Belief & Betrayal: Medalion Judasza - poradnik

Dodane przez Madzius888 dnia 03.12.2007 19:16

  Prolog
  Rozdział pierwszy: Rycerskie szlify
  Rozdział drugi: Lśniące miecze
  Rozdział trzeci: Imago Sanctissimus
  Rozdział czwarty: Wspomnienia z Chartres
  Rozdział piąty: Ujawnienie tajemnicy
  Wenecja
  Rozdział szósty: W cieniu księżyca

Prolog

Po obejrzeniu filmiku znajdziemy się w mieszkaniu Jonathana. Lupką oglądamy książki – przybliżenie na stół i bierzemy telefon. Przechodzimy do lokacji przy drzwiach wejściowych i z drugiej (z lewej) półki regału bierzemy paszport. Na koniec podchodzimy do kuchennego blatu z faksem i bierzemy stary zegarek po wujku.

Rozdział pierwszy: Rycerskie szlify

Po rozmowie z Twiningsem znajdziemy się w dzielnicy wuja. Wchodzimy do klatki i idziemy na drugie piętro. Wchodzimy do mieszkania (nawet nie trzeba używać kluczy). Oglądamy stos książek na pierwszym widocznym krześle, a następnie zabieramy mapę Londynu. Czas na filmik.

Jako Jo:
Idziemy do kuchni, oglądamy puszkę na lodówce dwa razy i bierzemy ją. Udajemy się do sypialni i z telewizora podnosimy dziwny przedmiot.

Podchodzimy do regału w głównym pomieszczeniu i klikamy na zielone książki, Jo zanotuje kolejność. Notatkę o kolejności używamy na dziwnym urządzeniu (nie odwrotnie!) i układamy po kolei cyfry: VI, IX, I, X, III. Zatwierdzamy kolejność guzikiem po lewej.

Jako Kat:
Podchodzimy do rur na tylniej ścianie garażu, oglądamy „coś błyszczącego” i bierzemy kluczyki

Rozdział drugi: Lśniące miecze

Idziemy do lokacji po prawej i dwa razy oglądamy kałużę. W końcu Jo obejrzy ją dokładnie, a wtedy zabieramy sznurek. Udajemy się dwie lokacje w prawo i dochodzimy do starej stacji benzynowej. Przybliżenie na starą lodówkę, wyciągamy truskawkowego loda. Zaglądamy też w krzaki i podnosimy jogurt.

Wracamy do miejsca, w którym mieszka Robert i idziemy do tyłu i dwie lokacje w lewo - poznajemy naszego lumpa pilnującego budki fotograficznej. Nie chce odejść i udzielić nam kryjówki, dlatego trzeba użyć podstępu. Oglądamy „potłuczone szkło” i bierzemy butelkę. Cofamy się o lokację i podchodzimy do kranu, aby napełnić butelkę wodą. Po napełnieniu do napoju dodajemy loda na patyku i jogurt dla konsystencji :D

Wino dajemy lumpowi i budka jest wolna – niestety nie mamy pieniędzy. Podchodzimy do spalonego samochodu i kiedy Jo zagląda do środka bierzemy medalionik. Łączymy go ze sznurkiem, by otrzymać prowizoryczną wędkę. Wracamy do Roberta i praktycznie naprzeciw jego drzwi jest kratka ściekowa. Zaglądamy do niej i wyciągamy monetę. Teraz już spokojnie możemy zrobić zdjęcie, dać je Robertowi i dostać paszport.

Jako Kat:
Próbujemy wspiąć się po róży, ale kolce są za ostre. Oglądamy drzwi od szopy i zabieramy rękawice. Używamy ich na pnączu. Jesteśmy w środku - kto to widział włamywać się do siebie?:) Schodzimy na parter. W pomieszczeniu po lewej idziemy do biurka i bierzemy paszport, a w kuchni – po prawej przeszukujemy kanapę – aparat cyfrowy.

Rozdział trzeci: Imago Sanctissimus

Jako Damien:
Próbujemy włamać się do kompa, ale Damien woli najpierw zapytać Jonathana. Używamy notatki na komunikatorze i wysyłamy do Jo - niestety nie zna hasła. No cóż, używamy USB na laptopie, a otrzymaną listę książek przesyłamy Kat.

