Podróż do wnętrza Ziemi - pełny poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 20.02.2008 19:22

Wulkan

Tak...to właśnie jedna z tych sytuacji, które młode, pewne siebie kobiety z miasta uwielbiają – samolot się rozbił, żadnego chłopa w pobliżu – trzeba stać się MacGyverką :D Podnosimy łopatkę ze skrzydeł i otwieramy drzwi do helikoptera – Kazia Szczuka byłaby dumna:) Podnosimy z ziemi nóż, linę, laptopa, torbę i śrubokręt. Za pomocą śrubokręta odkręcamy apteczkę. Potrzeba nam też kilka przewodów – odcinamy je nożem z odkrytego panelu. Otwieramy po kolei torbę i apteczkę zyskując parę nowych, przydatnych przedmiotów. Idziemy teraz na sam skraj przepaści i zaglądamy do laptopa – uff, wiadomość wysłana.

No nic, trzeba iść dalej. Kierujemy się w stronę szpary po prawej, odsuwamy kamień łopatką, w ekwipunku używamy zapalniczki i z takim światłem możemy wejść w otchłań.

Plaża

Rozmawiamy z nowo poznanym przybyszem – prosi o przysługę, no nic. My, twarda kobieta jesteśmy – znaczy się Adriane;P i chłopu pomożemy:) Z ziemi podnosimy kościec, menażkę napełniamy wodą koło mostka. Po rozmowie idziemy w lewo pod kopalnię. Z lewej, zaraz przed wejściem, podnosimy dużą muszlę. Wchodzimy do środka. Z pierwszej skrzyni bierzemy dłutko. Udajemy się z powrotem nad mostek i idziemy do obozu. Oglądamy groby i zaglądamy do encyklopedii w laptopie. Koło harpuna leży tkanina, która podnosimy i nasączamy środkiem dezynfekującym (z apteczki). Niedaleko namiotu zaś, leży duży kawałek drewna. Łączymy to drewno z dłutem i mamy całkiem porządny zestaw małego dłubacza :] Wchodzimy do jaskini – same diamenty. Po drabinie wchodzimy do tego najbardziej żółtego. Wkładamy rękawiczki – w menu klikamy na rękawiczkach opcję „użyj” i używamy dłuta. Uzyskany diament kładziemy na urządzeniu z lewej i psikamy raz. No właśnie, czego by tu użyć? Wychodzimy z kopalni i podnosimy piasek z dolnego prawego rogu.

Piasek wsypujemy w urządzenie i psikamy tyle razy, żeby diament się zmniejszył. Wracamy znowu do kopalni. Z pierwszej skrzyni bierzemy pieczęcie i próbujemy iść dalej – nic z tego. Podchodzimy do generatora. Wkładamy rękawiczki i podłączamy przewody zabrane z helikoptera i zlepiamy je plastrem z apteczki. I stała się jasność! Idziemy w głąb kopalni do wielkiej bramy. Naszym zadaniem jest ułożyć pieczęcie w odpowiedniej kolejności, bazując na wierszyku u góry. Po prawej to co natura, a po drugiej to co nauka. Bazując na takich określeniach jak „kolebka życia”, ze wschodem słońca” etc. dopasowujemy pieczęcie.

Kraina grzybów

Idziemy lokację do przodu i nożem odcinamy grzybki. Idziemy dalej, aż dojdziemy do grzyba ze schodkami. Wchodzimy na górę i rozmawiamy ze strażnikiem. Potrzebuje on czegoś do usztywnienia nogi kolegi. Schodzimy na dół i idziemy dalej, aż znajdziemy się przy moście. Przybliżamy pieniek po prawej i odcinamy dwa wąskie paski. Zanosimy je strażnikom, ale do pełni szczęścia potrzeba jeszcze naprawić im róg - jest pęknięty. W tym celu potrzebujemy dużej muszli sprzed kopalni i miecha (z urządzenia do polerowania w jaskini z diamentami) – jeżeli nie mamy którejś z tych rzeczy, nie ma wyjścia, trzeba się cofnąć. Zapalniczką podgrzewamy kościec z plaży i robimy nim dziury w dużej muszli. Muszlę montujemy na rogu, dołączamy miech i rozmawiamy ze strażnikiem. Ze stołu bierzemy maczetę, pnącza, czarny proszek i mapę (mapę od razu „czytamy” wprowadzając do komputera). Kierujemy się w stronę mostu i przechodzimy przez niego.

Dom Adama

Po przejściu przez część mostu znajdziemy się przy naszym niedawno poznanym znajomym. Klikamy na jeden ze stojących słupów z czaszką. Rozmawiamy z Adamem, dajemy mu wypolerowany diament i wchodzimy do domku. Najpierw ściągamy wiszący w prawej części domku, na słupie, amulet. Idziemy dalej, z biurka bierzemy farbki i puzzle. Puzzle łączymy z amuletem – trzeba je odpowiednio ułożyć.

Amulet staje się kluczem. Klucz otwiera skrzynię – bierzemy zwoje i klikamy na ikonkę laptopa pojawiającą się na popiersiu – wszystkie nowe wiadomości czytamy. Do wielkiej czary wrzucamy grzybki - halucynki. Kierujemy się kolejną częścią mostu do dżungli.

