Syberia II - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 24.01.2008 13:51

Romansburg

Zatrzymaliśmy się w małej wiosce przed samą tundrą. Rozmawiamy z Hansem i z Oscarem o pociągu. Wychodzimy na dwór i idziemy do końca mostku, by nakręcić pociąg – przekręcamy pokrętło i pociągamy dźwignię. Jeszcze raz rozmawiamy z Oscarem – nie pojedziemy, bo potrzeba jeszcze trochę węgla. Podchodzimy do dziwnej maszyny i pociągamy za dźwignię, ale nie działa. Biegniemy na drugi koniec mostka – do furtki, ale niestety nie da sie jej otworzyć. Wchodzimy do środka stacji. O wszystkim rozmawiamy z pułkownikiem Emaliow, ale niewiele on wie. Podchodzimy do blatu po prawej stronie i podnosimy mały kluczyk. Następnie idziemy obejrzeć pojemniki na cukierki. Ten najbardziej z prawej otwieramy za pomocą kluczyka i wyciągamy monety. Teraz do dwóch pozostałych pojemników trzeba dopasować pieniążek i użyć pokrętła, by ten cukierek otrzymać.

Idziemy na mostek przy maszynie do węgla i rozmawiamy z dziewczynką. Zgadza się oddać klucz w zamian za cukierka. Zrzucamy jej cukierka i łapiemy kluczyk. Kluczykiem otwieramy furtkę.

Schodzimy na dół i jeszcze raz rozmawiamy z Malką. Następnie wchodzimy do knajpy, oglądamy koniki na scenie i rozmawiamy z Circusem. Teraz najważniejsze – kierujemy się w lewo do maszyny na węgiel. Okazuje się, że ma silnik na benzynę, a benzyny niet. Zabieramy kanister i idziemy na północne obrzeża miasta. Dzwonimy o furtki i rozmawiamy z braćmi, ale nie okazują się zbyt mili. Idziemy do ostatniego plakatu na ich furtce i zrywamy go. Wchodzimy do środka i odczepiając zaczep klatki, uwalniamy Jukiego. Idziemy w stronę pieca, podbieramy benzynę i idziemy do maszyny na węgiel. Napełniamy silnik benzyną i wciskamy czerwony guzik. Teraz idziemy na górę i pociągając dźwignię nasypujemy węgla do pociągu.

Woła nas Oskar, coś się stało – zniknął Hans. Znajdujemy go w knajpce Circusa. Niestety zmęczony chorobą pada. Po filmiku rozmawiamy z Circusem, a następnie z Malką. Daje nam żeton. Idziemy w stronę budynku braci i kierujemy się jeszcze dalej. Do dziwnego urządzenia wrzucamy żeton od Malki i wyjmujemy całun. Próbujemy iść jeszcze dalej, ale Kate mówi, że jest za zimno. Całun kładziemy na twarzy Hansa, leżącego na łóżku w pociągu. Idziemy do Płk, a on deklaruje pożyczyć ubranie. No więc na strych Katiuszka :) Idziemy do łazienki pociągowej – zaraz pierwsze drzwi w lewo po wejściu do przedziału. Możemy teraz wyruszyć do klasztoru. Idziemy przez mostek aż docieramy do windy. Pociągamy za sznurek, ale mnich kiwa „nie”. Idziemy w lewo do mnicha piorącego. Rozmawiamy z nim o wszystkim. Następnie biegniemy do sklepu płk i kupujemy wabiki na ptaki. Jeden – srebrny – dajemy mnichowi nad jeziorkiem, potem ubieramy habit.

Klasztor

Udajemy się prosto do kaplicy, na której końcu przebywa patriarcha. Rozmawiamy z nim tak długo, aż weźmie całun i przyprowadzi Hansa.
Następnego ranka znajdujemy się przed częścią mieszkalną. Z ziemi podnosimy szczotkę i idziemy do komnaty Hansa. Okazuje się, że pod drzwiami czai się jakiś podsłuchiwacz – rozmawiamy z nim, aż daje nam zwój i szkiełko z mamutem. Wracamy do kaplicy, gdzie jest patriarcha i szczotką zmazujemy obrazek po lewej stronie. Wchodzimy do biblioteki, schodzimy na sam dół i za pomocą patyka zapalamy odpowiednio lampki, zaznaczone na symbolu z kaplicy za pomocą białych kropek.

Otwiera się okienko u góry. Podchodzimy do niego i do środka wsadzamy szkiełko z mamutem. Klikamy na ciemny księżyc niżej i pozostałe przyciski w kierunku lewym. Na ścianie pojawia się mamut. Podchodzimy do jego „oka” i wciskamy przycisk. Ze schowka wyciągamy świecznik i pamiętnik. Czytamy pamiętnik, zwracając uwagę na zioła. Podchodzimy do taczki stojącej blisko windy i wyciągamy szczypce.

