

Twoim zadaniem będzie skłonić Euclida do postawienia w zakładach. W tym celu rozpocznij rozmowę z babcią Ben stojącą przy barze. Wypytuj ją o historię jej udziału w wyścigach. Kieruj rozmową tak, aby w końcu zdenerwować staruszkę, a usłyszysz od niej, że informacja o tym, ile ma lat, to nie Twój interes. O to chodziło! Następnie zapytaj ją o tegoroczny wyścig i o to, którą krowę uważa za najszybszą. Kontynuuj pogawędkę, aż babcia powie, że nie zamierza wygrać wyścigu w tym roku, na co zareaguje Euclid. Teraz wspomnij o napadzie Szczuroludów, który miał miejsce na farmie, a następnie zapytać o samopoczucie babci, na co znowu zareaguje Euclid. Za każdym razem, kiedy Euclid się odezwie, będziesz wiedział, że prowadzisz rozmowę we właściwym kierunku. Poczekaj do momentu aż mężczyzna stwierdzi, że to, co słyszy, jest bardzo, bardzo interesujące. Teraz już wiesz, że go masz i w zakładach na pewno obstawi zwycięstwo Tajemniczej Krowy. Podziękuj więc babci za rozmowę i rozpocznij dyskusję z Euclidem. Powiedz mu o „czarnym koniu” wyścigów, a na pewno na niego postawi.
Niestety, właśnie kiedy wszystko zaczęło się tak pięknie układać, w tawernie pojawia się Luciu i prawie udaje mu się zrujnować Twój misterny plan! Musisz teraz przekonać rozwścieczonych mężczyzn, że Tajemnicza Krowa jest naprawdę groźna i wściekła. Na tyle wściekła, że lepiej się do niej nie zbliżać. Tę rolę będzie musiał odegrać Smiley. Wciel się więc niego i najpierw podejdź do tylnych, kuchennych schodów, gdzie znajdziesz beczkę z metalowymi prętami, którą pozostawił tam Lucius. Pożycz sobie jeden z nich i ruszaj do stodoły.

Znajdziesz tam dosyć oryginalny zestaw perkusyjny składający się ze starych balii, kowadła, garnków i patelni. Na poddaszu dostrzeżesz też dzwon oraz wbite w ziemię obok niego widły. Przy każdym uderzeniu metalowym prętem, w któryś z metalowych obiektów widły będą wprawiane w drgania. Twoim zadaniem jest wywołanie takich wibracji, żeby widły uderzyły w dzwon. Zasada jest prosta. Możesz klikać w dowolny przedmiot, w dowolnej kolejności, ale nie wolno Ci uderzyć dwa razy w ten sam obiekt oraz musisz uderzać, jak najszybciej potrafisz! Jeśli Ci się uda, widły uderzą w dzwon i narobią tyle hałasu, że widownię na zewnątrz uda się przekonać, że w szopie znajduje się naprawdę dzika i wściekła krowa, która musi wygrać wyścig!

Tak, tak wygrać mimo że uprzedni plan zakładał przegraną. Smiley biega w prawdzie dosyć szybko, ale nie jest łatwo przebić się na pozycję lidera, kiedy pozostałe uczestniczki wyścigu tarasują całą szerokość drogi. Zwróć uwagę, że co jakiś czas gałęzie drzew po lewej stronie drogi zwieszają się bardzo nisko. Wyczuj więc moment i kiedy jedna z krów biegnąca najbardziej na lewo zbliży się do tak nisko zwisającej gałęzi pociągnij ją za ogon! Krowa się potknie, przewróci, a Ty będziesz ją mógł wyminąć przesuwając się o kilka pozycji do przodu.

Znalazłeś się teraz w szeregu krów, wśród których jest znana Ci już Maude. Pamiętasz, że zwierzę podnosi kopyto na komendę? Wykorzystaj to! Najpierw zapytaj krowę: „Czy to Ty, Maude?”, a następnie wydaj jej znane Ci już polecenie: „Shake”! Dzięki temu przesuniesz się kilka kolejnych rzędów do przodu.