Jako Kat:
Odbieramy wiadomość i rozmawiamy z bibliotekarzem. Niestety jest za leniwy żeby pomóc. Idziemy do dalszej części biblioteki i rozrzucamy stos książek w lewym dolnym rogu koło popiersi. Nie działa - oglądamy gaśnicę i przesuwamy ją - teraz już spokojnie można zabrać się za zebranie odpowiedniej lektury z półek.

Jako Jo:
Odpychamy deski od bramy i wchodzimy do środka. Z kosza na śmieci wyciągamy butelkę amoniaku.

Rozmawiamy z Alanem, a kiedy chce dowodu pokazujemy mu lewy paszport. Niestety nie ma świecy do silnika. Jedziemy do lokacji, w której mieszka Damien i podchodzimy do pubu - oglądamy szyld i wyciągamy z niego rzeczony element. Wracamy do Alana i...przygotowujemy się do podróży.

Rozdział czwarty: Wspomnienia z Chartres

Jako Jo:
Podchodzimy do budki i oglądamy drzwi. Ze stoiska z gazetami zabieramy puszkę keczupu. Idziemy lokację w lewo. Z fontanny zabieramy prezerwatywę ^^, a z ławki obok gazetę. Idziemy jeszcze bardziej w lewo, aż dochodzimy do „Uwaga! Roboty”. Oglądamy to miejsce, a później zabieramy rurkę. Rurki używamy na zablokowanych drzwiczkach budki. Idziemy w prawo i dochodzimy do pomnika na wysokim podeście. Spod pomnika podnosimy też mały kamień. Oglądamy napis, polewamy keczupem i odbijamy na gazecie.

Następnie fotografujemy napis za pomocą telefonu komórkowego i używamy zdjęcie na komunikatorze by wysłać do Katty.

Jako Kat:
Rozmawiamy z dzieciakami, a informację z notatnika o oknie przesyłamy do Jo.

Jako Jo:
Oglądamy okno koło posągu z napisem i próbujemy je otworzyć kartą telefoniczną. Jo odmawia, bo jest za jasno. Łączymy prezerwatywę z kamieniem(spod posągu) i rozwalamy tą specyficzną procą lampę. Wchodzimy do środka katedry i próbujemy podnieść relikwię na środku ołtarza.

Rozdział piąty: Ujawnienie tajemnicy

Jako Kat:
Idziemy w stronę wejścia z plakatami Carravagio i rozmawiamy z miłym stróżem. Wpuszcza nas, a wtedy my przechodzimy przez piękny budynek do końca, aż dojdziemy do naszego fresku. Oglądamy go z bliska, a notatkę z łacińskim zdaniem używamy na papieżu. Wtedy podchodzimy do drzwi i w otwór wkładamy zapałkę – zabieramy cylinder.
Rozmawiamy ze stróżem, a potem jedziemy do tych magicznych wrót. Oglądamy znak znad drzwi i w otworze umieszczamy magnes – zabieramy trójkąt. Na krzyżu na znaku używamy mapy, a następnie na tej pomazanej mapie używamy przewodnika.

Udajemy się do panteonu i rozmawiamy z policjantem – nie wpuszcza nas. Wracamy na plac Piotra i notatkę o policjancie używamy na stróżu muzeum.
Wchodzimy do środka budynku i w otworze w grobie używamy stożka trójkątnego. Schodzimy niżej. W podziemiach schodzimy jeszcze niżej i na podstawce stawiamy piramidkę. Ustawiamy lustra.

Jako Jo:
Jedziemy do Damiena, ale najpierw wchodzimy do pubu. Rozmawiamy z właścicielem, tak długo, aż da nam musztardę. Wchodzimy do kamienicy, na pierwsze piętro. Rozmawiamy ze sprzątaczką. Wchodzimy piętro wyżej i na wyjątkowo czysty kawałek podłogi wylewamy musztardę.

Nie omieszkamy tego wytknąć kobiecie, a kiedy pójdzie posprzątać wchodzimy do mieszkania Damiena. Z biurka bierzemy manuskrypt i idziemy do sypialni (drzwi po lewej stronie). Z sypialni bierzemy termometr z szafki i pudełko po herbatnikach spod krzesła. Jedziemy do Artura, rozmawiamy z nim o wszystkim, a potem dajemy mu pierwszy pergamin. Zaraz z lotniska idziemy do mieszkania Franka. Podchodzimy do zegara. Oglądamy go, a otrzymaną notatkę łączymy z drugim zegarkiem. Teraz mamy nowy tekst. Używamy tę nowopowstałą wskazówkę z zegarem i bierzemy mały mieczyk. Używamy go na rycerzyku bez miecza, który stoi na sekretarzyku obok. Otrzymane nutki używamy na nutach stojących na pianinie – i mamy Imago Sanctissimus! Dzwoni Artur.
Lotnisko. Odstawiamy wózek i zyskujemy monetę. Używamy jej na automacie z napojami i bierzemy puszkę. Oglądamy też biurko i podbieramy ołówek.

