Sinking Island - poradnik

Dodane przez mertruve dnia 30.03.2008 12:54

Dzień 3

Heliport:

Czas na ostatni dzień śledztwa i wyjaśnienie tajemnicy morderstwa Waltera Jonesa. Dzwoni do nas szef i rozmawiamy o śledztwie. Następnie idziemy w prawo, do hallu heliportu i jesteśmy świadkami sceny – kłótnia między mieszkańcami wieży. Od teraz będziemy poruszać się tylko po górnych częściach wieży, czyli od piętra 18 wzwyż. Dostępne będzie również piętro 17, ale o tym później. Poczekalnia heliportu służy za „kwatery” dla członków rodziny. Od głównego hallu, gdzie są dwa rzędy schodów należy iść w prawo, a znajdziemy się w poczekalni i miejscu pobytu poszczególnych członków rodziny. Porozmawiajmy ze wszystkimi. W miejscu, gdzie przebywa Cristina zauważymy torbę. Po otrzymaniu zezwolenia możemy się jej przyjrzeć. Zabieramy dokumenty i czytamy je uważnie. Jeżeli nie porozmawialiśmy jeszcze ze wszystkimi, to czas to nadrobić. Następnie schodzimy na dół po schodach i wychodzimy w miejsce, gdzie znajduje się winda na niższe piętra (L1, L2, 18, etc). W doniczce obok windy znajduje się kartka papieru, zabieramy ją. Teraz kierujemy swoje kroki na dół, do ogrodu.

Ogród

Rozmawiamy z Marco. Na razie to wszystko co możemy tutaj zrobić. Czas wrócić do windy i zamiast do niej wsiąść – otworzyć drzwi obok i zejść po schodach na 17 piętro.

Pracownia techniczna

Jesteśmy świadkami sceny z Lorenzem. Coś się dzieje z niszczarką do papieru. Dostajemy klucz do niej. Czas ją otworzyć. Przybliżamy ekran i za pomocą klucza odkręcamy śruby. Zabieramy ze środka rękawiczki i przyglądamy się ostrzom. Kartę dostępu posypmy grafitem i zróbmy jej zdjęcie. Możemy wracać do heliportu. Wsiadamy do windy i jedziemy na 21 piętro.

Biblioteka

Podchodzimy do biurka Nolenta i… straszne! Zamiast jednak tracić zimną krew należy wziąć się do roboty. Z kieszeni Nolenta zabieramy kontroler do elektrycznego wózka Waltera Jonesa. Na biurku znajduje się długopis i przytrzymywany przez rękę list – zabieramy. Robimy zdjęcie martwego, a za pomocą zabranego długopisu wytrącamy broń, którą posypujemy grafitem. Żadnych śladów. Mimo to robimy zdjęcie broni i zabieramy ją. Czas na porównanie poszlak – list Huberta z tym znalezionym w donicy. Zgadza się! Idziemy do biura Waltera Jonesa.

Biuro Waltera Jonesa

Interesuje nas biurko ofiary. Na czerwonym światełku z przodu biurka używamy znalezionego kontrolera. Dzięki temu możemy użyć pierwszej szuflady (jest tam guzik) i zobaczyć, gdzie znajduje się skrytka.

Zabieramy z niej karteczkę. Teraz możemy udać się na 22 piętro.

Gabinet Lorenza

Lorenzowi dajemy kartkę znalezioną w skrytce Waltera Jonesa. W zamian dostajemy wydruk z biblioteki. Dzięki temu możemy odpowiedzieć na kolejną część układanki.

Pytanie: Kim byli ostatni ludzie, którzy przed morderstwem weszli do biblioteki?

Dowody:
- wydruk ze sprawdzenia zamknięcia biblioteki.

Zadanie rozwiązane!

Znów rozmawiamy z Lorenzo, który daje nam kolejny wydruk. Przyglądamy mu się. Teraz musimy iść aż do Heliportu i skorzystać z klatki schodowej, schodząc na 14 piętro.

14 piętro

Szczególnie interesuje nas pokój numer 142.

Pokój nr 142

W sypialni, na łóżku znajduje się paczka prezerwatyw. Posypujemy ją grafitem i robimy zdjęcie. Porównujemy poszlaki – odciski palców z paczki prezerwatyw z odciskami palców Martina; odciski palców z karty znalezionej w niszczarce z odciskami palców Marco; podarte rękawiczki z kartką poplamioną olejem (ta z biura Waltera Jonesa zrobiona koło szafy z bronią). Wszystko się zgadza! Wracamy na 18 piętro, do ogrodu.

Ogród

Rozmawiamy z Marco o wszystkim, a następnie udajemy się na górę do poczekalni Heliportu i rozmawiamy kolejno z: Sonią, Martinem i Cristiną. Dowiadujemy się wiele interesujących faktów. Czas udać się jeszcze na 22 piętro, do gabinetu Lorenza.

Gabinet Lorenza

Rozmawiamy o wszystkim. Możemy odpowiedzieć na dwa nurtujące nas pytania, które znacznie przybliżą nas do rozwiązania całej sprawy.

Pytanie: Co Simbi Laktar dalej robi na wyspie?

Oświadczenia:
Lorenza – nr 15 – uważa, że zapodział gdzieś kartę
Nr 14 – Simbi Laktar został zwolniony 15 dni temu

Dowody:
- zdjęcie porównujące odciski palców z karty znalezionej w niszczarce z odciskami palców Marco
- przemieszczanie karty Simbi Laktara w noc morderstwa.

Zadanie rozwiązane!

Pytanie: Czy śmierć Huberta de Nolenta naprawdę była samobójstwem?

Oświadczenia:
Lorenza – nr 16 – Nolent nie był typem samobójcy

Dowody:
- list do Izabeli Jones od Nolenta podzielony na dwie części
- zdjęcie twarzy Huberta
- zdjęcie pistoletu bez odcisków

Zadanie rozwiązane!

Zostało nam już tylko odpowiedź na pytanie kto jest mordercą. Musimy jednak jeszcze zebrać dowody. Bierzemy się do roboty!

Tutaj pojawia się pewna sprzeczność w grze. Z jednej strony możemy dalej kontynuować przygodę, udać się do pokoju Waltera Jonesa i poznać kilka dodatkowych faktów z życia rodziny, oraz później udać się do gabinetu Waltera Jonesa, ale wcale nie musimy tego robić. Jeżeli zrobiliśmy wszystko tak jak w solucji, to w tej chwili możemy odpowiedzieć na ostatnie już pytanie i dowiedzieć się kto na pewno jest mordercą. Decyzja należy tylko i wyłącznie do nas. Podaję oba rozwiązania. Dla tych, którzy nie są ciekawi i od razu chcą poznać zakończenie, niech przejdą do punktu numer 2.

   

Komentarze


54 #1 Zebius
dnia 30.06.2010 23:37
Pominąłem tę zagadkę z książkami w bibliotece, nie wiedziałem co tam zrobić, ale widzę, że Mert to rozgryzł :)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?