Fahrenheit - poradnik

Dodane przez Koda dnia 12.10.2007 20:49

Słowem wstępu:

Fahrenheit ma o tyle ciekawie rozwiązaną rozgrywkę, że pewne działania musisz wykonać, a inne nie są niezbędne. Wzbogacają one granie w ten sposób, iż zrobienie jednej czynności może poprawić stan psychiczny bohatera, a inne – wręcz przeciwnie: mogą doprowadzić do jego depresji i tym samym skończenia zabawy. Być może brzmi to teraz skomplikowanie, jednak kiedy włączysz grę, od razu zrozumiesz o co chodzi :)

Czy dane działanie poprawia psychikę czy nie, i o ile punktów – starałam się odnotować przy każdej czynności. Jednak nie sugeruj się tym, że „nie robię tego, bo mi odejmie parę punktów”, ponieważ czasami 'minusowa' operacja jest bardzo ciekawa i warto zobaczyć co zrobi bohater. A więc uważaj jedynie by poziom nie spadł do zera, a wszystko będzie 'fifa rafa', jak to mówi Mariolka z kabaretu :P

A 'najsampierw' sugeruję zaznajomienie się z samouczkiem, zanim wybierzesz właściwą rozgrywkę. Dowiesz się conieco o elementach zręcznościowych na które się będziesz podczas gry napotykał często i będziesz miał okazję ich potrenowania.

The Murder (Lucas)

No cóż, od razu zostajesz rzucony na głęboką wodę. Twój bohater – Lucas Kane popełnia morderstwo w restauracyjnej toalecie, co miałeś okazję przed chwilą obejrzeć. Jak się wygrzebać z tego bagna? Tym bardziej, że za ścianą przy barze siedzi policjant?

Masz do wyboru – albo od raz spie... uciec z łazienki, następnie tylnymi drzwiami na ulicę, potem w lewo i przed siebie, aż do taksówki, albo też starannie zatuszować ślady zbrodni. Pierwsze rozwiązanie jest szybsze ale zabiera aż 20 punktów. Jeśli jednak postawisz na drugą opcję nie ociągaj się z wykonywaniem czynności – bo wkrótce policjantowi zachce się siku i w tym celu uda się nigdzie indziej, jak do WuCeta. A więc: schowaj martwego gościa do kabiny (+5), a krwawą ścieżkę zmyj z podłogi za pomocą mopa (+5). Możesz spojrzeć także przez okno (-5). Umyj ręce (+5) i schowaj nóż (+5). Jeśli chcesz uderz też w maszynę przy drzwiach kilka razy, dopóki nie wypadnie moneta i podnieś ją (+5).

W tym momencie możesz już opuścić restaurację, jeżeli chcesz lub jeśli do łazienki zbliża się policjant. W innym wypadku możesz przysiąść do swojego stolika, napić się i zjeść coś (oba +5) i zapłacić rachunek. Masz jeszcze możliwość zadzwonienia z telefonu (-5), porozmawiania z policjantem (-10) lub z innym klientem (-5), wejścia za ladę (-5) albo użycia monety na szafie grającej (+5). Wyjdź i udaj się w stronę wspomnianej już taksówki, którą wrócisz do siebie (+10) lub idź na stację metra (+10).

Investigation (Carla & Tyler)

Punkt widzenia drastycznie się zmienia, gdyż sterujesz teraz... parą policjantów ścigających restauracyjnego mordercę! Akcję od drugiej strony, masz okazję śledzić dzięki, bądź co bądź – sympatycznym detektywom: Carli Valenti i Tylerowi Milesowi.

Jako Carla wejdź do baru i porozmawiaj z kelnerką i policjantami. Możesz napić się kawy (+5) i skorzystać z telefonu (+5). Obejrzyj stolik przy którym siedział Lucas i podnieś spod niego książkę (+10). Wejdź do toalety i obejrzyj ciało, oraz krew na podłodze (+5). Jeśli wcześniej nie schowałeś noża, zabierz go teraz z podłogi (+10). W przeciwnym wypadku możesz go znaleźć ukrytego w pierwszej kabinie z lewej w szczelinie (+10), lub, grając jako Tyler, w jednej z kabin w spłuczce (+10).

Wciąż jeszcze jako Carla, wyjdź tylnymi drzwiami na zewnątrz. Możesz porozmawiać z bezdomnym (-5). Skieruj się do postoju taksówek (+10). Wróć do baru frontowymi drzwiami - jeśli wybierzesz wejście od zaplecza, stracisz 10 punktów. Przełącz się na Tylera.

