Sinking Island - poradnik

Dodane przez mertruve dnia 30.03.2008 12:54

WSTĘP

Tym razem dzięki Benoitowi Sokalowi przyjdzie nam rozwiązać zagadkę śmierci Waltera Jonesa, 82-letniego milionera. Jeżeli nie wiecie co robić, bądź utknęliście w jakimś miejscu, to nie martwcie się. Ta solucja na pewno wam pomoże!

ZACZYNAMY

Dzień 1

Miejsce znalezienia zwłok

Na początku klikamy w prawym górnym rogu na nasz PPA – samouczek wprowadzi nas w tajniki zbierania dowodów, oraz możliwość ich łączenia i szukania powiązań. Czas rozpocząć właściwą rozgrywkę. Jako, że to wyścig z czasem to robimy wszystko możliwie jak najszybciej. Podchodzimy do ciała i klikamy na nie – dzięki temu robimy zdjęcie. Rozmawiamy z Hubertem De Nolent, prawnikiem Waltera Jonesa. Wypytujemy go o wszystko. Teraz możemy odpowiedzieć na pierwsze pytanie: Czy śmierć Waltera Jonesa była przypadkowa? Otwieramy PPA, a w niej Bazę Danych Poszlak. Przesuwamy zdjęcie twarzy Waltera Jonesa i oświadczenie Huberta De Nolent (3). Pora ruszać na górę.

Plaża

Robimy zdjęcie śladów stóp i podnosimy korale z prawej strony. Podchodzimy do wózka, którym poruszała się ofiara. Na ziemi leży złoty łańcuszek – podnosimy go. Przyglądamy się z bliska miejscu, gdzie wyrwano kable. Z tyłu są odciski palców – również się im przyglądamy. Robimy także zdjęcie krwi.
Biegniemy dalej w kierunku wieży. Natrafiamy na rozgałęzienie, gdzie możemy udać się do góry, albo na dół. Wybieramy ścieżkę do góry. Na kamieniu znajduje się kawałek tkaniny, podnosimy go. Wracamy na rozgałęzienie dróg i wybieramy ścieżkę na dół. Dochodzimy do mostu. Przy lampie po lewej stronie można przybliżyć ekran – robimy to. Fotografujemy ślady stóp.

Idziemy dalej na dół i spotykamy dziewczynę, która nam ucieka. Jack automatycznie pójdzie na dół, na plażę. Rozmawiamy z obiema postaciami. Architektowi robimy zdjęcie stóp. W trakcie rozmowy pytajcie o wszystko, o co się tylko da. Lorenzo i Sonia nie pomogą nam za wiele, ale wyjaśnią kilka kwestii. Wracamy do góry i biegniemy przed siebie, w kierunku wieży. Znów spotykamy dziewczynę, która po raz kolejnym nam ucieka. Biegniemy za nią i trafiamy do wieży. Jednak zamiast do niej wejść, podążamy za dziewczyną. Po przebiegnięciu kilku ekranów trafiamy do niewielkiej chatki rybaka.

Chatka

Rozmawiamy najpierw z rybakiem, a potem z jego córką Bainą. Jack sfotografuje odciski stóp rynaka, oraz paznokcie Bainy. Dziewczyna nie da sobie sfotografować odcisków stóp, więc musimy przy domku znaleźć miejsce, gdzie można przybliżyć ekran i sfotografować odciski.

Wchodzimy do domku. Po prawej stronie widzimy dwie skrzynie. Otwieramy obie. Z jednej zabieramy list, a z drugiej korale, oraz pudełko z diamentem. Wychodzimy z chatki i robimy zdjęcie piramidy. Czas porównać kilka dowodów. Porównujemy twarz Waltera Jonesa ze zdjęciem rąk Bainy, oraz odciski stóp zrobionych na plaży z odciskami zrobionymi przed chatką. Podobnie z koralami – znalezionymi w chatce, oraz tymi na plaży. Porozmawiajmy jeszcze raz z Bainą i jej ojcem. Po skończonej rozmowie wracamy na plażę do Lorenza i Sonii. Rozmawiamy o wszystkim. Czas ruszać do wieży.

Wieża

Kilka wskazówek na początek: obserwujmy uważnie w bazie danych osób, gdzie one obecnie przebywają – skróci nam to czas ich szukania. Będę wskazywał z kim rozmawiać, bo miejsce pobytu postaci jest losowe i nie zawsze jest takie same. Proponuję również poznać w miarę dobrze hotel i zapamiętać rozmieszczenie pomieszczeń. Na początku będę wskazywał drogę do pomieszczeń, ale później podam już tylko nazwy, np. numer pokoju.

Hotel jest ogromny, ale nie ma co się bać. Po lewej stronie jest portiernia, bierzemy stamtąd ulotki.

Następnie idziemy w stronę windy i czytamy, że niestety nie jest czynna. Cofamy się i wchodzimy po dużych schodach w środku hallu. Idziemy dalej lewymi schodami i na dół. Jesteśmy w kuchni – zapamiętajmy jak tu trafić.

Kuchnia

Porozmawiajmy trochę z: Martinem, Billym i Clarą. Jedna z szafek kuchennych nie została domknięta. Wyciągamy z niej nóż.