Teraz biegniesz za dużą czarną krową. Pociągnij ją za ogon, a krowa uniesie łeb pokazując parę imponujących rogów. Wykorzystaj to i zaczep krowę biegnącą obok tej rogatej. Dojdzie do kolejnego zderzenia, a Ty owszem, znowu przesuniesz się do przodu, ale jednocześnie wylądujesz na grzebiecie jednej z krów. Cóż, trzeba sobie radzić i w tej sytuacji. Zwróć uwagę na krowę, która co jakiś czas potrząsa łbem. Kliknij na jej grzebiecie, a zaczniesz przeskakiwać z krowy na krowę, aby dostać się do tej ostatniej. Dzięki temu wylądujesz wreszcie na ziemi i będziesz biegł tuż za plecami babci Ben!

Spróbuj się porozumieć ze Smiley’em wydając mu instrukcje, w którym kierunku ma biec, ale zdaje się, że babcia Was słyszy i skutecznie blokuje Wasze ruchy. Powiedz więc, że ta taktyka nie działa, a następnie zaproponuj zabawę w „Odwrócony dzień”, by wreszcie wydać polecenie biegu w prawo. Zgodnie z zasadami gry Smiley pobiegnie w lewo i w ten sposób uda Tajemnicza Krowa wysunie się na prowadzenie!

Tylko, czy to jest takie dobre zważywszy, że do wyścigu przyłączyła się banda Szczuroludów? Musicie coś wymyślić, żeby wyeliminować goniących Was napastników. Na początek wyszukaj w plecaku kość i rzuć nią w jednego z potworów.

W porządku, jeden mniej. Teraz sięgnij do plecaka po pieprz i celuj nim w oko kolejnego potwora. Jeśli trafisz Szczurolud je zamknie. Celuj więc w drugie oko, a wyeliminujesz i tego napastnika.

Ostatniego potraktuj jajkami, które Ci jeszcze zostały. Wybieraj zawsze moment, kiedy potwór otwiera paszczę i celuj w sam jej środek.

Zwycięstwo! To było fantastyczne! Możemy to powtórzyć? Że co? Że to jeszcze nie koniec? A to niespodzianka...

No cóż. Kłamstwo ma krótkie nogi, nikt nie lubi być oszukiwany i trudno się dziwić, że przekręty Phoney’a troszkę, odrobinkę zdenerwowały ofiary, jego oszustwa. No dobra, może nie troszkę, ale bardzo, zważywszy, że autor tego całego zamieszania wisi teraz związany, głową w dół nad kotłem pełnym wrzącej, paskudnej zupy. Cóż może i sobie na to zasłużył, ale w końcu to Twój kuzyn więc musisz go ratować!

Wciel się w Foney Bone i ruszaj do wozu z sianem, który stoi na polanie pod drzewem z dziuplą pełną miodu. Dym się rozwiał, pszczoła się obudziła i teraz pała chęcią zemsty. Powstrzymaj mordercze zapędy owada zwracając mu plaster miodu, który uprzednio zabrałeś. Następnie zabierz z wozu trochę siana, nakarm nim krowę i przełącz się na Smiley’a.

Ruszaj w stronę stoiska z chlebem, a znajdziesz tam młot z gry, w której uprzednio Fone Bone zdobył Certyfikat Gildii Siłaczy. Zabierz go i ruszaj w stronę stoiska z zupą. Znajdziesz tam siekierę przykutą łańcuchem do stoiska. Rozwal łańcuch młotem i zabierz siekierę. Użyj jej na wielkim palu, z którego zwisa Phoney.

Następnie... Nie! Nie musisz robić już nic! Po prostu usiądź wygodnie i rozkoszuj się dalszym rozwojem wypadków. Gratulacje! Właśnie ukończyłeś drugi epizod serii Bone pt., Wielki Wyścig Krów.

P.S. Nie lubisz obserwować napisów kończących grę? Tym razem poświęć im kilka chwil i nie wyłączaj gry, ani nie oddalaj się od monitora, a przekonasz się, że było warto. ;)

Autor: Evillady

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?