Możesz napić się kawy (+5), porozmawiać z policjantami (+5), zadzwonić do swojej dziewczyny (+5) i włączyć szafę grającą (-5), a w WC skorzystać z pisuaru (-10). Porozmawiaj z Carlą i wracajcie do domu.

The Day After (Lucas)

Wstań z łóżka i weź lekarstwa (+10). W salonie odbierz telefon (+5). Przejdź do aneksu kuchennego – tam możesz napić się wody (+5), mleka (+5), oraz alkoholu, czego NIE rób, jeżeli wziąłeś tabletki. W pewnym momencie doświadczysz wizji – wkrótce odwiedzi cię w bardzo niepożądany teraz gość. Zanim wpuścisz go do mieszkania musisz zabrać zakrwawione ubranie leżące obok kolumny w salonie i wrzucić je do pralki (+5), z szafki nad umywalką zabrać bandaże (+10 + (-20)), a w sypialni pościelić łóżko (+5) i ubrać się. Jeżeli policjant jeszcze nie przyszedł, to masz trochę czasu na poprawę nastroju – możesz włączyć wieżę (+5), zrobić siku (+5) i wziąść prysznic (+5). Kiedy oficer zapuka do drzwi, natychmiast mu utwórz (klucz jest w kuchni na stole). Porozmawiaj z nim (+10). W domu możesz jeszcze przeczytać gazetę leżącą pod drzwiami (-5), obejrzeć zdjęcie na biurku (-5), włączyć TV (-5). Wyjdź z mieszkania.

Confession (Lucas)

Lucas spotyka się w parku ze swoim bratem księdzem – Markusem, mając nadzieję że pomoże mu w trudnych chwilach. Rozmowa z nim podniesie Cię na duchu (+10). Unikaj jej przerwania BREAK OFF (-10). W pewnym momencie wybierz opcję CONVINCE, a Marcus podaruje Ci różaniec. Jeżeli go przyjmiesz, otrzymasz dodatkowe życie.

Po chwili Lucas doświadczy kolejnej wizji w której dziecko wpada do przerębla, co rzeczywiście za chwilę się stanie. Do tego z naprzeciwka nadciąga policjant, który widział Lucasa w restauracji. Szybka decyzja: albo natychmiast uciekniesz z parku (-30), albo wskoczysz do wody, by uratować dziecko (+20). Jeśli uratowałeś chłopca, oficer rozpozna Cię, lecz zważając na Twój szlachetny czyn – puści wolno.

Police Work (Carla & Tyler)

Wejdź po schodach na górę i przez drzwi. Kiedy skierujesz się do swojego biura, zatrzyma Cię Jeffrey (-5). Po rozmowie wejdź do biura i od razu zadzwoń po Tylera. Przeczytaj email (-5). Teraz dla poprawienia nastroju możesz pobawić się jo-jo (+5) i napić się wody (+5). Przełącz się na Tylera.

Oj, ciężko wstać po upojnej nocy :) No ale cóż, jak mus, to mus. Przejrzyj się w lustrze (+5), popatrz na Sam (+5), no i może przed robotą znajdzie się jeszcze czas na małe bara-bara :P (+20). Potem skieruj się do łazienki za potrzebą (+5) i umyć się (+5). Wróć do sypialni ubrać się, a następnie idź do kuchni. Możesz włączyć muzykę (+5) Porozmawiaj z dziewczyną, używając opcji: UNDERSTANDING, TEDNER oraz CONVINCING (+10). Inne możliwości to wybranie: UPSET i IRONIC (-10) albo FIRM następnie AGRESSIVE (-20). Pocałuj Sam na pożegnanie (+10), zarzuć na siebie kurtkę i wyjdź z mieszkania.

Podobnie jak Carla skieruj się do biura i podobnie jak ją, zaczepi Cię Jeffrey. Umów się z nim na grę w kosza i wejdź do biura. Tutaj możesz napić się wody (+5), pograć co nieco w kosza (+5) i sprawdzić e-maile oraz inne wiadomości na komputerze. Wyjdź z pokoju i porozmawiaj z czekającymi na Ciebie Garettem i Carlą.