Czas wyjść z kuchni i wracać na schody. Wybieramy drogę po prawej na rozwidleniu. Wchodzimy do windy i wybieramy 18 piętro. Jesteśmy w heliporcie. Wchodzimy do środka i idziemy na dół, do kolejnej windy. Jedziemy nią na 22 piętro.

Gabinet Lorenza

Z szafki po lewej stronie zabieramy medal, który leży między pucharami. Ustawiamy radio i słuchamy komunikatu o pogodzie. W szafie po prawej stronie zabieramy marynarkę Lorenza. Porównujemy poszlaki – skrawek materiału znaleziony na plaży porównujemy z marynarką znalezioną przed chwilą. Pasuje!
Czas zejść na dół, po niewielkich schodkach. Na biurku leży skrawek papieru i ołówek.
Temperujemy ołówek i wyciągamy z maszynki pojemnik ze startym grafitem. W szafkach znajdują się dokumenty, czytamy je klikając dwukrotnie na nie w PPA (polecam czytanie wszystkich dokumentów i ulotek, można się wiele dowiedzieć). Przyglądamy się także konsoli z przyciskami. Po zrobieniu wszystkiego możemy wsiąść do windy i zjechać piętro niżej, na 21.

Biblioteka

Rozmawiamy z Hubertem. Jeżeli rozpocznie się przerwa obiadowa (choć wcale nie musi), to nie martwimy się tylko szukamy go (dzięki bazie danych postaci) i robimy mu zdjęcie odcisków stóp. Porównanie poszlak – odciski stóp znalezionych przy wózku z odciskami stóp Huberta. Pasuje! Zobaczmy co ma nam o tym do powiedzenia. Czas zdjąć odciski palców z elektrycznego wózka Waltera Jonesa. W tym celu udajemy się na plażę, w miejsce gdzie rozpoczynaliśmy przygodę.

Plaża

Używamy grafitu na uchwycie wózka i robimy zdjęcie. Następnie biegniemy do chatki rybaka.

Chatka

Pobieramy odciski palców Bainy i robimy porównanie poszlak – odciski palców z wózka z odciskami palców dziewczyny. Pasuje! Możemy porozmawiać jeszcze z Kolio, ale niczego nowego się nie dowiemy. Pora wracać do hotelu.

Wieża

W bazie danych osób szukamy gdzie znajduje się Lorenzo. Bardzo możliwe, że będzie jeszcze na plaży (ale tylko wtedy, gdy bardzo szybko wykonywaliście wszystkie zadania i prowadziliście rozmowy). Rozmawiamy z nim o wszystkim. Pora odpowiedzieć na drugie pytanie.

Pytanie: Kto był na skorupie żółwia w noc śmierci Waltera Jonesa?

Oświadczenia:
Nolent – nr. 4 – widział Lorenzo ubiegłej nocy biegnącego z tarasu.
Nr. 9 – widział Bainę i Lorenzo ubiegłej nocy.

Lorenzo – nr. 7 – widział Nolenta w noc śmierci Waltera Jonesa.
Nr. 6 – widział jak Walter Jones próbować zaatakować Bainę.

Dowody:
- naszyjnik z korali
- zdjęcie porównujące odciski butów Nolenta z tymi znalezionymi przy wózku.
- zdjęcie porównujące odciski palców Bainy z tymi z wózka.
- zdjęcie porównujące odciski stóp Bainy z tymi znalezionymi przy wózku.
- zdjęcie porównujące kawałek materiału znaleziony na skale z marynarką Lorenza.

Zadanie rozwiązane!

Rozmawiamy z Lorenzo dla pewności i wyruszamy na poszukiwania Marco i Cristiny. Możliwe, że są w jadalni, w tym celu należy wejść na górę po schodach znajdujących się na środku hallu i iść w prawą stronę, jak do windy. Zamiast do niej wsiadać idziemy na dół. Jesteśmy w jadalni.

Jadalnia

Rozmawiamy z Marco i Cristiną o wszystkim, a następnie z Hubertem (prawdopodobniej dalej jest w bibliotece, ale niekoniecznie. Dla pewności zawsze sprawdzajmy bazę postaci w PPA). Powinniśmy mieć wszystkie możliwe dowody, aby rozwiązać kolejny fragment układanki.
Pytanie: Co wydarzyło się pomiędzy Walterem Jonesem i Bainą na skorupie żółwia?

Oświadczenia:
Nolent – nr. 10 – widział jak Baina zepchnęła Waltera Jonesa z urwiska
Lorenzo – nr. 9 – widział jak Walter Jones zaatakował Bainę.

Dowody:
- zdjęcie porównujące korale znalezione na plaży z tymi znalezionymi w chatce.
- zdjęcie porównujące twarz Waltera Jonesa z dłońmi Bainy.
- zdjęcie śladów wózka Waltera Jonesa na plaży.
- zdjęcie chaotycznych odcisków stóp znalezionych przy wózku Waltera Jonesa.

Zadanie rozwiązane!

   

Komentarze


54 #1 Zebius
dnia 30.06.2010 23:37
Pominąłem tę zagadkę z książkami w bibliotece, nie wiedziałem co tam zrobić, ale widzę, że Mert to rozgryzł :)
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?