Dżungla

Schodzimy po drabince i idziemy w lewo – zarośla rozcinamy maczetą i bierzemy listek. Przechodzimy dalej. Na dinozaura raczej nie wystarczy nasz nożyk czy maczeta. Podchodzimy do powalonego drzewa i kładziemy tam: liść, barwniki, czarny proch i pnącza. Taki wytworny pocisk podpalamy zapalniczką.
Kiedy dinozaur ucieka idziemy dalej. Podchodzimy do drezyny, ale nie ma napędu. Tak więc i w tej grze najłatwiej wykorzystać miłego zwierzaka:) Zrywamy owoc, do którego skacze mały szkrab i kładziemy go w kratce drezyny.

Askiam

Rozmawiamy ze strażnikiem i zaraz potem idziemy do wieży po lewej. Klikamy na aparat, by zbadać pochodzenie aparatu. Następnie podchodzimy do lampy, przybliżamy na folie do wywołania, kładziemy je na naświetlaniu, włączamy czerwoną lampę, a potem moczymy i dodajemy do ekwipunku.
Rozmawiamy z Naczelnym Inżynierem o wszystkim. Następnie idziemy w ścieżkę po lewej, żeby znaleźć się przy budynku.

Centrum Komunikacyjne

Wchodzimy do środka, oglądamy zegar i klikamy na mikrofonie, żeby połączyć się z biurem. Przechodzimy przez drzwi i idziemy na lewo, żeby porozmawiać z listonoszem o wszystkim. Dostajemy kluczyk i film. Za pomocą windy na środku pomieszczenia wjeżdżamy do góry. Rozmawiamy z tym człowiekiem i proponujemy pomoc w znalezieniu koordynatów. Zjeżdżamy więc niżej i podchodzimy do biurka prawie naprzeciw lady. Następnie klikamy „przelicz” i w laptopie mamy numery:

Wjeżdżamy do góry i wprowadzamy je na panelu po prawej. W zamian za naprawę dostajemy papier na telegram, o którym rozmawiamy z Enrique. Warto też podejść do lady i przeczytać telegram o...swoim przyjeździe. Wychodzimy z pomieszczenia na korytarz. Kluczem otwieramy drzwi po prawej, oglądamy kartkę na regale i oglądamy film na maszynie.
Wychodzimy z budynku i idziemy w prawo na plac z fontanną. Podchodzimy do człowieka stojącego po prawej i rozmawiamy z nim. Następnie wchodzimy do środka sklepu. Zaglądamy pod ladę i wyciągamy recepty i kody. Podchodzimy do akwarium i otwieramy tajne drzwi.

Adam!
Rozmawiamy z nim i kiedy mówi o recepcie podchodzimy do regału i bierzemy igłę. Bierzemy też kartkę z lady. Igłę używamy na pustych kartach perforowanych i klikamy na dziurki, żeby otrzymać dobrą receptę(3 pionowo środkowe dolne, jedną – druga od dołu w rządku po lewej i jedna w prawym górnym rogu). Wychodzimy z sklepu i idziemy do aptekarki alejkę dalej. Kobieta niestety nie daje się tak łatwo wykiwać, co nie znaczy, że wcale. Rozmawiamy z nią o biocardamonie i dajemy bilet, a ona zmyka. Do cienkiej szpary pod ladą wkładamy receptę. Następnie pociągamy za dźwignię i bierzemy lekarstwo. Dajemy je Adamowi, a w zamian dostajemy mały prezent. Idziemy na targ (do krzyżowania i w lewo) Z jednej lady podbieramy skórę i smar. Rozmawiamy też z lotnikiem

Akademia

Za pomocą któregoś wejścia wchodzimy do „nadziemnego metro” i jedziemy do Akademii. Wchodzimy do budynku po schodach. Idziemy po lewo do pracowni, w której jest aptekarka – nie pozwoli ona niczego ruszyć. Idziemy więc do drugich drzwi, aby poznać rektora. Kiedy wychodzą czytamy dwie książki leżące na biurku. Na urządzeniu po lewej drukujemy też wybór książek Inżyniera. Teraz w pracowni, nie ma już nikogo – można tam wejść i spokojnie z biurka wziąć płytkę i pilnik, a z urządzenia z mgłą, butlę z helem.

Wracamy do miasta i w Centrum Komunikacji oglądamy film.

Wychodzimy przed bramę. Nakładamy rękawiczki i za pomocą pilnika piłujemy płytkę. Wchodzimy do wieży, płytkę umieszczamy w aparacie i używamy smaru. Rozmawiamy ze strażnikiem. Pozwala się na chwilę zmyć. Wskakujemy do drezyny, wracamy do domku Adama i zabieramy jajka, a kiedy wracamy dajemy je sprzedawcy Antyków, a on za to poleca nas pilotowi balonu. Rozmawiamy z lotnikiem. Klikamy na rączkę trochę poniżej niego. Dziurę w rurze łatamy skórą dinozaura, butlę umieszczamy na haku, a mapę na pulpicie.

   

Komentarze


3124 #1 Blondi9520
dnia 07.09.2015 22:17
Prosze o pomoc. W momencie, gdy wychodze z pomieszczenia, gdzie trzeba bylo przekladac kolka z lewej strony na prawa, nikt na mnie nie czeka. I w tym momencie stoje w miejscu Sad.
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?