Alternate Reality (Lucas)

Co u Lucasa? Ano – nieciekawie. Czuje się okropnie, jednak idzie do pracy i próbuje o wszystkim zapomnieć... Będąc w łazience umyj twarz i ręce (+5), następnie opuść pomieszczenie i napij się kawy z automatu (+5). Skieruj się do swojego biura, które jest zaznaczone czerwoną kropką na mapce u góry. Usiądź przy komputerze. Po chwili zadzwoni telefon. To była dziewczyna Lucasa – Tiffany, która chce odwiedzić Cię wieczorem i zabrać z mieszkania swoje rzeczy. Zgódź się na to (+10). Oczywiście, możesz również jej odmówić, ale ona i tak przylezie, a Ty stracisz przez to aż 10 punktów. Otwierając lewą szufladę biurka, znajdziesz zdjęcie, które wywoła smutne wspomnienia (-5), a prawą – dodatkowe życie, które na pewno wkrótce Ci się przyda. Pora na dwie wizje – druga powoduje stratę aż 20 punktów. Dostaniesz zadanie naprawy maszyny w hallu (niebieska kropka na mapce).

To teraz się zacznie... :) Jak przestudiowałeś samouczek, to wiesz co robić.

Przez akcję z robalami Lucas traci 20 punktów.

Reconstruction (Carla)

Sekcja zwłok denata. To właściwie przerywnik, w którym jedyne Twoje działania ograniczają się do wybierania opcji dialogowych i wciskania kombinacji klawiszy. +10 za każdą poprawną kombinację, -10 za błędną.

Tyler & Kate (Tyler)

Równie krótki etap. Polega na sporządzeniu portretu pamięciowego mordercy.

Lost Love (Lucas)

Lucas czeka w swoim mieszkaniu na wizytę Tiffany. W międzyczasie możesz posłuchać muzyki (+5), zagrać na gitarze (+10), potrenować na worku (+10), skorzystać z toalety (+5), napić się mleka (+5) lub alkoholu (+5). Potem idź do sypialni i zdrzemnij się (+10). W końcu obudzi Cię dzwonek do drzwi – to Tiffany. Rozmowa z nią może mieć różne finały w zależności, jak pokierujesz konwersacją:

wybierz GLASS i nalej Tiffany drinka
przynieś dziewczynie jej dwa pudła: jedno stoi obok telefonu, a drugie w sypialni koło biurka kontynuuj rozmowę używając SINCERE (+5), REASSURING albo COLD. Jeśli wybierzesz AGRESSIVE, Tiffany wyjdzie (-10)
wybierz SENTIMENTAL (+5), bądź ALONE. LEAVE lub KISS równa się z wyjściem dziewczyny. dziewczyna poprosi Cię, byś zagrał jej na gitarze. Zrób to. Jeśli popełnisz 3 błędy – nici z najlepszej części wizyty Tiffany :P
Kiedy skończysz grać wybierz KISS (+30), a akcja przeniesie się do sypialni, gdzie czeka Cię bardzo ciekawa minigierka :P

Jeśli pozwoliłeś Tiffany odejść – idź spać. Jeśli nie – no cóż, kochanków sen zmorzy sam :P. W pewnym momencie Lucas budzi się. Możesz zdecydować się na spanie dalej, lub – co ciekawsze – skierować swe kroki na klatkę schodową, gdzie bohater ujrzy małą dziewczynkę... (-20).
Czy to był tylko sen?

Hide and Seek (Lucas)

Na samym skraju cmentarza znajdziesz dodatkowe życie. Spotkaj się z Marcusem przy grobie rodziców i połóż na nim kwiaty. Czas na mały flashback.

W każdej grze są etapy doprowadzające większość graczy do szewskiej pasji. Jeśli chodzi o Fahrenheita – ten etap jest właśnie teraz :/

Kilka słów wstępu – młody Lucas wraz z Marcusem i rodzicami, mieszkają na terenie bazy wojskowej. Lucas nie daje się namówić Marcusowi na zabawę.z kolegami w jednym z hangarów w chowanego. Kiedy przyjaciele odchodzą, młody Kane ma wizję w której cała ich czwórka ginie w pożarze. Rusza więc im na pomoc.

Twoim zadaniem jest dotarcie do hangaru i uważanie przy tym na żołnierzy. Biegnij do ogrodzenia od prawej strony i przeskocz przez nie. Idź tak, by schować się przed żołnierzem pilnującym bramy, z lewej strony. Tam znajduje się rów, którym dotrzesz do dziury w ogrodzeniu. Schowaj się za skałami i poczekaj na przejeżdżającą ciężarówkę. Schowaj się za nią, by nie zauważył cię strażnik i w odpowiednim momencie rzuć się biegiem do hangaru.