Idziemy na cmentarz i szczypcami ścinamy krzaczki rosnące przy grobie Aleksieja. Teraz idziemy znowu w stronę windy i podchodzimy do maszyny do robienia świeczek. Zabieramy zapałki.

Pociągamy za dźwignię od dmuchawy, otwieramy foremkę i do środka wkładamy knot ze sznureczka, który wygląda jak łopatka :1 Zamykamy foremkę, do kotła wrzucamy roślinę z grobu i odkręcamy kurek. Świeczka gotowa. Idziemy do komnaty Hansa, na stole stawiamy świecznik, wkładamy świeczkę i zapalamy zapałkami. Wiadomo – to szarlataństwo dla fanatycznego księdza, dlatego trzeba uciekać. Idziemy do przybytku, w którym był patriarcha, ale teraz go nie ma. Bierzemy ozdobny klucz i otwieramy nim furtkę na początku kaplicy. Pociągamy za sznur dzwonu. Biegniemy na cmentarz i popychamy trumnę. Idziemy po Hansa. I jaaaaaaaazda! ;)

Romansburg

Rozmawiamy z Hansem, a on daje nam mechaniczne serce. Idziemy z nim do koników Circusa. Montujemy je i klikamy trzy razy na środek. Następnie nóżki odpowiednio podłączamy i zatwierdzamy ustawienie kliknięciem na środek.

Pięknie! Koniki działają, ale ktoś z przed nosa zwinął nam pociąg. Klikamy na dźwignię w lewym dolnym rogu i wysuwa się drezyna, ale bez napędzania.
Odjeżdżamy nią kawałek i schodzimy na dół porozmawiać z Malką. Po kilku rozmowach mówi nam o Jukim. Idziemy więc do posiadłości braci i cukierkami zapewniamy sobie pomoc misia. Idziemy do drezyny i klikamy na nią. Filmik.

Głęboki syberyjski las

Idziemy w las. Po kilku lokacjach Juki ucieka gonić bobra. Zbieramy gałązki z kupki kamieni lokację dalej i wracamy do kamiennego ołtarzyka niedaleko drezyny. Kładziemy gałązki i podpalamy je. Rybę zabieramy i dajemy Jukiemu, a Pan Bóbr robi nam mostek. Przechodzimy na drugą stronę i idziemy prosto do domku. W środku zabieramy matrioszkę, topór i książkę o łososiu oraz kosz na ryby. Próbujemy wyjść, ale niestety wyjścia pilnuje głodny misio. Wychodzimy drzwiami kuchennymi nad jeziorko. Na wędkę nakładamy przynętę – małą, zieloną z pierwszego rzędu. Jeżeli złowimy złą rybę koszyka używamy na Jukim, a on bez żadnych problemów spałaszuje podarunek :) Natomiast niedźwiedź odejdzie tylko po zjedzeniu łososia pomarańczowego – czytamy o nim informacje z książki z kominka. Zacienione miejsca. Zarzucamy więc wędkę w miejsce na obrazku.

Rybę rzucamy misiowi przez okno i idziemy w stronę mostka – w lewym kierunku.
Odrąbujemy deskę i linkę z mostka, za pomocą topora. Zestawu tego używamy następnie na drzewie i hop!
Idziemy dalej, aż spotkamy naszych braci z niezbyt przyjaznymi zamiarami. Przed nami zamarznięta skała. Wbijamy topór i wspinamy się do góry.
Idziemy prosto, aż znajdujemy naszego starego przyjaciela z Syberii I...na drzewie. Niestety nie budzi się, dlatego podchodzimy do samolotu. Włączamy pokrętłem aparaturę i ustawiamy najpierw dwa zielone przyciski, a potem dwa żółte. Dzięki temu poznajemy ważne dane – współrzędne 0328.

Wracamy się do skrzyżowania i idziemy w lewo, aż dojdziemy do stacji nadawczej. Włączamy przyrządy i wpisujemy współrzędne samolotu. Teraz wystarczy tylko włączyć mikrofon. Po filmiku jeszcze nie idziemy do Borysa, tylko przestawiamy satelitę – po drabince do góry i odczytujemy, gdzie znajduje się w tym momencie pociąg. Współrzędne: 80:20. Idziemy do Borysa i rozmawiamy z nim o wszystkim. Proponuje nam szybkie dostarczenie się do pociągu – katapulta. A czemu by nie? Wpisujemy 80 i 20 i heja ;)

Po przybyciu na tymczasowy postój pociągu widzimy pewną rękę. Wyciągamy nieszczęśnika – to Oscar!!! Idziemy do pociągu, wchodzimy do sypialni, podnosimy schemat pociągu i podnosimy olej z biurka Hansa. Olej zanosimy Oscarowi i jedziemy.
Nie, jednak nie jedziemy, pociąg nie daje rady ruszyć. Idziemy do Oscara i pytamy go o to, co się dzieje. Mówi nam o rozłączeniu wagonów. Podchodzimy więc do feralnego miejsca- stała tam figurka z Anną i Hansem. Oglądamy łączenia i klikamy:

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?