Wenecja

Wchodzimy do wnętrza pałacu i rozmawiamy z renowatorką – oczywiście nie pozwoli wejść do studni. Pożyczamy od niej papier ścierny i używamy go na ołówku. Dajemy renowatorce puszkę lemoniady, a miękki grafit dosypujemy do gipsu. Droga wolna! Schodzimy na dół. W małej dziurce na wyraźnej cegle umieszczamy Passepartout. Układamy koła:

Wchodzimy do pomieszczenia i czekają na nas następne koła. Tym razem jest jeszcze łatwiej, bo wystarczy nacisnąć 3, 4 i 5 przycisk(od lewej patrząc). Bierzemy kodeks.
Po powrocie do Artura dowiadujemy się jak rozszyfrować pierwszy fragment tekstu: woda, amoniak i rtęć. Pamiętasz jedyne miejsce, w którym jest woda? Tak, dokładnie tam, gdzie trzeba było nalać wody do wina - niedaleko Roberta. Nalewamy wodę do puszki po herbatnikach, dodajemy amoniak (z hangaru Alana) i rtęć (termometr Damiena). W preparacie moczymy pergamin. Teraz notatkę o drugiej części manuskryptu łączymy z pierwszym pergaminem. Jedziemy do Artura i używamy tej notatki na nim.

Rozdział szósty: W cieniu księżyca

Bierzemy kijek, oglądamy bagażnik i atakujemy tym niebezpiecznym narzędziem mnicha. Wchodzimy do środka i idziemy w lewo. Przybliżenie na skrzynkę z narzędziami – zabieramy klucz uniwersalny i olej. Idziemy dalej i wchodzimy do głównego pomieszczenia. Idziemy do drzwi naprzeciw i próbujemy dostać się do komnaty, ale stoją tam mnisi. Wracamy do wejścia i idąc ciągle w prawo dochodzimy do linki i śruby. Przybliżenie na śrubę. Smarujemy ją olejem i odkręcamy kluczem – bum!
Po rozmowie wracamy do pomieszczenia pod gołym niebem i w otworze koło drzwi umieszczamy medalion.

Schodzimy na dół i idąc w prawo widzimy kolejne drzwi, a przed nimi fontanny. Wkładamy do tej po lewej medalion...

Autorka: Madzius888

   

Komentarze


790 #1 cancel
dnia 14.12.2007 21:38
Ten problem z budką fotograficzną i lumpem załatwiłem trochę inaczej a mianowicie: Gadasz z nim, a on nie chce Cię wpuścić, więc wracasz do miejsca gdzie wylądowałeś po wyjściu z mieszkania Roberta (chyba dwie lokacje w lewo od budki, ale nie jestem pewien) i idziesz o jedną lokacje w prawo. Obok kosza leży kupka śmieci każesz Jonathanowi ją kopnąć, ale nie robi tego więc próbujesz jeszcze raz i w końcu kopie, ale nic się nie dzieje więc kopiesz aż do skutku (łącznie chyba ze trzy razy musisz kazać Jonathanowi kopnąć tą kupkę śmieci). Po serii kopnięć wypada nienaruszona butelka wina, którą dajesz pijakowi i problem masz z głowy. Pozdrawiam! PS: A co do solucji to bardzo mi się przydała.
210 #2 mertruve
dnia 19.12.2007 15:21
Ciekawe:) Dziękujemy za informacje:) Widocznie są aż dwa sposoby rozwiązania zagadki i to od gracza zaleczy, który wybierze:)
660 #3 Madzius888
dnia 20.01.2008 13:05
Dopiero teraz zauważyłam komentarz Wink2
Owszem, można to rozwiązać w ten sposób i dzięki temu dostajemy patyczek i później, we Francji możemy go użyć do otworzenia okna, zamiast karty telefonicznej Wink2
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]