Teraz musisz odszukać wszystkich trzech chłopców. Pierwszy jest schowany między pudłami, drugi w kadłubie samolotu (musisz skłamać - LIE, aby przekonać go do ucieczki), a trzeci na górze. Teraz sam uciekaj ile sił w nogach.

Powrót do teraźniejszości. Marcus poradzi Ci, byś udał się ze swoimi problemami do Agathy.

Friendly Combat (Carla & Tyler)

Znowu krótki rozdział. Czas na mały sparing między partnerami. Niezależnie kim grasz, najpierw musisz wykonać dwie serie ćwiczeń na sprzętach (+10), możesz również napić się wody (+5). Teraz czas na walkę. Przegrana oznacza 10 punktów do tyłu, a za wygranie walki zdobywasz ich 20.

Debriefing (Carla & Tyler)

Grając Carlą, Twoim zadaniem jest przeszukanie policyjnego archiwum w celu odnalezienia materiałów na temat sprawy Kirstena. Policjantka podejmuje się tego, mimo klaustrofobii więc czeka Cię kolejny ciężki etap – kierowanie jej oddechem. Jeżeli wskaźnik na dole za bardzo się przechyli w jedną, lub drugą stronę – Carla ucieknie (-10). Możesz też pójść na łatwiznę i przeszukać zbory Tylerem, jednak to kosztuje pannę Valenti utratę aż 30 punktów.

Zapal światło i idź do dalszej części archiwum. Toruj sobie drogę przekręcając koła sterujące szafkami. W końcu dotrzesz do pokoju z komputerem. Nie ma on jednak zasilania. Przesuń kilka szafek z lewej strony, by dotrzeć do włącznika prądu i użyć go. Teraz przeszukaj szafki z drugiej części pokoju – akta Kirstena znajdują się w najdalszej części. Kaseta znajduje się na półce po prawej. Sprawdź ją w terminalu a dowiesz się kto prowadził to dochodzenie – oficer Robet Mitchell (+20).

Teraz pora na Tylera, który ma się dowiedzieć coś więcej o książce znalezionej w restauracji. Zejdź na dół. Za schodami znajdziesz biurko. Użyj leżącego na nim szkła powiększającego na książce. Na jednej ze stron jest ukryty napis, który przeczytasz za pomocą wspomnianej lupy. Zabierz książkę, a wypadnie z niej papierek. Podnieś go. Porozmawiaj z bibliotekarzem i skieruj się w stronę wyjścia. Staruszek postanowi Ci jednak pomóc, w zamian za znalezienie książki. Otrzymany tom sprawdź pod lupą – jego autorem jest De Gruttola. Z książki leżącej przy wejściu przeczytasz, że poszukiwana książka jest z 1796, a z listy na biurku – że znajduje się ona na trzecim piętrze, na półkach oznaczonych białym kolorem. Zabierz ją więc stamtąd i oddaj Chińczykowi.

Double Or Quits (Tyler)

Kolejna minigierka. Musisz pokonać Jeffreya w kosza. Wygranie meczu gwarantuje Ci 20 punktów, przegranie – 20 punktów do tyłu.

Questions and Bullets (Carla)

Porozmawiaj z Robertem Mitchellem – stoi na końcu pomieszczenia. W czasie rozmowy parę razy będziesz musiał pokazać oficerowi swoje umiejętności strzeleckie. Jeśli pójdzie Ci dobrze, za każdym razem otrzymasz 10 punktów – tyle samo stracisz strzelając kiepsko.

Agatha (Lucas)

Wejdź do domu Agathy, który znajduje się po lewej stronie uliczki. Zadzwoń do drzwi i wejdź do środka. Idź korytarzem prosto i wejdź do pokoju. Przejdź przez salon, do kolejnego pomieszczenia – sypialni, w której znajdziesz Agathę.

Po rozmowie poprosi Cię ona o zawiezienie jej do ptaszarni – to pokój z lewej strony od wejścia do domu. Tam będziesz musiał nakarmić jej ptaki karmą którą znajdziesz w jednej z szufladek szafki. Teraz zawieź kobietę do salonu. Zostaniesz poproszony o przyniesienie świec i zapałek. Świece są w szufladzie szafki obok drzwi, a zapałki w kuchni (pomieszczenie naprzeciw ptaszarni). Włóż świece do świeczników i zapal je, następnie zasłoń firanki, zgaś światło i zamknij drzwi. Czeka Cię kolejna sesja zręcznościowa. Wniesie ona naprawdę sporo do fabuły i wyjaśni parę rzeczy, jak i również pojawią się nowe pytania... Pojedyncza pomyłka we wciskaniu klawiszy sprawi iż ubędzie Ci 5 punktów, a wielokrotna oznacza minus 20. Natomiast jeżeli ci się powiedzie – zyskasz 20 punktów.

