Tony Tough 2: A Rake's Progress - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 11.07.2008 19:39

Spędzimy dziś cały dzień z Tony’m jako ten władczy i nad “Gracz”. Będziemy posługiwać się tylko myszką. Za pomocą kliknięć w różne miejsca przemieszczamy Tony’ego. Domyślnym wskaźnikiem, który pojawia się po przemieszczaniu myszki na dany przedmiot, jest lupka pozwalająca obejrzeć. Po kliknięciu PPM pokazuje się łapka pozwalająca coś wziąć, a kliknięcie jeszcze raz pokazuje klucz francuski, który pozwala go użyć. Na przedmiotach w ekwipunku dodatkowo pokazuje się po 3 kliknięciu główka Tony’ego, czyli przedmiot można użyć na chłopcu.

Plate 1 –The arrival

Kolejny dzień, kolejne spóźnienie do szkoły. Trzeba się wygramolić i udać na lekcje mimo spóźnienia. Miłego dnia Tony!

Rozmawiamy z profesorem i używamy wymówek, żeby w końcu usiąść w ławce. „Lupką” oglądamy pudełko śniadaniowe i „kluczem” otwieramy je. „Rączką” bierzemy teraz lemoniadę. Z ekwipunku u góry bierzemy teraz soczek i wlewamy do zlewki. Buuuuuuum. Tłumaczymy nauczycielowi, dlaczego nie powinien dać żadnej kary:).

Plate 1a- Receiving the inheritance

Cóż, 3h z psorem to nie jest najlepsza perspektywa. Trzeba zwiać!
Do przejścia wystarczy tylko podniesienie kartonu na blacie i zabranie żabki, którą następnie trzeba… połknąć, klikając na główkę Tony’ego (kliknąć 3 razy PPM na ropuszce). Jednak można też z szuflady wyjąć klej w proszku, pinezki i linę. Klej rozrabiamy w wodzie z umywalki. Linkę można zaczepić o wieszak koło okna i zobaczyć co się stanie;P. Klejem można wysmarować krzesło i podłożyć na nim pinezki, a nad drzwiami postawić resztę słoiczka z klejem. „Hyhy, szszszatańskie” :]

Plate2 – Meeting good people

Kiedy przyjdzie pielęgniarka i już się przebierzemy to czas, żeby zorganizować kolejną ucieczkę:) Do tego bardzo przyda nam się mydło.. ale ups! Wpada na szafę. Prześcieradło z łóżka wieszamy na żyrandolu. Z szafki pomiędzy łóżkami bierzemy aparat do mierzenia ciśnienia i pompujemy nim przestrzeń pod wysoką szafą. Teraz jeszcze raz ją popychamy („kluczem”) i łapiemy mydełko. Smarujemy nim koła wózka, który następnie przesuwamy. Prześcieradło z żyrandola łączymy z wózkiem. Teraz dzwonimy „dyń, dyń” do pielęgniarki i łup!

Idziemy odwiedzić Seyomoura, dlatego pukamy do drzwi Biddle’ów. Nikogo nie ma, więc skręcamy w stronę domku na drzewie i rozmawiamy z przyjacielem. Dzięki temu dowiadujemy się, że prawdziwy detektyw potrzebuje… blond peruki. Takie rzeczy można nabyć w drogerii na rynku, gdzie sprzedaje mama Seymoura. Prosimy ją tak długo, aż da „super, super małą pożyczkę”. Tak czy siak musimy zdobyć pieniądze.
Idziemy w stronę szpitala aż spotkamy dwójkę bawiących się dzieci. Dzięki rozwiązaniu zagadki zyskamy 40 centów. Z 5 kwadratów robimy 4 w ten sposób:

Plate 3 – The start of the spending spree and the door opening for blonde

Rozmawiamy z listonoszem, którego poszkodowały odłamki szkła.
Prosta mapka pomoże się poruszać po tym małym miasteczku:

Wracamy do domku na drzewie i kopiemy w skrzynię leżącą przed Seymourem, dzięki temu znajdujemy skarbonkę, a kiedy porozmawiamy o peruce przyjaciel da nam kasę. Zachodzimy też do grabarza i z biurka zabieramy butelkę.
Kolejny element to pójście po prośbie do mamy, ale ta nie chce nic pożyczyć. Ze znaku wiszącego nad cmentarzem zabieramy łopatę (swoją drogą, kto wpadł na pomysł, żeby zrobić znak z prawdziwej łopaty :P). Z taką łopatą możemy wrócić do pagórków, które skopał Pantagruel na podwórku przed domem i zdobyć klucz. Zabieramy też smycz pieska. Podchodzimy do domu naprzeciw i smyczy używamy na suszarce, dzięki czemu dostajemy chustę. Dzięki kluczowi z pagórka odkręcamy koło roweru listonosza oraz z wózka inwalidzkiego i zamieniamy te elementy zarabiając 80 centów. Heh, to i tak ciągle za mało. A może by tak..hm, zwinąć ofiarę z kościółka? Próbujemy wejść, ale okazuje się, że facet nie chce nas wpuścić. Potrzeba więc paru rekwizytów:
- kredy z tablicy przed wioską Waszyngton (w lewo za barem mlecznym).
- sztucznych rzęs z łazienki Seymoura (trzeba go zapytać o pozwolenie).
Teraz idziemy pod drzwi kościoła i używamy kredy, tak jak żaby. Zabieramy pieniążki i idziemy po śliczną perukę :)

