Carte Blanche - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 11.03.2008 21:12

Dzień I

Koniec leniuchowania Edgarze, podnosimy kuperek, bo to czas, żeby znaleźć pracę. Po przeczytaniu gazety używamy telefonu - „potrzebna pomoc” i zyskujemy adres potencjalnego zatrudnienia. Za pomocą „badać” oglądamy trzy wypchane zwierzęta i nabywamy umiejętności wypychania[1]. Bierzemy też ze ściany mapę. Wychodzimy na korytarz i za pomocą „badać” obserwujemy jak szpiegować – szpiegowanie +1. Można też z kobietą porozmawiać i podsłuchać, co mówi niedoszły poeta. Teraz przez drzwi główne i na mapie klikamy na agencję, żeby się tam dostać.

Agencja

Rozmawiamy z Jeannine albo z Gaspardem. W trakcie rozmowy gramy ciągle „śmiałą kartą”, a na końcu „kartą ulubieńca nauczyciela”. Misja ukończona – praca zdobyta.

Dzień II

Od razu po wstaniu z łóżka idziemy do agencji nauczyć się paru przydatnych sztuczek od nauczyciela.

Przesłuchanie[1]

Dzieciakowi trzeba powiedzieć:
-Wiem, że je masz. Oddaj, a będę trzymał język za zębami.

Obserwacja[1]

Znikanie przedmiotów jest losowe, ale nawet nie przypatrując się za bardzo można po prostu strzelać z odpowiedzią – nic się nie stanie.

Szukanie [1]

Wystarczy zajrzeć do szafki z dokumentami i podać szkło detektywowi.

Dedukcja[1]

Odpowiedź:
-Sokrates jest śmiertelnikiem

Perswazja[1]

Wystarczy porozmawiać z Jeannine.

Zmysłowość[1]

Zyskuje się ją przez trzykrotne pogłaskanie iguany.

Hotel

Po zdobyciu umiejętności jedziemy do hotelu. Wchodzimy do środka i obserwujemy laskę stojącą za ladą. Na chłopaku używamy: „Badanie”, „Perswazja”: Skręciłem kostkę.
Wychodzimy na zewnątrz i na schodach przeciwpożarowych używamy laski. Wchodzimy na górę i przez okno robimy zdjęcia.

Agencja

Odbieramy nagrodę za sprawę, u szefa, po wywołaniu zdjęć przez sekretarkę.

Antykwariat

Przedstawiamy się sprzedawcy. „Badamy” wazę, ciemne miejsce na ścianie oraz kotwicę. Następnie używamy szkła powiększającego na kotwicy i zajmujemy się oglądaniem gablotki. Kiedy sprzedawca wychodzi na zaplecze przeszukujemy to, co jest z tyłu tejże gablotki. Kiedy wraca, rozmawiamy z nim o policji.

Posterunek

Rozmawiamy z roznosicielem gazet i płacimy mu dolara za przyszłe usługi. Wchodzimy do budynku i używamy „badanie” na policjancie. Wiemy, kto prowadzi sprawę. Próbujemy też użyć perswazji, ale posterunkowy się nie daje. Czytamy też tablicę i informację o zapalniczce.

Agencja

Rozmawiamy z Gaspardem o policji – załatwia spotkanie.

Posterunek

Jeszcze raz perswadujemy co nie co dyżurnemu i rozmawiamy z policjantem, z którym organizujemy handel wymienny. Wychodzimy przed posterunek i o Ivanie owym rozmawiamy z informatorem – można zapłacić, można zastosować handel wymienny.

Cmentarz

Można tylko obejrzeć nagrobek, nic więcej.

Apartament

Przeszukujemy wielbłąda i znajdujemy rzeczoną zapalniczkę. Przyda się ona później, tylko praworządni obywatele oddaliby takie cudo! :)

Agencja

Rozmawiamy z Gaspardem – zaprasza nas do baru.

Bar

Oglądamy ciekawy znak – co? nie płacić bizantyjskimi ikonami!? Rozmawiamy z barmanem o wszystkim. Następnie przychodzi Gaspard, z którym też wyczerpujemy wszystkie tematy rozmowy. Niestety staje się coś strasznego.

Dzień III

Wychodzimy na korytarz i otwieramy skrzynkę, z której dostajemy próbny spinacz.

Agencja

Idziemy do agencji. Po rozmowie z agentem zaczepiamy Jeannine i od niej dostajemy informacje o byłych kontaktach Gasparda, które mogą się przydać.