The Storm (Lucas)

Po wizycie u Agathy, Lucas wraca do domu. Odbierz telefon... I kolejna, tym razem o wiele trudniejsza zabawa z klawiszami. W końcu Lucas wyląduje na balkonie, ostatkiem sił utrzymując się przed upadkiem w dół.

Na szczęście, jak to jedynie w filmach i grach zdarzyć się może, przybywa pomoc. Pałeczkę przejmuje teraz Marcus. Zadzwoń do apartamentu brata – nikt nie otwiera, lecz ksiądz słyszy wołanie Lucasa o pomoc. Natychmiast wyważ drzwi i biegnij na balkon. Pomóż Lucasowi (+10).

Dark Omen (Carla & Tyler)

W czasie kiedy Lucas przeżywa koszmar na jawie, Carla bierze sobie prysznic. Kiedy się ubierze, odbierz telefon (jest w salonie).

Teraz przełącz się na Tylera. Weź z biurka wycinek i przefaksuj go do Carli (+5).

Grając jako policjantka masz możliwość małego poprawienia nastroju – położyć się do łóżka (+10), pooglądać TV (+5), skorzystać z WC (+5), zjeść pizzę (+5). Po jakimś czasie odwiedzi Cię sąsiad - Tommy (+5). Weź z szafki kuchennej kieliszki i napij się z nim szampana (+5). Porozmawiaj z przyjacielem, lecz omijaj tematów życia osobistego i pracy. Zaproponuje Ci wróżenie z kart tarota. No cóż wróżby nie będą pomyślne, co sprawi iż ta cała szopka zabierze dziewczynie w sumie aż 30 punktów.

Tommy wychodząc zauważy przefaksowany wycinek i powie Ci skąd pochodzi. Natychmiast zadzwoń z tą informacją do Tylera.

Na komendzie, będąc Tylerem, weź kartkę, zapal lampkę na biurku i obejrzyj wycinek pod światło. Masz kod banku! Trzeba powiedzieć o tym Carli!

Podczas rozmowy zdecydujesz, kto pójdzie następnego dnia do banku. YES – Tyler, NO – Carla. Nie ma to jednak większego wpływu na przebieg kolejnego rozdziału.

Face Off (Lucas & Carla/Tyler)

Akcja przenosi się do biura Kane'a, gdzie niebawem odwiedzi go któryś z policjantów. Masz trochę czasu na schowanie rzeczy które nie powinny być na widoku. Schowaj więc książkę Szekspira oraz wyciąg bankowy. (chociaż jest to nie konieczne, jeżeli chcesz by Carla/Tyler je znalazł). Po wejściu detektywa zacznie się seria sekwencji zręcznościowych przerywana wybieraniem odpowiedzi na zadawane pytania. Wykonanie sekwencji zagwarantuje odczytanie myśli policjanta, co kolei pomoże Ci w wybraniu odpowiedzi na pytanie. Jednak NIE wykonuj sekwencji gdy na ekranie pojawią się robaki – spowoduje to, iż Lucas stanie się bardziej podejrzany.

Po chwili Lucas wyjdzie się odświeżyć. Masz teraz okazję jako detektyw przeszukać jego biuro. Weź długopis z biurka (+5), oraz książkę (+5) i kartkę papieru (+5), jeśli jako Kane jej nie schowałeś. Gdy Lucas wróci, pożegnaj się i wyjdź.

Back to Agatha (Lucas)

Wróć do domu Agathy. Skieruj się do salonu, a tam okaże się, że... kobieta nie żyje! Nie oglądaj ciała, gdyż to zabierze ci 30 punktów. Nie masz zbyt wiele czasu, bo policja za chwilę przybędzie do mieszkania, więc od razu pobiegnij do ptaszarni. Spróbuj otworzyć klatkę, w której schowano zwinięty kawałek papieru. Będzie niestety zamknięta. Idź do kuchni po nóż i za jego pomocą otwórz klatkę lub z szuflady weź woreczek ziarna – w nim znajdziesz klucz. Zabierz z klatki gazetę (+10). Wróć do salonu i wyskocz przez okno.