Plate 3 The 7 stones weakling

Kiedy wszyscy się poobracają i usłyszmy skrzek biegniemy do domu zobaczyć, co się stanie. Patrzymy, że w kratce ściekowej coś się świeci. Idziemy podebrać magnes z parafialnej tablicy i łączymy go ze smyczą. Wyciągamy ze ścieku opaskę i łączymy.

Plate 4 Marries an old maid

Idziemy do szpitala, bo to jedyne miejsce gdzie możemy się czegoś dowiedzieć. Bierzemy miętówkę i wychodząc zaczepiamy Seymoura z prośbą o pomoc. Teraz czas wrócić do domu. Z sypialni bierzemy świeczuszkę, można też poczytać podręcznik chemii. Schodzimy do kuchni i do butelki nalewamy wody. Otwieramy teraz piekarnik i wyjmujemy brytfanki. Do jednej wkładamy świeczkę, do drugiej kredę. Podgrzewamy świeczkę i wrzucamy tam cukierek, żeby zrobić foremki. Teraz podpiekamy kredę, dolewamy wodę i przelewamy szybko zawartość do foremek.

Pani pielęgniarka tylko czeka na takie właśnie cukierki, dlatego podrzucamy je do cukiernicy ^^, kiedy coś sobie tam notuje.
Czytamy dane pacjenta z otwartej szafki.

Plate 5 The election campaign

Podążamy za rozpędzonym autem. Parkuje w garażu, a my całkiem normalnie wdrapujemy się po nim i idziemy pod mur kościoła, żeby wziąć jedną cegłę. Na wystawie z taśmą policyjną stoi ciekawa pozycja, dlatego roztrzaskujemy wystawę cegłówką.

Plate 6 Death In Harlem

Trzeba wydostać się z tego więzienia. Podkradamy miotłę stojącą koło biurka szeryfa z lewej i zaczepiamy nią o poduchę w celi obok. Podnosimy ją i kładziemy na pryczy. Rozmawiamy teraz z szeryfem o Cotocu. Błagamy też o pójście do ubikacji, aż dostaniemy nocnik. Go też kładziemy na pryczy, zakładamy perukę i show goes on. Zabieramy torbę i papierosa z popielniczki.

Plate 6a The wallet begins to empty

Biegniemy na górę i zagadujemy do listonosza. Za 30 centów odda rower… szkoda tylko, że spadają one na dół. Cóż, trzeba je odzyskać.

Pierwsza leży pod tablicą na cmentarzu, skąd mamy łopatę.
Do drugiej potrzebujemy papierosa z komisariatu i butelkę pełną paliwa z półciężarówki Corneli. Benzyną polewamy pole za komisariatem i rzucamy papierosa. Teraz podnieś monetę mały piromanie!
Najtrudniej zdobyć monetę, która wpadła pod but chciwego grabarza. Ale i to da się zrobić. Biegniemy do domku zadzwonić do Juareza, który dał nam wizytówkę. Teraz biegniemy pod wieżę i smarujemy schody mydłem. O! Nagle pieniążek się znalazł. Dajemy odliczoną sumkę listonoszowi i jedziemy na ratunek.

Plate 7a Cast Aside

Podnosimy cytrynkę i próbujemy przekopać ziemię pod tablicą – nic z tego! Wracamy do Waszyngtonu. W domu napełniamy butelkę wodą i wracamy w góry. Wodą zraszamy ziemię pod tablicę, kopiemy łopatą i popychamy nogą – to działa!

Plate 8

Szybko chwytamy rurę na ziemi, wsadzamy cytrynę. W ekwipunku pojawił się też środek na nadkwasotę, który Tony ciągle miał w kieszeni. W rurę z cytryną ładujemy lek, reakcja chemiczna i... koniec.

Autorka: Madzius888

   

Komentarze


729 #1 Evillady
dnia 12.07.2008 14:49
WOW i to już koniec gry :o Madzius ile Ci zajęło jej przejście? 30 min? O matko na tak "długą" rozgrywkę nie wydałabym ani grosza.
660 #2 Madzius888
dnia 13.07.2008 16:49
Rozsądny wniosek :)
Mówiąc szczerze jednak, choć przejście gry nie jest trudne, to nad wynalezieniem niektórych rozwiązań trochę posiedzisz SuperBad
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?