Bar

Rozmawiamy z barmanem i za pomocą „handlu wymiennego” dostajemy butelczynę wina. Oglądamy sobie bliźniaków i po kliknięciu na jednego z nich będzie opcja „zdjęcia”. Po porównaniu ich będzie można porozmawiać z barmanem o bliźniakach, którzy ukradli bizantyjską ikonę. Następnie rozmawiamy z klientem w kącie, który pomaga zdobyć umiejętność korupcji. Księgowemu trzeba dać: bilet na groteskowe przedstawienie. Wino dajemy teraz bliźniakom i rozmawiamy z nim o wszystkim, aż sobie pójdą, a kumpel pomoże nam ich wyśledzić. Na drzwiach używamy spinacza „Ogień Bogów”.

Wchodzimy do środka. W salonie używamy zapalniczki do oczyszczenia i przeszukujemy pomieszczenie – ikona! (z ikoną można iść na cmentarz i wywołać ducha – nic to nie da, ale jest śmiesznie:)) Przeszukujemy też kuchnię, aby wziąć śledzia.
Zaglądamy do sypialni, oglądamy łóżka i zdjęcia, a następnie budzimy chłopaka śledziem ;P i rozmawiamy z nim o wszystkim(badanie, perswazja).

Uniwersytet

Poznajemy Eleonore i rozmawiamy z nią o wszystkim – przy temacie „Teksas” dostaniemy mapkę.

Dom Strozzich

Znowu zabieramy z kuchni śledzia. Wchodzimy do sypialni i kiedy facet śpi używamy opcji „mapa”. Teraz budzimy go i rozmawiamy w kolejności perswazja i badanie, a on poda ciekawe informacje.

Posiadłość Wetsmount

Stoi tam niestety policjant i nie da przejść.

Doki

Rozmawiamy z dokerem o wszystkim i wracamy do Westmount.

Posiadłość Westmount

Policjanta już nie ma, ale drzwi są zamknięte. Idziemy w prawo do piwniczek i próbujemy otworzyć kłódkę – nie da rady.

Doki

Doker proponuje użycie cegły do otwarcia zamka. Zabieramy więc jedną ze stosu obok.

Posiadłość Westmount

Używamy na kłódce cegły. Wredny sąsiad próbuje się jednak wtrącić – nie ma sprawy – używamy korupcji i obiecujemy mu kij golfowy. Wchodzimy do piwnicy i bierzemy ten kij, aby zaraz go wręczyć. Używamy też szkła na szkielecie kota – mrówka. Zaraz po tym wypadku uciekamy z Westmount.

Dzień IV

Doki:

.

Rozmawiamy z dokerem, a on uczy nas nowej umiejętności.

Antykwariat

Na sprzedawcy używamy nowej umiejętności.

Uniwersytet

Eleonore daje fajny podręcznik o brzuchomówstwie i pokazujemy jej mrówkę – ha! Już wiemy gdzie jest facet!

Saint-Leopold

Rozmawiamy z ludźmi. Następnie podchodzimy do księdza i kiedy nie daje się racjonalnie przekonać, używamy korupcji i proponujemy ikonę. Wtedy ksiądz odwołuje wieśniaków. Rozmawiamy teraz z Żydem-komunistą i dowiadujemy się o kryjówce Meksykanina. Używamy też zapasów.

Dom, w którym straszy

Rozmawiamy o wszystkim z więźniem, a następnie z facetem w masce proponując mu układ.

Dom Strozzich

Budzimy faceta rybą i używamy zapasów.

Bar

Rozmawiamy z naszym pomocnikiem, a on uczy przekrętu. Facetowi z córką trzeba powiedzieć o krachu na giełdzie.

Posterunek

Używamy zapasów na sprzedawcy. Wchodzimy do budynku i rozmawiamy z detektywem o kostnicy. Używamy na nim zapasów oraz przekrętu.

Apartament

Zabieramy łom, którym posługiwała się przed chwilą gospodyni.

Kostnica

Rozmawiamy z wampirzastym patologiem. Warto na nim podszlifować brzuchomówstwo i zapasy. Używamy przekrętu, a on wybiega. Trzy razy używamy łomu(pierwsze dwa razy Edgar będzie się brzydził) i mamy zęby.

Dom, w którym straszy

Dajemy zęby i używamy na facecie zapasów.

Jeszcze tylko odpowiedzieć na telefon:
-z sosem jabłkowym proszę

i koniec.

Autorka: Madzius888

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?