Happy Anniversary! (Tyler & Carla)

Jako Tyler świętujesz z Sam rocznicę waszego związku. Dziewczyna robi się na bóstwo, a Ty w międzyczasie włącz piekarnik, wyjmij szampana z lodówki i nalej go do kieliszków, a potem włącz gramofon. Zatańcz z Sam (+30).

Teraz pora na Carlę. Dla poprawienia nastroju pobaw się jo-jo (+5) i napij się wody (+5). Jeśli długo będziesz stał jednym miejscu, policjantka zacznie ziewać (-20). Odbierz telefon. Twoim zadaniem będzie teraz połączyć ze sobą znane poszlaki i dowody rzeczowe (+10). Lista posiadanych przedmiotów zależy od tego, jak grałeś do tej pory. Możesz porównać:
długopis z banku i informację o odciskach palców na komputerze Carli
książka z restauracji i książka z banku
urywek wyciągu bankowego i całość wyciągu
zdjęcie Lucasa i portret pamięciowy
wykaz trasy taksówek i akta Lucasa.
Po jakimś czasie w biurze pojawi się Martin (jeżeli Lucas uratował dziecko w parku). Pokaż mu zdjęcie Kane'a (+20). Policjant zidentyfikuje mordercę. Natychmiast zadzwoń do Tylera.

Tyler będzie musiał opuścić ukochaną (-20).

Bloody Washing (Lucas)

Obejrzyj scenkę. No cóż, zaczyna się robić naprawdę ciekawie.

Confrontation (Carla, Tyler & Lucas)

Carla i Tyler jadą po Lucasa (Carla +30). Wykop drzwi do mieszkania. Niestety po Lucasie ani widu ani słychu, za to jest... no właśnie – wygląda na to, że morderca odprawiał tu istne rytuały satanistyczne. Sprawdź jeszcze sypialnię i łazienkę, co tylko potwierdzi, że policjanci przybyli nie w porę (-20).

Jako Lucas, przejdź scenkę zręcznościową. The Matrix has you... :)

Captain Jones Is Really Upset (Carla & Tyler)

Carla i Tyler muszą się wytłumaczyć przełożonemu, dlaczego jeden nieuzbrojony bandyta zdołał uciec oddziałowi wyszkolonych gliniarzy. W zależności kto będzie rozmawiał z kapitanem Jonesem, ubędzie mu 5 punktów.

Fallen Angels (Lucas)

Porozmawiaj z... duchem Agathy. Potem czeka Cię kolejny etap zręcznościowy. Po nim porozmawiaj z Marcusem i opuść kościół.

Soap, Blood & Clues (Carla & Tyler)

Policjanci jadą na miejsce zbrodni, które miał okazję ujrzeć Lucas podczas wizji. Jako Carla porozmawiaj z Garettem i wejdź do pralni. Spójrz na ręce jednej z ofiar (+5), zbadaj krew na podłodze przy jednej z ofiar, obejrzyj drugą ofiarę i krew obok niej (+5). Przejrzyj pudełko na narzędzia (+5).

Grając Tylerem przyjrzyj się pierwszemu ciału (+5) i drugiemu (+5). Spójrz na telefon (+5). Obejrzyj pralkę. Zwróć jeszcze uwagę na to, że ktoś zostawił klucz w drzwiach od wewnątrz, porozmawiaj z partnerką i możecie jechać.

The Fugitive (Lucas)

Zbieg postanawia się ukryć. Najbezpieczniejszym miejscem wydaje się mieszkanie Tiffany. Idź więc prosto i skręć w prawo. W końcu doświadczysz kolejnej wizji. Spójrz na żebraka (-5). Odwróć się, a zobaczysz po lewej stronie ogrodzenie. Przeskocz przez nie. Poczekaj, aż policjanci pilnujący tylnego wejścia nie będą patrzeć w Twoją stronę i rzuć się biegiem przed siebie. Wespnij się na rynnę, przejdź nad policjantami (-10 za każdą pomyłkę w sekwencji). Zjedź po drugiej rynnie na dół.

Przeskocz przez kolejne ogrodzenie i idź przed siebie. Mieszkanie Tiffany znajduje się z lewej strony. Otwórz okno (+10). Jeżeli nie zdołasz tego zrobić własnymi rękami, skorzystaj z cegły leżącej w pobliżu i wybij szybę (-10). Wejdź do mieszkania.

Odpocznij na łóżku dziewczyny (+10). Następnie przejdź do salonu. Tam włącz TV (+10). Możesz jeszcze wziąźć z lodówki kanapkę (+5) i mleko (+5), z szafki konserwę (+5) i wysłuchać wiadomości na sekretarce (-20). Dodatkowe życie możesz znaleźć w łazience. Po jakimś czasie przyjdzie Tiffany. Możesz ją pocałować, jeżeli w mieszkaniu Lucasa uprawialiście seks (+10). Sielankę skończy jednak wizyta Tylera. Musisz się schować. Masz następujące możliwości:
na zewnątrz mieszkania (musisz wyjść przez okno)
w szafie w sypialni
za firanką w salonie
pod stołem.
Jeśli dwa razy pomylisz się przy naciśnięciu klawiszy podczas wizyty Tylera – game over. Jednorazowa pomyłka oznacza minus 10 punktów. Jeśli jednak wszystko pójdzie pomyślnie i policjant Cię nie znajdzie, otrzymasz 10 punktów.

Janos (Carla

Tymczasem Carla postanawia dowiedzieć się nieco więcej o sprawie Kirstena. W tym celu przybywa do szpitala psychiatrycznego, by porozmawiać z jego mordercą – Janosem (+10). Biegnij prosto korytarzem do końca i skręć w prawo. Przy celi mordercy stoi sanitariusz. Wejdź do środka, usiądź naprzeciw mordercy i zacznij rozmowę (+10). Po konwersacji opuść celę.

Nagle w szpitalu nastąpi awaria systemu – gasną światła, a do tego wszystkie cele otwierają się i wszyscy psychopaci mogą biegać sobie samopas (-20)! Podobnie jak w archiwum musisz teraz kontrolować oddech policjantki. Idź przed siebie, a kiedy tylko ujrzysz jakiegoś więźnia – na chwilę się zatrzymaj. Skręć w lewo. W końcu dotrzesz do miejsca w którym światło nagle się zapali – wtedy natychmiast rzuć się biegiem do szklanych drzwi. Uff...

Meeting Kuriakin (Lucas)

Lucas umawia się na spotkanie z człowiekiem który mógłby mu pomóc – profesorem Kuriakinem, znawcą kultury Majów. Rozmowa z nim, może mieć trzy różne finały, w zależności jakie wybierzesz opcje dialogowe:

1) Na pierwsze pytanie odpowiedz – FREELANCE, INVENT lub NY TIMES. Kiedy profesor w końcu zapyta kim jesteś powiedz prawdę. Pod koniec rozmowy wybierz SHOW FOREARMS lub VISIONS (+20). Idź z profesorem na parking. Kolejna scenka zręcznościowa. Niestety, profesor umrze (-20).
2) Na pytanie o gazetę odpowiedz NATIONAL GEOGRAPHIC. Przy następnych pytaniach unikaj udzielania odpowiedzi (AVOID) albo skłam kim naprawdę jesteś (LIE). Gdy profesor pójdzie po strażnika, ucieknij na parking i ukończ scenkę.
3) Pod koniec rozmowy wybierz TRUST, potem zwiewaj na parking.

Mayan Secrets (Lucas)

Ale się wszystko pogmatwało... Porozmawiaj z członkiem klanu, a ten poszczuje Cię jaguarem. Ucieknij, a potem porozmawiaj z Agathą.

The Clan

Krótka scena – wizja, gmatwająca fabułę jeszcze bardziej.

Danger & Ubiquity (Lucas, Carla & Tyler)

Lucas ma wizję w której Marcus zostaje zaatakowany (-10). Niezastanawiając się wyskakuj z łóżka i dzwoń do brata, którego będziesz przez chwilę kontrolować. Wybierz opcję TELEPHONE i biegnij do zakrystii. Odbierz telefon – jako Lucas wybierz NO TIME, po czym natychmiast zamknij drzwi. Wróć do słuchawki (+30). Jeżeli nie zdążysz, lub wybierzesz TALK, podczas pierwszej rozmowy, Marcus zostanie zamordowany (-60).

Kierując Carlą, wyważ drzwi przy których stoi Tyler. Uuuppss... to chyba nie ten pokój :P Znajdź 'prawdziwą' 369-kę. Niestety, okaże się że Lucas zwiał (-30)

.

A Lucas udaje tym razem Petera Parkera vel. Spidermana. Wróć do pokoju (+20) i odbierz telefon (-20).

Fate on Russian Hills (Lucas)

Skręć w lewo i podążaj cały czas za krukiem. Kiedy dojdziesz do rollercoastera, wejdź do budki sterowniczej i włącz zasilanie. Usiądź w wagoniku. Po drugiej stronie ujrzysz Tiffany przywiązaną do słupa. Musisz się tam dostać po desce. Żeby to zrobić, kolejny raz będziesz musiał popisać się zręcznością. Tym razem Twoim zadaniem, będzie balansowanie ciałem Lucasa by nie spaść. To chyba najtrudniejsza mini-gra w Fahrenheicie. Kiedy uda Ci się przejść, uwolnij dziewczynę (+20) i... (-95).

Checkmate!

Znów spotkanie z członkami klanu. Rozmawiają tym razem o śmierci Lucasa Kane'a...

Child’s Play (Lucas)

Kolejna misja skradankowa z małym Lucasem w roli głównej. Obudź Marcusa i przez okno wydostań się na zewnątrz. Kierując się żółtą ścieżką wyznaczoną na mapie, zakradnij się do hangaru.

The Pact (Carla)

Skieruj się przed siebie i zwróć uwagę na grób z kwiatami. Pojawi się Lucas. Porozmawiaj z nim – TRUSTING (+5), lub VARY (-10). Pod koniec konwersacji punkty zdobędą zarówno Lucas (+10), jak i Carla (+20).

Jade

Kolejna scena - wizja.

Frozen to the Bone (Carla & Tyler)

Ostatni rozdział z Tylerem. Porozmawiaj z nim – ADMIT (+10) lub LIE (-10). Po chwili na komisariat wejdzie Sam. Podejrz do niej i porozmawiaj. Zgódź się na wyjazd – LEAVE (+20) i porozmawiaj z Carlą. Możesz oczywiście odmówić (STAY), ale po co – Tyler straci aż 85 punktów, a Sam odejdzie od niego na zawsze.

Where’s Jade? (Lucas & Carla)

Carla i Lucas jadą do sierocińca zabrać stamtąd Jade. Wejdź do środka i skieruj swe kroki na koniec korytarza. Pokój dziewczynki znajduje się po lewej stronie. Weź ją na ręce i ucieknij przez drzwi przeciwpożarowe, zanim dopadnie Cię Oracle (+10).

Hmmm.... Neo?

Po matrixowskiej walce, Lucas z Jade znajdą się w jakimś małym pomieszczeniu. Porozmawiaj z Agathą, która okaże się... członkiem drugiego klanu. Teraz sam musisz zadecydować – oddać mu dziewczynkę (-10), czy nie (+10). Decyzja jest ważna, gdyż wybór ma wpływ na zakończenie gry.

Bogart (Lucas & Carla)

Idź za bezdomnym i Carlą. W końcu podejdź do ognia i przysiądź się do Marcusa, jeśli ten żyje (+10). Porozmawiaj z Bogartem, od którego dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Jako Carla ogrzej się przy ogniu (+10). Możesz też naprawić radio (w trzecim wagonie znajduje się latarka – stamtąd weźmiesz baterie, a antena jest w pobliżu pierwszego wagonu), ale to spowoduje tylko stratę 5 punktów. Idź do wagonu Lucasa i porozmawiaj z nim. Świat może jutro przestać istnieć, więc C.& L. nie tracą czasu (Carla - +20, Lucas - +10).

Revelation (Lucas)

To już ostatnie spotkanie z małym Lucasem. Wstań z łóżka, podejdz do pokoju swoich rodziców i podsłuchaj rozmowę...

Jako już dorosły Kane, wejdź do hangaru.

MOŻLIWE ZAKOŃCZENIA

Zakończenie pierwsze (Lucas wygrywa):

Jeśli nie oddałeś Jade Aghacie:

Wygraj dwie walki.

Jeśli oddałeś Jade Aghacie:

Wygraj pierwszą walkę i zabierz dziewczynkę. Oracle zaatakuje Carlę i przystawi jej pistolet do skroni. Odmów (REFUSE) oddania Jade i pokonaj go.

Zakończenie drugie (Purple Clan wygrywa):

Jeśli nie oddałeś Jade Aghacie:

Wygraj pierwszą walkę, przegraj drugą walkę.

Jeśli oddałeś Jade Aghacie:

Przegraj w pierwszej walce.

Zakończenie trzecie (Orange Clan wygrywa):

Jeśli nie oddałeś Jade Aghacie:

Przegraj pierwszą walkę.

Jeśli oddałeś Jade Aghacie:

Wygraj pierwszą walkę i zabierz dziewczynkę. Oracle zaatakuje Carlę i przystawi jej pistolet do skroni. Zgódź się na wymianę Jade na Carlę.

Autorka: Koda

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?